Wrestlingový šampión John Cena se představuje v hlavní roli mariňáka Johna Tritona. Tritona naleznete vždycky tam, kde hrozí nebezpečí a věřte, že rozhodně nebude hrát podle pravidel! Teď byl ale proti své vůli odeslán pryč z irácké mise a jeho překrásná manželka Kate (Kelly CarlsonPlastická chirurgie s.r.o.) byla navíc unesena nemilosrdnými zloději šperků, v jejichž čele stojí zvrácený zabiják (Robert Patrick)! A tak Tritonovi nezbývá než se vrhnout znovu do boje. Aby se mu podařilo jeho ženu zachránit, musí použít svou nejnebezpečnější zbraň – totiž sebe samotného! (oficiální text distributora)

Cervenak

Mattdamonovský (pozrite sa mu do ksichtu) x-man (pozrite sa mu na nohy - zakaždým, keď sa objavila v zábere jeho celá postava, dostal som záchvat smiechu) John Cena v ultrabéčkovej pripomienke áčkových klasík 80. rokov, ktorá je trápna v okamihoch, keď sa snaží tváriť vážne (našťastie ich nie je veľa), a neskutočne zábavná v akčných a nadhľadových scénach (ktorých je hojne). Robert Patrick je bravúrny a predvádza tu asi najlepšieho béčkového záporáka za posledných bohviekoľko rokov (spomínaná hláška s Terminátorom). Ešte lepšia je však postava černošského člena gangu - pri jeho príbehu z detstva o táborovom vedúcom, ktorý sám seba nazýval Honza Bičík, som plakal od smiechu. A toľko výbuchov ste nevideli vo všetkých akčných filmoch nového tisícročia dohromady. ()

ladko

Akčné béčko od začiatku do konca. Je to veľká jazda z nezničiteľným Johnom Tritonom(narážka na Terminátora a pohľad Roberta Patricka ROCKS!!!). Jasné, 5 hviezd je prehnaných, ale je to guilty pleasure(aspoň moje) ako má byť, tak prečo filmu trošku neprilepšiť... ()

sniper18

Parádne béčko, akoby vystrihnuté z osemdesiatych rokov, keď žánru kraľovali svalovci, len brutalitu a vysoký bodycount nahradili zábavnejšie dialógy a väčšia porcia výbuchov. Spočiatku to pôsobí tak zaujímavo epizódne, s čím ale nemám najmenší problém, úvod v Iraku, lúpež, ale aj prvý deň v práci ochrankára ma nadmieru bavili, všetko má svoje efektné momenty, ale aj následne sa je na čo pozerať. Tempo síce trochu zvoľní, ale dejovo mi to veľmi vyhovovalo, neustále sa to odohráva v atraktívnom prostredí a nikdy netreba dlho čakať na ďalšiu akciu, takže je to skutočne výborná žánrová zábava od prvej do poslednej minúty. Bežne síce nemám rád, keď majú záporáci podobne priestoru, ako akčný hrdina, ale to rozhodne nie je tento prípad, keď je s nimi taká zábava. Obsadenie a postavy sa tu skutočne vydarili, John Cena je nielen svalovec, ale aj celkom sympaťák, ktorý aj v akcii má čo ponúknuť, manželku mu predstavuje mimoriadne sympatická Kelly Carlson a k tomu výborná skupinka záporákov, samozrejme hlavne Robert Patrick, ale aj postava zábavného černocha s rasistickými rečami. A tak je tu plno skvelých hlášok a zábavných dialógov. Sťažovať si nemôžem ani po stránke akcie, súboje sú síce zbytočne zostrihané, aj keď to Cena určite nepotreboval, ale aj tak sú našťastie stále prehľadné a s dostatkom efektných chvatov, k tomu výborná automobilová naháňačka a plno parádnych veľkolepých explózií. Len škoda, že kvôli malému množstvu záporákov chýbajú aj klasické prestrelky. Výnimkou je jedine úvod, kedy sa hlavný hrdina efektne postará o skupinu iráckych vojakov a práve túto akčnú scénu mám aj z celého filmu najradšej. Režijne si tu teda nemôžem sťažovať, až na tie horšie zostrihané súboje je to na debutanta prvotriedna žánrová práca, vizuálne je na to skutočne radosť pozerať. Kiež by sa takýchto technicky kvalitne zvládnutých a dobre obsadených béčok, ako zo starých čias v dnešnej dobe objavovalo viac. 82% ()

Ded@M@tes

Průměrný vojáček a moc nesympatický John Cena. Tenhle chlápek sice není Terminátor, ale nepatří mezi herce, kteří svým herectvím zaujme. Ale za zmínku určitě stojí celkem povedené výbuchy a co se týká bojů i dosti efektivních chvatů. Film aspoň zachraňuje Robert Patrick. ( Hodnocení: 5/10 ) ()

Jamal

Takovej trošku přehnaně pojatý hrdina John Triton, který se ohání jen rukama, tedy až na začátek filmu, kdy je ještě mariňákem a snad jedinkrát použije zbraň, se postaví bandě kriminálníků, kteří jsou vybaveni arzenálem zbraní a unesli jeho ženu. Každopádně jsem od toho neočekával žádnej velkej trhák, tak mě to ani nezklamalo. ()

• Zbraň, ktorú nosí Rome (Robert Patrick), je nerezový Magnum Research Baby Eagle. Pištoľ, ktorú Rím nosí, je Jerico 941 F. (m.a.t.o.)