Wrestlingový šampión John Cena se představuje v hlavní roli mariňáka Johna Tritona. Tritona naleznete vždycky tam, kde hrozí nebezpečí a věřte, že rozhodně nebude hrát podle pravidel! Teď byl ale proti své vůli odeslán pryč z irácké mise a jeho překrásná manželka Kate (Kelly CarlsonPlastická chirurgie s.r.o.) byla navíc unesena nemilosrdnými zloději šperků, v jejichž čele stojí zvrácený zabiják (Robert Patrick)! A tak Tritonovi nezbývá než se vrhnout znovu do boje. Aby se mu podařilo jeho ženu zachránit, musí použít svou nejnebezpečnější zbraň – totiž sebe samotného! (oficiální text distributora)

sniper18

Parádne béčko, akoby vystrihnuté z osemdesiatych rokov, keď žánru kraľovali svalovci, len brutalitu a vysoký bodycount nahradili zábavnejšie dialógy a väčšia porcia výbuchov. Spočiatku to pôsobí tak zaujímavo epizódne, s čím ale nemám najmenší problém, úvod v Iraku, lúpež, ale aj prvý deň v práci ochrankára ma nadmieru bavili, všetko má svoje efektné momenty, ale aj následne sa je na čo pozerať. Tempo síce trochu zvoľní, ale dejovo mi to veľmi vyhovovalo, neustále sa to odohráva v atraktívnom prostredí a nikdy netreba dlho čakať na ďalšiu akciu, takže je to skutočne výborná žánrová zábava od prvej do poslednej minúty. Bežne síce nemám rád, keď majú záporáci podobne priestoru, ako akčný hrdina, ale to rozhodne nie je tento prípad, keď je s nimi taká zábava. Obsadenie a postavy sa tu skutočne vydarili, John Cena je nielen svalovec, ale aj celkom sympaťák, ktorý aj v akcii má čo ponúknuť, manželku mu predstavuje mimoriadne sympatická Kelly Carlson a k tomu výborná skupinka záporákov, samozrejme hlavne Robert Patrick, ale aj postava zábavného černocha s rasistickými rečami. A tak je tu plno skvelých hlášok a zábavných dialógov. Sťažovať si nemôžem ani po stránke akcie, súboje sú síce zbytočne zostrihané, aj keď to Cena určite nepotreboval, ale aj tak sú našťastie stále prehľadné a s dostatkom efektných chvatov, k tomu výborná automobilová naháňačka a plno parádnych veľkolepých explózií. Len škoda, že kvôli malému množstvu záporákov chýbajú aj klasické prestrelky. Výnimkou je jedine úvod, kedy sa hlavný hrdina efektne postará o skupinu iráckych vojakov a práve túto akčnú scénu mám aj z celého filmu najradšej. Režijne si tu teda nemôžem sťažovať, až na tie horšie zostrihané súboje je to na debutanta prvotriedna žánrová práca, vizuálne je na to skutočne radosť pozerať. Kiež by sa takýchto technicky kvalitne zvládnutých a dobre obsadených béčok, ako zo starých čias v dnešnej dobe objavovalo viac. 82% ()

Kordus

Mariňák je novodobé Komando. Taky jde jen o tupou akční jízdu, plnou vystřílených nábojů, krve, hlášek a přehnaného patriotismu, akorát převedenou do současných reálií. Takže komu se nelíbí Komando, ať se ani nezkouší na tenhle film dívat. Robert Patrick je luxusní hajzl, který si svoji roli doslova užívá a John Cena je přesně takové dřevo, jak se od něj očekává. Navíc se jedna ze záporných postav jmenuje Bennett (akorát že tenhle "nevypustí páru"). Já jsem spokojený. ()

Her0.89

Klasické béčko, které však působí hrozně uměle. Každičká hláška působí strašně nuceně (až na Terminátora). Člověk by si myslel, že když je v produkci WWE, tak by se film mohl blýsknout osobními souboji, ale aji ty byly nějaké divné... Prostě podprůměrné béčko (céčko?, déčko?). Nemám rád poldy... a cukrkandl. ()

Jamal

Takovej trošku přehnaně pojatý hrdina John Triton, který se ohání jen rukama, tedy až na začátek filmu, kdy je ještě mariňákem a snad jedinkrát použije zbraň, se postaví bandě kriminálníků, kteří jsou vybaveni arzenálem zbraní a unesli jeho ženu. Každopádně jsem od toho neočekával žádnej velkej trhák, tak mě to ani nezklamalo. ()

mil@n.fanatik

Ale jo, mě to bavilo. Sice průměrný béčkový akčňák", ale koukat se na to urcitě dalo. John Cena v roli nemsrtelného muže Terminátora. Zločinci na něho vytřelí každý nespočet ran a násobníku z auta do jeho. Na blízkost 3 metry, auto prostřílené centimetr vedle centimetru od kulek, ale ani jedna nezasáhne J. Cena. Sice nereálné, ale tak to v akčních filmech většinou bývá:-)) Ale svaly má J.Cena opravdu šílené, bicáky opravdu velké, tak jak celé jeho pracky.. 60% ()

• Pri scéne, kde John Triton (John Cena) prerazil protivníka cez kopu dreva použil wrestlingový chvat chokeslam. (AdamesWWE)
  • Postavu "Bennet" v skutočnosti hral herec s priezviskom tiež Bennet. (Zeker)