Roger a já (1989) odpad!

Možná si řeknete, že jsem tvrdý, ale já výš jít skutečně nemohu. Rád bych, ale fakt to nejde. Chtěl jsem dát Moorovi ještě jednu šanci, ale bohužel musím jít ještě o 20% níž než u Fahrenheit 9/11. Tentokrát mu sice nemohu vytknout tak nehoráznou manimulaci s fakty jakou předvedl ve svém protibushovském opusu, ale jeho postoj k celému problému ohledně General Motors je mi bytostně cizí. Já jako ekonom sympatizující s Rakouskou ekonomickou školou skutečně nemohu mít porozumění pro levičáctví hraničící s Marxismem.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

První díl jsem ohodnotil 3*. Jednu jsem dal za technické zpracování a dvě za Deppa. Teď dávám 1,5 za technické zpracování a 0,5 za Deppa. Po technické stránce tomu skutečně nemůžete nic vytknout. Film posouvá možnosti zvláštních efektů zase o kus dál. Většinu filmu jsem přemýšlel nad tím "jak to proboha udělali". Jenže to je právě ten problém. Místo toho, aby mne zaujal příběh, tak jsem se zabýval pouze efekty. Tak slabému příběhu skutečně víc dát nemohu. Navíc mne ani trochu nepřestal iritovat Orlando Bloom. Keira Knightley nehraje sice taky nic moc, ale aspoň se na ní dobře kouká. No a co se týče toho Johnnyho Deppa, tak se přiznám, že ke konci mě docela štval i on. Ničím zkrátka nepřekvapil a po dobu celého filmu nasadil jeden výraz, který se mi zkrátka už okoukal. No nevím jestli na závěrečný díl zajdu do kina, nebo mi bude líto vyhozených peněz a raději si počkám až to vyjde na DVD. Navíc jsem naprosto alergický na filmy na pokračování. Bohužel se z toho stává docela móda (Kill Bill, Matrix).

Den poté (2004)

Ve škole jsem nikdy sice moc velký pozor nedával, ale přesto mi tady pár věcí nějak nesedělo. Ale dobře, je to přeci jenom film. Jenže pokud bych měl hodnotit jen samotný příběh hlavních hrdinů, tak se na nějaké vyšší hodnocení stejně nedostanu. Ten příběh byl totiž naprosto o ničem. A to doslova. Otci Dennisu Quaidovi se sice v samém závěru podařilo dostat do New Yorku ke svému synovi, ale jak se posléze ukázalo, naprosto nic by se nestalo, kdyby se na celou "záchrannou" výpravu vykašlal. Práci za něj by totiž obstarali desítky vrtulníků, které se do města dostali jen o několik okamžiků později.

Batman začíná (2005)

Nemůžu si pomoct, ale pro mne zůztává naprosto jednoznačně nejlepším Batmanem hned ten první v režii Tima Burtona. Možná pokročila úroveň technického zpracování, ale chyběly mi především kvalitnější herecké výkony (vzpomeňme na Jokera). Duo Bale, Holmesová (ta především) jsou nevýrazní a Liam Neeson mne bohužel opět nepřesvědčil o svých hereckých kvalitách. Do určité míry to zachraňují Caine s Freemanem, ale ti nemají tolik prostoru.

Přepadení v Pacifiku (1992)

Kdysi to byl jeden z prvních filmů tohoto žánru co jsem viděl, a tak dávám 3* z nostalgie. Dodnes mám hluboko ve skříni schovanou videokazetu s "Alerta máxima" (je to totiž ve Španělštině). Už tehdy mi ale byli sympatičtí spíš charizmatičtí "záporáci" Tommy Lee Jones, Gary Busey (později třeba Lost Highway) a Colm Meaney (Star Trek). A kuchař Seagal? Později vystřídal ve svých filmech ještě mnoho povolání, ale vaření mu šlo asi fakt nejlíp.

Takeshis' (2005)

Tak toto určitě není pravý Takeshi Kitano, jak ho známe. Ale to rozhodně není důvodem k tomu, abychom tento film zatratili. Právě naopak. Takeshi se rozhodl, že se svým způsobem ohlédne za svoji dosavadní kariérou a natočí velmi vydařenou parodii na sebe sama. A v každém záběru je vidět, že si to Takeshi velmi užívá. Jistě, film má několik much (bez několika zbytečných zcén by se jistě obešel), ale přesto jsem se velmi bavil.

Dragon Ball (1986) (seriál)

Tak tenhle anime seriál jsem viděl už ve španělštině, němčině, polštině, angličtině a francouzštině (té jsem tedy nerozuměl), jenom té češtiny se nějak pořád nemohu dočkat. Jenže co mohu očekávat v zemi, kde jsou populární pokémoni. V Japonsku se nám musí smát, když vidí, že od nich kupujeme ty největší braky, které vyprodukují. Dragonball má vše. Humor, akci, nádherné vzdušné souboje, charizmatického zloducha, prostě všechno co si můžete přát.

Animatrix: Poslední let Osirise (2003)

Krásná, realistická animace, povedená úvodní scéna, ale jinak pro mne tento příběh vyznívá trochu do ztracena.

Animatrix (2003)

Pro mne osobně nejlepší z toho co vzešlo ze světa Matrixu. 4* jsem dal jako prostý aritmetický průměr vzešlý z hodnocení jednotlivých dílek. 40/9=4,4. Osobně považuji za nejlepší The Second Renaissance I,II, dále A Detective Story, Program a Beyond.