Terminátor (1984)

Další film, který byl vytvořen přesně pro arnolda. Na sérii terminátorů a filmů o barbarovi conanovi nemohli najít lepšího herce. Pro takové filmy se narodil. Tento a dvojka jsou největší pecky, trojka taky dobrá, čtverka bídná, ale na to, že je tento nejstarší tak je asi nejlepší.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Snad nejlepší válečný film z doby mečů a šípů. Takové filmy sou moje nejoblíbenější, i když se tam dalo zlepšit spoustu věcí, tak za mě určitě 5 hvězd. Např. přehnané bylo, jak všichni muži byli dokonalí a sou schopni zabít tolik silných bojovníků beze ztrát, nebo jak malé děti mezi sebou zápasí do krve, také jsem pořád očekával, že se objeví ten jezdec, co zabil syna jednouho z bojovníků, ovšem marně, už se neobjevil a zůstal bez odplaty.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Nejlepší válečný seriál všech dob, každý díl je snad lepší než jakýkoli válečný film, asi kromě prvního dílu, kde se zase tolik neodehrálo. Damian Lewis zahrál výtečnou roli a hodně sem si ho oblíbil. Každý díl měl hlavu a patu a všechny prvky, které ocení divák snad libovolného žánru. Takových seriálů by mělo být víc. Poslední díl byl ohromující i bez střílení, nádherná práce tvůrců. Nej-nejlepší seriál vůbec.

Leon (1994)

Nejlepší role J. Rena, tak tomu říkám profesionální zabiják. Když sem to viděl poprvé, chtěl sem být jako on, nemyslím doslovně.

Horší než smrt (2007)

Hodně povedená komedie, která ale může mnoho lidí odradit svým černým humorem. Takové vtipy na pohřeb určitě nepatří, ale když se to povede a nabouchá do pravé komedie je to supr. Věci, které by mě ani nenapadly se vrší za sebou a vytváří velký přísun legrace, hlavně když se do toho přimíchají drogy. Všechno vypukne už od začátku, když přinesou rakev a v ní je někdo jiný.

Prci, prci, prcičky: Kniha lásky (2009)

Další díl prciček, ovšem jeden z těch slabších, dříve známé postavy, které vytvořily jakýsi standard v těchto filmech sou ztvárněny o poznání hůře, jasný příklad je stifler, který v této verzi nestojí za nic a celý nápad s renovací knihy byl podle předchozích obsahů určitě horší. Jediný klad filmu je Jennifer Holland.

Vzhůru do oblak (2009)

Zajímavý film s ještě zajímavějším námětem, už jen dům nesený balónky je snad sen každého dítěte. Začátek se mi zdál celkem zdlouhavý, netrpělivě sem očekával, kdy už konečně dům vystoupe k oblakům vstříc novým dobrodružstvím. Ale když se konečně stalo, stálo to za čekání. Psí směčka byl dobrý nápad, ale zdálo se mi to nedotažené a to asi byl ten důvod, proč sem nedal 5 hvězd.

Mlha (2007)

Jako ostatním fandům různých příšerek a bizardních stvoření, tak i mě se film líbil, protože zde jich bylo dostatek. Režisér pěkně ztvárnil strach lidí, kteří na pokraji smrti změní své myšlení a celkový pohled na věc. Veliký problém mi ale působila velice nábožensky založená žena, nechápu jak s ní mohli všichni tak dlouho vydržet, já bych se jí zbavil mnohem dříve nebo bych zešílel, ovšem toto neberu jako negativní vlastnost filmu, i když je strašná, tak k celému filmu patří a precizně vyplňuje celý děj hlavně od poloviny filmu do její smrti. Konec je tedy hodně drsný, ale všechno nemůže skončit dobře.

Stáhni mě do pekla (2009)

Jako horor není moc strašidelný, ale ta cikánská babička je dokonalá. Některé scény chtělo ještě dopilovat, např. jak ta babička, i když byla už dávno mrtvá, stále trhala vlasy hl. hrdice, nebo moucha, která žila v jejím žaludku nějaký den a pak vyletěla a déšť, který pršel ryhlostí hasičské hadice, nebo babiččin kapesník o výkonu 50W. Jako pozitiva dobrý zvuk a zajímavá hra se stíny.

Smrt čeká všude (2008)

Jeden z mnoha filmů na téma Irák/Afgánistán, ale tento je jeden z nejpovedenějších. Film plný akce a vypětí při odstraňování bomb potěší každého fanouška válečných filmů. Režisér si mistrně pohrává s různými situacemi na hranici smrti a rozhodování vojáků v nepřátelském území. Vyvrcholení v podobě sniperské přestřelky bylo to co sem si mohl od takového filmu ještě přát.