Arthur (2011)

Zaprvy sem čekal nějakej názeř, pořádny fórky a srandu, ale nic takovyho tam neni. Občas sem se zasmál, respektive pousmál, ale když se tam píše komedie, tak čekám, že mě to zvedne ze sedačky mnohem víc. Verdikt: pokud to měla být jenom komedie, tak je to slaby a pokud to mělo byt cokoli jinyho, tak je to přišerny.

Milý Johne (2010)

Sladoučky až do konce, ale tak strašně sladky, až se to už příšerně hnusí. Zamilovany hrdličky, postiženy děcka, koně, jeho blázen tatik žije jen pro mince, odloučení kvůli válce a ještě k tomu útok z 11. září, no to už snad vyhrabali všecko, co tam mužou dat, aby z toho udělali tuhle trapnou vyumělkovanou milovačku. Romanticky filmy teda fakt nemusim, ale tohohle zamilovanyho vrkáni sem měl plny zuby hned po pul hodině. Ten se rozejde s ní, pak se omluví a daj se zas dohromady, pak ona s ním, zas se omluví, zas sou spolu, pak si vezme někoho, skoro ho zabijou, umře mu tata, atd. a konečně to končí - no to byla zas chujovina.

Transformers 3 (2011)

V tradici pěti hvězd musím po prvním a druhém dílu přerusit. Ne že by byla trojka špatná, ale podle předchozích je bohužel nejslabší, přesto pěkné 4* si zaslouží, ikdyž na 154 min to už začínala být trochu nuda a nic s tím neudělají ani kouzelné 3D brýle ani rozpočet $400mil.

Všemocný (2011)

Až na nějaké nesmysly, docela zajímavé. Některé se sice v průběhu vysvětlily, ale něco mi pořád hodně nesedělo, např. že výkonnější mozek, podle mě snad zvyšuje jen chytrost, jak to může proboha zrychlit reflexy, zostřit vidění nebo zvýšit fyzickou sílu, že sám bez jakéhokoli tréninku, jen díky filmům, zmlátí 5 chlapů. Už takový trochu x-men. Nebo jak to, že si supermozek hned nespočítal, že mu dříve nebo později ty prášky dojdou, to mě napadlo hned jako první a to sem žádné NZT neměl. Zajímavá, ale docela nedomyšlená kovbojka, asi to bylo celé jen placebo.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Příjemná komedie, pozvolna plyne a nabízí dost dobrejch fórků jak od dvojky Pegg-Frost, tak i od mimozemšťánka, navíc to jsou vtipy střízlivé, nikoho neurazí, jen pobaví, víceméně je to ten anglický humor, na který jsme od S. Pegga zvyklí. Celkovým součtem se dostávám na ne moc vysokých 70% (3-4*), ale takovýchto komedií není moc, proto je potřeba si jich vážit.

X-Men: První třída (2011)

Po Kick-Ass a tomhle Matthew Vaughn stoupá k režisérským výšinám. Od dosavadních X-Menů se to liší, někomu to možná vadí, mě určitě ne. No dokonalé to zas nebylo, ale X-Meny mám hodně rád a jestli si teda tohle nezaslouží plné hodnocení, tak bych těch 5 hvězd dal opravdu jednou do roka. Také Michael Fassbender se předvedl.

Útes smrti (2010)

Příjemné zpracování a pojetí. I když se zdá, že z jednoduchého scénáře se toho moc vyždímat nedá, tak zde to režisér zvládnul opravdu solidně a strach obětí je na plátně pěkně znát. Jistě tento film není žádný objev roku, ale za pozornost stojí.

Super Mac (2010)

Ještě, že tyhle blbinky mám celkem rád. Jako bylo to divatelny, ale taky dost nudny. Když to srovnám třeba s podobnym filmem Zohan, tak prostě musím říct, že tohle je výrazně slabší. A takovy ty celery v zadku atd. to je spiš trapas než sranda.

Drive Angry (2011)

Pekelná jízda, pekelny káry, pekelnej Cage, božská Amber Heard a ďábel lidumil. No přesně tahle slátanina z toho vznikla, ale dobry, já se bavil. Ďábel byl fakt dobrej, ten se mě libil nejvic, konec - nuda, dějovost a promyšlenost žádná, aspoň jsem ju tam teda nepotkal, ale celkově to řadím do průměru. Málem jsem zapomněl zmínit super songy, číslo jedna v tomto filmu je určitě Everlast - Stone In My Hand.

Tupíři (2010)

Některé nápady teda byly naprosto stupidní. Ale naopak tam taky byly i suprovy vtípky - jak se ptá toho vlka: proč sis sundal triko? ve smlouvě mám, že si ho musím sundat každých 10min; nebo ta napodobenina kristen byly dokonalá - přesně ty její pohyby, jak si dávala pořád vlasy za ucho a její pomaly pohledy směrem dolů, kousání do rtu atd.; nebo prej tomu úpírovi řiká: musíš si najít někoho stejně divného jako jsi ty a následuje záběr na lady gaga. Ovšem kdo twilight neviděl tak tam ty vtipy nenajde.