Speed Racer (2008) odpad!

I rodinný film může mít nějakou přidanou hodnotu. V tomhle případě pokud je vám víc než 10 let a neztratili jste zbytek soudnosti, nemůžete hodnotit víc než průměrně. Lehce zapometulný, vizuálně předimenzovaný. Bublina, která bude za několik měsíců zapomenuta. Překrásné barvy :)

Leopardí žena (1938)

Příliš užvaněný a lehce předvídatelný pokus o konverzační crazy komedii.

Return of the Fly (1959)

Taky mně vrtalo hlavou jak mouchu oživí. Přeci ten syn neudělá stejnou chybu jako jeho otec... no vyřešili to pro mě docela uspokojivě. Moucha je taky moc pěkná, zvlášť mě pobavilo jak si herec při útěku několikrát musel narovnávat masku aby mu nepadala.

Vinnetou a Old Shatterhand v údolí smrti (1968)

Důstojné rozloučení Lexe s legendární postavou. I když spousta scén i lokací je recyklovaná z minulých dílů, patří tenhle film k těm povedenějším "mayovkám".

Batman - Gothamský rytíř (2008)

Tohle je někde jinde než Animatrix a určitě to byla dobrá příležitost podívat se na batmana jinak... bohužel nepovedlo se to tak jak jsem očekával.

Tarantule (1955)

Filmu pomohlo to že k trikům byla použita živá tarantule, takže to nevypadá tak uměle jako třeba mravenci v Them!. Jinak ale další klasika. Pro tyhle filmy mám slabost, takže mé hodnocení tomu odpovídá.

The Last Man on Earth (1964)

Ok, tak jsem shlédnu všechny tři (do této chvíle) filmové verze na motivy knížky Já, legenda a musím konstatovat, že jsou na tom všechny zhruba stejně. V každém filmu jsou nějaká pro a proti... tady jednoznačným pro je to, že se nejvíc drží knižní předlohy. Výběr Vincenta Price je ale výstřel mimo. Měl by to být spíše někdo mladší, méně strejdovitý, když zápasí s upíry a při závěrečné akční scéně, která je oproti knize zbytečně přidaná a posouvá vyznění uplně jinam, je hodně nepřesvědčivý až srandovní.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Není horší než jednička, někde na stejné úrovni, příšery hezký, vtípky občas dětinský. Uvítal bych více Lovecrafta a méně mezidruhové náklonosti. Cože, Hellboy bude tátou? Tak tenhle špek můžou ve trojce (jestli bude) vyřešit snad jedině smrtí Liz, protože jinak je zaděláno na další "třeskutou srandu" tenktokrát na téma Hellboy otec. Že by na tohle dohlížel Mignola? no,co 70 % - a protože jsem byl minule v hodnocení měkkej tak přitvrzuju.

Drakobijce (1981)

Jedna s prvních "klasických" fantazy s čarodějem, drakem a učedníkem který ke štěstí přišel. Syrovost některých scén a občas téměř "hororové" scény povyšujou tohle dílo nad obyčejnou pohádku. Drak je pěkně udělaný i animovaný a vypadá na rozdíl od jeho potomků, kteří vypadají jako přerostlý leguáni, impozantně. ***1/2

Tahle země není pro starý (2007)

Už jsem myslel že budu muset dát čtyřku, ale ta poslední půlhodina, ta je úplně mimo mísu. Starci plácaj nesmysly jenom proto aby bylo jasné proč se film jmenuje tak jak se jmenuje a na nějaké vyvrcholení, ke kterému má plynout, můžeme zapomenout. Děj prostě vyšumí, což je naprosto v rozporu s tím co se odehrává ve 2/3 filmu.