Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Citace z filmu: "Jay a mlčenlivý Bob jsou blbý jako moje boty...". Ano přesně tak, tahle slátanina je většinu času naprosto stupidní fraška, plná řečí o gayích, které jsou vtipné max prvních 10min. Na druhou stranu nemůžu říct, že jsem se vyloženě nudil a občas, ale opravdu jenom občas, se taky objevila pěkná vtipná scénka a procházka po Hollywoodu byla taky podařená. Další plus za herecké obsazení, krom Jasona Mewese, který se mi teda moc nezamlouval.

Jackass: Film (2002)

Já jsem teda pro každou špatnost, ale některé scénky byly tak strašně hloupé, že by si zasloužily hodně nízké hodnocení. Na druhou stranu fórky s maskama důchodců byly suprové, takže to nějak zprůměruju a řekněme, že si to ty slabší 3* zaslouží.

Dorian Gray (2009)

Kniha určitě skrývá mnohem větší potenciál, než tento film a zdá se, že zásadní myšlenky Wildova díla tvůrcům poněkud utekly, vždyť svévolný sex přece nedělá z člověka trosku. Nevěstince, které navštěvoval byly jen kulisou pro mnohem závažnější neřesti, které ovšem tvůrci poněkud zazdili do pozadí - občasná cigareta určitě nestačí! Každopádně takle si to rozhodně nepředstavuji. Knižní předloha vynikající, filmové ztvárnění pokulhává.

Zabijáci osamělých srdcí (2006)

Z počátku to vypadalo na slušný krimi snímeček, ale jaksi se to zvrtlo, nevím jestli úmyslně nebo ne, v bezduchou zabijačku. No každopádně to není nejhorší, ale zároveň ani neohromí, akorát středový průměr.

V zajetí rychlosti (2005)

O tom, že Anthony Hopkins je vynikající herec není potřeba dlouze diskutovat. Hlavně pro mužskou populaci je toto téma motocyklů a rychlostních rekordů jistě hodně zajímavé. Komu to říká ještě více, tak určitě bude rád sledovat, kolik že z toho upraveného dvouválce o kubatuře 950cm³ vytáhne. Pozorovat to, že v roce 1967 dosáhnul takové rychlosti je neskutečné.

Borgiové (2011) (seriál)

Když zvážím fakta, že výborné kostými ještě nedělají výborný seriál a že náboženství, papež, církev apod. jsou témata pro mě dost nezajívamá, tak i přes to, že jsem pro každou špatnost a tady je jich celkem dost - promyšlené intriky, úplatky, vraždy, smilstva atd. a i přes Jeremyho Ironse, který je surpvý se dostávám "jen" na lepší 3 hvězdy.

Trust (2010)

Z traileru sem byl dost nabuzen, ale teď říkám trapas! Ze začátku to vypadalo, že se to pěkně rozjede a opravdu z toho bude thriller, ale vůbec nic, potácelo se to v nicotě. Hlavně mě strašně štve a za to musím dát hvězdu dolů, že tohle téma má obrovsky obrovský potenciál, z toho se dá vyždímat super film, ne tahle průměrotina. A mimochodem ta holka, ta je teda pěkně blbá, že se do toho pedouška ještě zamiluje, už jak jí dal to prádlo, tak to bylo nad slunce jasné, to měla křičet a utíkat co nejdál.

Templář (2011)

Zase nějaká pořádá bezduchá neotřelá rubačka plná krve, soubojů muž proti muži a hlavně reálná, čehož si já na válečných filmech hodně cením, protože znám všelijaké slátaniny. Herecké obsazení výborné a navíc můžeme fandit i našinci - Vladimír Kulich. Co více může fanoušek válečných filmů říci než: "příště zas".

Opravdová kuráž (2010)

Vcelku příjemná modernější westernovka (modernější ve srovnání s Vinnetou apod.). Jeff Bridges - tomu to padlo jak ulity, Matt Damon - jako blond texaskej ranger vypadal strašně, vůbec se do toho nehodil, Hailee Steinfeld - pro mě dost nesympatická jinak dobry. Ale blbost jak tahle malá holka, sotva co přestane učurávat do plinek, všechny přechytrači svejma blbejma kecama. V té době sem teda nežil, ale 14-letá holka podle mě nemá šancu, chcipla by hodně rychle a vykecávat se na advokáty a právo - tak v této době by ji to určitě nežrali. Alespoň, že dostala pěkně naprdel, za tyhle řeči bych se taky neudržel.

Čtvrtý druh (2009)

Pěkná blbina, připomělo mi to takové ty povídačky večer u táboráku, jak se různě vypráví strašidelné příběhy. Přesně tak to totiž v tomhle filmu je - povídačky, kterých se bojí jen malá děcka, normální člověk se těm hloupým báchorkám jen poušklíbne (no jako sedící sova za oknem je skrytý mimozemšťan - to si ze mě snad děláte srandu) a když má dojít na nějaký ten obrázek, tak se kulisa dodělá blikáním baterky, no a v tomto filmu to dělají tak, že se rozmaže a rozzrní kamera a vidíte prd, možná k tomu ještě pustí nějaké skřeky jako že prej mimozemšťani.