Moon (2009)

Moon je opravdu poctivé sci-fi s docela tuctovou, ale za to chytře natočenou zápletkou. Ačkoliv mi i teď není jasná jedna věc - vztah a následné nedobře opodstatněné jednání robota vůči velící společnosti a Samovi. Hlas Kevina Spaceyho byl výbornou volbou, stejně tak jako obsazení Sama Rockwella. Základna a povrch Seleny na oko velmi pohledné. Hudební podklad nádherný. 85%

Jednou se vrátí (1991) (TV film)

Široký průměr Kingovských adaptací ve filmové branži patří i tomuto snímku. Typické prvky výborného spisovatele jsou zde cítit na sto honů - hlavní hrdina přijíždí zpět do svého rodného městečka, kde se mu začne promíjet minulost do přítomnosti. Zapomenuté křivdy a noční můry se vracejí, aby si vyrovnali účty s Jimem Normanem. To co patrně působí na papíře nemusí tak dobře ladit na filmovém plátně. Film má místama dobrou atmosféru, oproti tomu je zde vidět jak dobře se musí umět pracovat se scénářem, chce-li dotyčný vyzdvyhnout alespoň několik důležitých momentů z povídky. Někdy se vrátí jsem v knižní podobě nečetl, ale snímek se mi i tak zdál o něco ochuzen a celkově z poloviny prázdný než z poloviny plný. 50%

Veřejní nepřátelé (2009)

I přes velkou délku stopáže se mi zdálo, že filmu něco chybělo. Zvláště poslední třetina mě nudila - jakoby jen pomalu dojížděla ke svému konci u něhož jsem si už pochrupoval a musel se na něho příští den podívat ještě jednou. Herecké výkony dvou hlavních hvězd (Deppa a Balea) rozhodně nejsou oscarové, ale vzhledem k ostatním zúčastněným nemají samozřejmě velkou konkurenci. Dokonce i můj oblíbenec Christian Bale jakoby hrál napůl plynu. Moc natahované a málo produktivní - 60%.

Paranormal Activity (2007)

Paranormal activity asi škodí jeho nenadálá popularita, díky níž dívák čeká něco víc než jen zábavu na jeden večer. Naneštěstí tomu tak bohužel je. Snímek nejlépe funguje při noční projekci - ostatní v domě spí a vy jen sledujete co se zase stane až ten chlápek v noci nechá zapnutou kameru. Jindy to tak atmosferické není, ačkoliv se nedá říct, že by film nudil tak, aby mě nedokázal připravit na nadcházející noci, s nimiž přichází stupňující se dávka paranormální aktivity. Takže jsem vcelku spokojen, podruhé se ale na to nepodívám. Celkový dojem na mě Paranormal activity zanechalo kladný, i herecké výkony byly víc než dobré. Proto 70%

Zombieland (2009)

Povedená zombie jednohubka. Scénář je sice místama kapičku děravý, což nejvíce odnáší postavy - zejména ty ženského rodu (někdy jsem pochyboval o jejich IQ), ale ku prospěchu filmu samotného, se nedá říct, že bych se nebavil. Zombieland má totiž šíleného Woodyho Harrelsona, jenž se zde ukazuje opravdu ve výborném světle a celý film v podstatě táhne jen na svých buchtičkách. Největší dávka zábavy se mi však paradoxně dostala jen při scénách s tradičně výborným Billem Murrayem. Díky němu 70%.

Zvíře (2001)

Rob Schneider mě rozesmál. Ne, že bych tomuto typu komedií, kde se někdo ztrapňuje až se proztrapní k happy endu holdoval. Ale jednou za čas jsem ochoten vypnout a takto se pobavit. V případě Zvířete se to povedlo nadmíru. 60%

Náhradníci (2009)

Bruce Willise mám rád, proto zkousnu i tuto béčkoidní zábavu plnou klišé a zbytečně hloupých keců. Nejvíce mě však mrzí do země hluboko zadupaný námět, jenž Mostow díky prázdnému scénáři nedokázal přetavit v solidní film. Bruce s vyhlazeným ksichtem a blonďatou parukou byl nejlepším komickým prvkem tohoto snímku. 55%

Bytost (1982)

Nadprůměrný hororový thriller se zajímavým tématem. Ten jde ostatně ještě dál, než Spielbergův a Hooperův Poltergeist. Sidney J. Furie (mimochodem zajímavé příjmení :-)) podle skutečného případu rozehrává povedenou hru neviditelného trýznitele a jeho oběti - matky tří dětí. Bez zbytečných efektů a s povedenou atmosférou se mu podařilo vytvořit pozoruhodné dílo, jenž rozhodně stojí za vidění. 70%

Mys hrůzy (1991)

Scorsese za pomoci výborně hrajících herců rozehrává vynikající thriller. Ať už se jedná o Nicka Nolteho, Jessicu Lange, Juliette Lewis či Roberta De Niro, který si v podstatě ukradl film sám pro sebe. Jeho ztvárnění démonického Maxe Cadyho je bezchybné a na takový výkon se mi koukalo s blaženým pocitem. Mys hrůzy mě potěšilo svojí našponovanou atmosférou, která jakoby se několikrát chystala prasknout (např. scéna ve školním divadle). Skoro celou dobu mi však v hlavě vrtala jedna otázka. Kdepak je ten slibovaný, ze zdejšího zařazení žánrů, horor? Odpověď se mi dostala pochopitelně až na konci, jenž mi bohužel v kontextu celého filmu přišel nemístný a tato slasher hororová vložka rozhodla o tom, že snímku víc než 85% prostě nedám.

Doghouse (2009)

Stupidní, hloupé, ale zábavné. Pokud přistoupíte na šílenou jízdu Jakea Westa odnesete si větší porci gore, trefných hlášek a laciných klišé v jednom tak trochu přiblblém příběhu, jenž může ve výsledku sice stěží konkurovat výbornému Soumraku mrtvých, ale pro pobavení na jeden večer bohatě postačí. Stačí jen vypnout mozek. 65%