• Pohádka

Ladislav Hejdánek očima Petra Slavíka (1994) (TV film)

Mylouch zřejmě nepochopil koncepci. Naopak, film výstižně ukázal až na dřeň očištěnými prostředky osobnost filosofa Hejdánka, aniž by k tomu potřeboval zabírat ho s rodinou u nedělního oběda anebo jak okopává kytičky.

Rozchod Nadera a Simin (2011)

Neuvěřitelně autentické. O příběhu a jeho ztvárnění už tady bylo napsáno asi všechno. Pro mě to byl ale také film, ze kterého jsem se dozvěděl o lidech a životě v Íránu stokrát víc než z novin a televizí. A u kterého jsem si uvědomil, že ačkoli si to nepřípouštím, stejně se mnou média manipulují.

Cizí příběh (2010) (TV film) odpad!

Tak nevím - je Dadák horší herec nebo scénárista? U Deáka je to jasné, ten by měl zůstat na Ulici.

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Tak trochu samoúčelná "intelektuálně-umělecká onanie". Režizérka se dotkla několika důležitých a nosných témat, (Situace matky, jejiž dítě se stane vrahem, kde se v dítěti bere tolik zla?, atd.), ale ani k jednomu z nich nedokázala říci něco podstatného. Způsob vypravění nebyl ani originální, ani rafinovaný a ani efektivní - jen otravný. Stejně tak jako nadužívání symbolů - červená barva, atd.

Co by kdyby (2012) (seriál) odpad!

Dobrý nápad, ale úplně blbé provedení. Žádné nové myšlenky, žádné relevantní argumenty (co království v Belgii, Dánsku, Holandsku, atd. za 2. světové války?), jen spekulace na úrovni kavárenského tlachání. Zcela zbytečný pořad.

Santiniho jazyk (2011) (TV film)

Škoda že pan Urban i pan Strach v tomto případě také nemlčeli. Chudák Santini se musí obracet v hrobě...

T.M.A. (2009) odpad!

Scénář je neuvěřitelná slátanina. Ani takoví mistři jako jsou Juraj Herz a Jiří Macháně nemůžou z tak špatného textu udělat slušný film. Co je platné, že kamera kouzlí působivou atmosféru, když diletentsky vyprávěný příběh nudí, postavy jednají zkratkovitě a nelogicky, obligátní hororová klišé jsou použita bez nápadu a nadhledu, stále se zbytečně tlačí na pilu, rozuzlení je trapné, směšné, debilní. P.S. Ivan Franěk je zajímavý typ, ale bohužel hrát neumí.

Hranaři (2011) odpad!

Pane Klempíři - prosím už nepište (filmové scénáře), pane Zelenko - prosím už netočte (celovečerní filmy)!!!

Sráči (2011) (TV film)

Bratři Coenové chudých...