• Romantický

Paranormal Activity (2007)

Pozerala som to sama v noci. Nočné zábery ma držali v napätí a napriek mnohým nelogickým reakciám hrdinov by som možno dala viac hviezdičiek, keby sa film skončil predposlednou nocou... S P O I L E R ... Ale to, že po predposlednej noci (keď ju naozaj efektne odtiahol) sa v nasledujúcu noc zas uložili do postele, bolo už skutočne prehnané. A ten muž normálne tvrdo spal!!! Ja by som určite nezaspala a keby som náhodou aj podľahla únave, tak by ma zobudil najmenší škrabot. Jej státie nad posteľou a dupotanie po schodoch by prebrali aj mŕtveho. Jedine ak to scenáristi mysleli tak, že ten démon jej priateľa uspal:-)

Voják (2006)

Stále som čakala, kedy si konečne zloží masku a odhalí kovový skelet:-)

Království prstenu (2004) (TV film)

Príbeh je to krásny, ale ak to scenárista myslel vážne ako prepis piesne o nibelungoch, tak ostávam v absolútnom šoku. Už som sa zmierila s tým, že filmové verzie pôvodné legendy vždy prispôsobia svojim predstavám, ale čo je veľa, to je veľa! Okrem mnohých iných vecí nepochopím ako mohol z Brunhildy spraviť Siegfridovu životnú lásku! Veď ňou predsa bola Kriemhilda a Brunhilda bola tá zlá!!!

Je to i můj život (2009)

... S P O I L E R ... Tento film bol krásny a dojemný atď. Ale sklamal ma v jednom a dosť podstatnom detaile. Chýbala mi tu dráma o práve rozhodovať o vlastnom tele. Bol to skôr príbeh o tom, ako sa matka nedokáže zmieriť so smrťou dcéry. Chcela som vidieť film, kde by Anna ( darkyňa) naozaj svojím vlastným rozhodnutím odmietla pokračovať v záchrane sestry a vlastná rodina by sa postavila proti nej. Tento aspekt voľby mi tu chýbal. Chcela by som vidieť scény, kde Katy (chorá) prosí svoju sestru, aby ju zachránila. Dokázala by v takej situácii Anna odmietnuť?

Melodie mého srdce (2007)

Prekrásne:-) Tento príbeh o hľadaní rodičov ma chytil za srdce. Skutočne nádherná hudba sa nesie celým filmom. Vlastne o hudbe celý film je:-) Chlapec Evan je hudobný génius, zrejme nereálne, ale zázraky sa predsa občas stávajú. Pred rokmi žil Mozart a dnes August Rush:-)

Ztraceni v lásce (2009)

Mne sa tento jednoduchý príbeh zapáčil. Sympatickí hrdinovia a kufor v hlavnej úlohe:-)

Dokonalý trik (2006)

Veľmi sa mi páčila pointa Alfredovho triku:-) Len škoda, že ten úžasný záver pre mňa nebol vôbec prekvapivý. Alfredov trik som vytušila už hodinu pred koncom a Angierov nám scenáristi odhaľovali postupne tak veľmi, až sa nakoniec v závere nekonalo žiadne prekvapenie. Škoda:-( Stačilo trochu menej náznakov a záver by ma ohromil... Ale aj tak je to skvelý film, ktorý treba vidieť.

Dedication (2007)

Tak bláznivo krásne:-) Tento film ma dostal hlavne na žltú prilbu a kamienok.

Dakota Skye (2008)

Naozaj príjemný film. Taký pohodový. J.B. Ghuman je na zožratie a Ian Nelson fakt chutný:-)