• Krátkometrážní

Miluj souseda svého (2014)

Herecké výkony už zhodnotili iní, slzavý koniec tiež, takže nie je čo dodať? Klasická oddychová komédia. Obyčajný priemer, ale zapamätám si ju vďaka prvej ČSFD projekcii v BA. Vďaka všetkým za túto možnosť.

Bitva na Neretvě (1969)

Videl som ostrihanú českú verziu. V tomto prípade našťastie. Tú dlhšiu by som asi neprežil. Pretože to nemalo žiadne atribúty dobrého filmu. Najlepšie to popísali Flakotaso a a Dopitak. Možno toto dokázalo zaujať divákov vo svojich rokoch, ale dnes... Jediné pozitívum filmu je J.B.Tito. Za to, že mal sebareflexiu a neurobil z toho hovadinu na svoju oslavu.

Muž z vlaku (2002)

Tento film nestojí ani za komentár, pretože: 1. s vlakmi nemá skoro nič spoločné. 2. tých pár (rozumej 2) múdrych myšlienok, ktoré tam utrúsia nestojí za tom aby ste si život skrátili o 86 minút ako ja.

Aljašský express (2002)

O vlakoch to nie je a kadejakých nezmyslov je tam toľko, že sa mi to nechce ani komentovať. Ani privretie oboch očí nepomáha. Radšej sa tomu vyhnite veľkým oblúkom.

Stalingradská bitva II (1949)

Vďaka Bohu za to, že player má funkciu Fast. Inak by som to tie tri hodiny asi ťažko vydržal. Aj preto, že výsledok je dopredu známy. Aj tak som mal dostatok času na to, aby som porozmýšľal, kto sa od koho učil propagandu: Jožko Goebbelsovie od Rusákov alebo oni od neho. Ale je celkom možné, že mali spoločných učiteľov niekde za mlákou... V každom prípade je toto viac hraný dokument ako film.

Stalingradská bitva I (1948)

Vlak hrůzy (1980)

Logika amíckych tínedžerov rovná nule. Úbohosť tvorcov, keď musia opakovať 3x ten istý prejazd vlaku. Reklama na Davida Copperfielda. Atmosféra celkom skľučujúca v tesnom priestore. Po železničnej stránke nie je čo vytýkať. Ale pozor! Neserte panicov!!!

Port Arthur (1980)

Ako film veľmi slabé, rozťahané, patetické a ťažko pozerateľné. Napriek tomu, že je to pohľad Japoncov na udalosti rokov 1904-1905, ukazuje že jedno, či je človek čierny, šikmooký alebo civilizovaný, vojna je svinstvo, ktorú si najviac odnesú rodiny mŕtvych vojakov.

Profesionál (1981)

Film je to celkom dobrý, ale akú to má pointu? ´Čo vlastne dokázal? Pomstil sa niekomu? Všetci, čo ho nechali hniť v africkom väzení prežili a "rozbitý ksicht" určite dostal aj medailu... Zanechal vdovu, priateľov... Že splnil úlohu a ukázal akí sú blbci? To je všetko? Naozaj? WTF?

Syriana (2005)

Film je to dobrý, bohužiaľ je tak komplikovaný, ako samotné veci, o ktorých pojednáva, že obyčajný človek nemá šancu ani jedno z toho pochopiť. A bohužiaľ, nemá ani šancu to nijak ovplyvniť. Lebo keby áno, už dávno by naň pustili nejakú tú raketu...