• Thriller

Před půlnocí (2013)

Pre mna najlepši diel z trilógie. Scéna z hotelovej izby je výborne záhrana a presvedčivá. Je vidieť že linklater a spoll sa inspirovali Bergmanom a výsledný film je veľmi kvalitný. Navyše, záver zanecháva viac nádeje do vzťahu. Uvidíme či tvorcovia o 10 rokov prídu s ďalším dielom. Prečo nie?

Chlapectví (2014)

jeden z najlepších filmov roka. Krásny a ľudsky empaticky príbeh dospievania chlapca v americkej rodine, pozeráme každodenne momenty v bežnom živote. Škola, kamaráti, sťahovanie s rodinou, prvá láska, rozchod, film obsahuje aj dramatické momenty. Výnimočný film spôsobom nakrúcania. Linklater nakrúcal film 12 rokov, bol to riskantný a náročný projekt. Linklater dal do toho svoje srdce a výsledok je nádherný film. Režisér by si zaslúžil nomináciu na Oscara za najlepšiu réžiu a scenár. Aj keď je to americký príbeh, Pri pozeranii som si spomenul na vlastne dospievanie. Film roka.

Od Fica do Fica (2012)

velmi zaujimavy dokument, ukazuje hlavne myslenie ludi na slovensku.. pekne to bolo zachytene ked sa tam hadali ti organizatori, chaos, velke ega, neschopnost dohody... ako tu uz napisal ditechi, ludia vo velkom protestuju proti gorile a nakoniec si zvolia tu najvacsiu gorilu, smutne ale pravdive, Zuzana Piussi robi dobre ze toči taketo filmy, aspon niekto nastavuje zrkadlo slovakom

Argo (2012)

Ben Affleck tymto filmom potvrdzuje ze je talentovany reziser. Argo miesa zanre - je to drama, triler a aj nieco z komedie. Je to vyborne vystavany, napinavy a zaroven zabavny film. Myslim ze klucovym je tu kvalitny scenar ktory funguje na 100%, aj rezia, kamera a hudba su remeselne dobre odvedene. Samozrejme je to komercny film a je v nom kopec hollywodu ale v primeranej miere. Film ma bavil od zaciatku do konca a mozem ho len odporucit. Well done job. Aj napriek tomu si myslim ze Affleckov najlepsi film zostava Gone Baby Gone.