Ospalá díra (1999)

Můj oblíbený horor, i když není moc strašidelný, připadá mi povedený. J. Depp jako můj nejoblíbenější herec ztvárnil svou roli myslím na výbornou, jeho nástroje, které používal pro svou práci velice dobře zapadají do tehdejší doby. Celé protředí, jak vesnice tak lesy, jsou dokonalé. Jedniná věc, co mě mrzí je, že mlýn, ve kterém bojovali s jezdcem, vybouchnul jako bomba jako v nějakém akčním filmu, vždyť v něm bylo jen seno a dřevo.

Noc v muzeu 2 (2009)

V jedničce bylo aspoň všechno nové, což si zasloužilo pozornost diváka, ale ve dvojce je všechno z jedničky, skoro nic nového a tak je místy nudná. Komické scény se našly jen vyjímečně a kromě faraonových výstupů a malých vojáčků to bylo slabší. Koho nepotěšila jednička, dvojka ho potěší ještě méně.

Zabijáci lesbických upírek (2009)

Tento film se snad ani nedá řadit k hororům, jedná se jen o neuvěřitelné fóry, které jsou na úrovni mateřské školy. Určitě se je čemu smát a některé věci, jako pozoruhodný meč nebo jak upírky pozval hl. hrdina do domu mě opravdu dostaly, ale většinou je to poněkud slabší. Příběh se zdá být místy nedomyšlený, např. nevíme jak dopadl kněz, který se vrhl do boje s upírkami. 2 hvězdy hlavně za opravdu pěkné herečky.

Proroctví (2009)

Od tohoto filmu jsem čekal mnohé a nedočkal se, snad celý film, až na nějaké výjimky tam všichni jen zběsile jezdili sem a tam a to ani nemluvím o přemlouvání ostatních, aby uvěřili a skočili na tu správnou vlnu, je zde spousta nudných scén. Cage dokáže udělat film zajímavým, ale tady nedostal tu pravou příležitost. Bohužel mě film stáhnul jen ke dvěma.

G. I. Joe (2009)

Akční film to zajisté je, té je tam dostatek, ale celý příběh je přehnaný a místy zamotaný, další problém je v tom, že nutí diváka přemýšlet nad tím, zda je postava záporná nebo kladná (viz hl. hrdinka) a pokud někdo nemá rád bonda za to, že je naprosto jedinečný a umí vše, tak tady takových postav je několik, které jsou prakticky dokonalé, stejně můžeme mluvit o nezničitelných autech apod. Když ke kladným věcem připočítám ještě občasný vtípek a dobré efekty, tak divák, který mám rád akční filmy, může být spokojen i na 4 hvězdy, milovník i na víc.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Charlie má neskutečně vysněný život, takovy bejváni, kupa peněz (většinou), litry chlastu, nicneděláni kromě balení holek. Jediná koule na noze je jeho bratr, přišernej chlap, opravdu zippy, myslim, že právě on se tam počitá za tu půlku. Některy vtipky o pití a následné opici sem si musel napsat, abych na ně nezapomenul, je to něco jiného, než co člověk slyší např. z přátel, black book.

District 9 (2009)

Další z mnoha filmů s mimozemšťany, ale zde se nejedná malé zelené mužíky, ale o velké silné příšerky. Úvodní pojetí formou repotráže mě mírně zmátlo, ale pro uvedení do děje se to povedlo. Dále se jedná o zběsilou přeměnu, která byla velice zajímavá a celému filmu dala ten správný spád. Závěr patří droidovi, který obstará pořádnou akci. Až na drobnosti je celý film opravdu povedený.

Constantine (2005)

Ztvárnění pekla, satana a archanděla bylo opravdu originální, i když ty pekelné příšery si předtavuji poněkud jinak. Objevil se nám film, který má dost různých démonů a to slušně vymyšlených a vypadajících, zároveň je příběh velice jednoduchý, což mi v takových filmech někdy připadá nezbytné, když si režisér řekne, že příšerek je dost, už jen stačí zamotat příběh. Keenu Reaves je dobrej a zde mu ta role sedla, ale v jeho případě se těžko říká, že mu nějaká role nesedla.

Bruno (2009)

Velice rozporupnlý film, člověk neví jestli se má ještě smát nebo tu scénu přetočit. Někdy sou k vidění opravdu pěkné bláznoviny. Mirně se liší od toho, na co sme byli zvyklí z borata, tohle je mnohem víc praštěné, pro mě už možná příliš, ale stejně sem se hodně nasmál a 3 si to určitě zaslouží.

Admirál (2008)

Jako fanouška všech válečných filmů mě film oslovil, i když místy byla nouze o akci a dramatičnost. Přes všechny nedostatky bitev, jak lodních tak polních, z nichž bylo nejvíce nesmyslné, jak jednotka zaútočila jen s bodci bez nábojů proti opěvnenému vrcholu s těžkým kulometem a ještě k tomu šli do útoku jako na procházce, stejně dávám za ty bitvy 4 hvězdy.