Cesta do zatracení (2002)

Velice kvalitní snímek, Sam Mendes nám ukázal, co v něm přebývá, stejně tak Tom Hanks (ale toho už všichni dobře známe) a v neposlední řadě také musím zmínit znamenitou hudbu Thomase Newmana. K tomu tak oblíbené kulisy mafiánů, přestřelky, old cars, no a na cílové čáře dobíhají hned 4 hvězdy (jedna v průběhu spáchala sebevraždu).

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Bez debat nejlepší film o Herry Potterovi. Tato druhá část alespoň trochu nahradila slabší část první. Stejně s velkou bitvou čarodějů dobra a zla jsem vůbec nebyl spokojen, skrytě jsem doufal v něco jako maličká bitvička o Helmův Žleb (Pán Prstenů). No přece pár trolů a vojáci z hlíny mě nemůžou ohromit, čekal jsem přehlídku všech možných kouzel a ohňostrojů a hlavně rozdíly mezi čaroději, musí být patrné, že profesor, co učí magii 20let je silnější, než nějaký žák, který drží hůlku jako lžičku na polívku. Těchto věcí tam bylo více, chtělo to více promyslet a především válku čarodějů dost překopat. O tom, že nějaké kvalitní promyšlené dílo tvůrci neměli v plánu svědčí i občasné vtípky a sem tam také uvolněná atmosféra. Tímto asi měl být film více zajímavý pro mladší generace - ovšem pro mě další mínus.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Zajímavé, ale jinak celkem nuda. Finance, fondy, spekulace, banky, investice, krize - to podle mě není prostředí pro dobrý film, jedině pro průměrný jako tenhle. Na to, že to má přes 2 hoďky, tak se to dost táhne, až sem se nudil.

Zdrojový kód (2011)

Hodně dobrý film, promyšlený, plyne svižně a nabízí zajímavou podívanou. Ale dva velké nesmysly stejně obsahuje - jeden ta sms úplně na konci a druhý, jak každý ví zdrojový kód vytvoří program, ten pracuje s daty a může vytvořit tuto simulaci (jednoduše řečeno), ale právě ty data oni přece nemají, mají jen pamět učitela, který značku toho auta nikdy nemohl znát. Na druhou stranu, pokud by měli vyloženě pracovat jen s jeho pamětí, tak by film možná nestál za nic. Toto se dá samozřejmě přehlédnout, ale stejně to na max hodnocení není.

Dallas (1978) (seriál)

Sice jsem viděl jenom pár dílů a už to je nějakejch pátků zpátky, ale vzpomínám, že to bylo na tehdejší poměry něco nového a celkem jsem to žral.

Pád do tmy 2 (2009)

No super atmosféra jedničky je fuč, přesto to divákovi nabídne zajímavé momenty. Škoda zbytečně dlouhých záběrů, které měly připomenout jedničku, když se na to někdo dívá s odstupem několika let, tak se to dá pochopit, ale já sem oba filmy viděl v rámci pár dnů a tohle mi přišlo jako bych byl zbytečně okradený o nové záběry. Už tak to nebylo dlouhé a k tomu ještě tyhle opakované kousky z jedničky, no bylo to o poznání slabší, ale pozornost si to zaslouží.

Pád do tmy (2005)

Trochu mi teda nedávalo smysl kde se vzalo pár bab, ktery jdou uplně samy do neznámejch jeskyní bez toho, aby to kdokoli věděl, bez chlapů a hlavně prej horolezkině, ale jedna se bojí výšek :D další je hned podělaná z pár netopýrů a všechny jsou dost neprozíravy a především strašny histerky. Ale jinak musim pochválit zpracování, jde z toho fakt strach a jak lezly tema škvirama tak sem dostával klaustrofobii aj já doma. Není to teda čistá čtverka, ale jako horor je to dost dobry.

Zase ona! (2010)

Nemůžu si pomoct ale pro mě zbytečně ztracených 105 minut. Trapné, nevtipné a nudné od začátku do konce. Navíc hodně předvídatelné, od poloviny filmu je jasně patrné k jakému konci to směřuje. No a taneční vystoupení, které má být jako manželský slib spečetilo rozsudek jedné hvězdičky.

Hlavně nezávazně (2011)

Další nic moc rádoby romantická komedie s Kutcherem. Nic proti, jen kdyby do tohoto podprůměru nestahoval normální herce, v tomto případě Portmanku. Ale radši si dám od Kutchera a těchto "komedií" tak na půl roku pauzu.

Ztracena v pustině (2010)

Obávám se, že tvůrci vsadili na to, že se většina diváků zaměří pouze na Odettu a Amber a mizerný absolutně nepromyšlený děj zůstane bez povšimnutí. Ani není potřeba se na film nijak soustředit a lehce se objeví řada nesmyslů a nepřesností. Podle toho taky ten film dopadl. Dvě hvězdy, z toho jedna za scénu v plavkách.