Pařba v Bangkoku (2011)

Určitě slabší než Vegas, ale stále dobrá bláznivá zamotaná komedie plná střeštěných kousků. Opička hrubá a Zach Galifianakis, tomu tento styl neskutečně sedí, už se těším, kde ho zase uvidím. No a závěrečné fotky, bez komentáře...

Zrození Planety opic (2011)

Filmově kvalitně zpracované. Ale taky je to přehlídka přírodních i fyzikálních nesmyslů! Např: kolik těch chytrých opic uteklo, do 100 jedinců určitě, z toho ještě třeba 30 zabili, kniha přírody mluví jasně k zachování druhu je potřeba min cirka 500 jedinců, při menším počtu se kříží navzájem a pak mají blbé děti - což by se stalo zde (opice, které vysvobodili ze zoo jsou hloupé a stejně by se i tak dostali třeba jen na dvě stovky jedinců). Šimpanz dorůstá max 120cm a 75kg, což jistě nestačí na to, aby proskočil plastovým sklem, nebo dosáhnul stejné výšky jako člověk - že by jim ten lék napomáhal i fyzicky růst - to určitě zmíněno nebylo! Pak třeba jak si udělali ty oštěpy z mříží, no dobrá, ale jak je hodí, tak se železná tyč s hrotem přece nemůže zapíchnout do silnice - do asfaltu, to by nedokázal ani Arnold za své největší slávy. Takle bych mohl pokračovat ještě dlouho, už si na všechno nevzpomínám a stejně na to tady není místo. Pro tentokrát to vypustím a i přes ignorování fyzických a přírodních zákonů nakonec dávám čtyři, snad nedělám chybu.

Zkažená úča (2011)

Těžko výmýšlet dobré hodnocení, když se člověk u komedie nezasměje. Snad jediná zajímavá scéna, když Cameron rozjela myčku na auta, toť vše.

Netvor (2011)

Beastly = romantic crab. Nevím zda moje neoblíbenost romatických filmů je ten důvod, proč tohle musím odsoudit k záhubě. Nicméně je to prakticky ztráta času - předvídatelné, nudné, bez nádechu, hloupé, propletené 'love-songy', což určitě není můj oblíbený hudební žánr. A ani Neil Patrick Harris (Barny z Matky) na tom nic nezmění. No v žádném případě to není na odpad, ale taky musím říct, že tohle nikdy více.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Kdyby jste to mohli slyšet tak i zatleskám. Super film, co víc dodat. Jen mi trochu vrtá hlavou, jestli by tou bankou a městem vůbec takle projeli s tím sejfem, spíš si myslím, že by se jim to za něco šprajclo a konec. Ale těžko posuzovat, když jsem nikdy v autě jako je Dodge Charger (6l, 8V, přes 400 koní) neseděl. Síla takového auta je obrovská, ale odpor několika tunového nákladu taženého po silnici a bourajícího všechno kolem je taky obrovský.

Šéfové na zabití (2011)

Zajímavě skloubená komedie s krimi žánrem. No nic každopádně se dá hovořit o jedné z nejlepších komedií tohoto roku. Děj plyne svižně a hlavně nečekaně, pořád krotíte hlavou, jak jen se do takového průseru mohli dostat a jak se dostanou z něho. Herecké tváře pro někoho možná staré známé, ale to nic nemění na tom, že jsou dobří. No a "stará" dobrá Jennifer ukázala, že vůbec není stará.

Drive (2011)

Po masivní kampani a reklamách na Drive jsem teda čekal víc. Sice víceméně všechno ok až na "podivné" mafiánské praktiky - pokud někdo musí zemřít, tak mu snad do bytu pošlu velkou bandu chlapů a ten byt srovnám se zemí, přece nesmysl tam poslat jen jednoho chlapa! Pak můžu zmínit na okraj další nesmysly, jako když jel na zpátečku a přitom řadil další kvalty, no tak co já vím, tak zpátečka je jen jeden rychlostní stupeň! A u konce jak do nich vrazil, tak mafiánsky auto na odpis ale jeho nemělo ani rozbity světlo! No konečný verdikt 3-4*, respektive slabé čtyři hvězdy.

Thor (2011)

Díky "neomezeným" možnostem počítačové grafiky se divák určitě nenudí, ale kupa efektů zdaleka není všechno. Asi hlavní chyba celého Thora je v tom malém kladívečku. Stěžovalo si na to více lidí a je potřeba si to do pokračování uvědomit, s takovým kladívkem si prostě respekt nezíská. Několikrát zmiňovný Mjollnir (to kladivo, v překladu drtič) má být tak těžké, že ho jen Thór a jeho syn uzvednou (více na wiki), no a u tohoto kladívka se tomu dá jen těžko věřit.

Mariňák (2005)

Jak jsem velký fanoušek válečných filmů, tak tohle je hodně slaby, Dvouhodinovej film a z toho tam nikoho nezabili a střileli jen na terče. Šikana a všecky blbovinky, co tam dělaji, to beru, ale tohle přece nehci vidět celej film, po 20 minutách řvani a šikánování od nadřízených jsem se začal hodně nudit. Navíc nesmysly jako, že jeden ze sniperů, u kterých se přece automaticky předpokládá vynikající zrak nosí brýle, nebo že snipeři, jejichž výstroj a výcvik je finančně velice náročný určitě nebudou někde uklizet ropu, naopak budou blízko boji atd,, nad tímhle jsem musel hodně kroutit hlavou a řekl jsem si tenhle film nikdy více.

Láska nebeská (2003)

Nejsem zrovna fanda romantických filmů, ale kvalitní dílko se pozná na první pohled a co se týče celkově filmů tohoto žánru, tak to už musí být něco, když i já dávám pěkné čtyři hvězdy.