Kluci to taky chtěj... a pořád! (2002) odpad!

Možná se teď zacovám trochu neprofesionálně a budu hodnotit film, který jsem ani neviděl. Ale myslím, že na to mám právo, protože i přesto mi zničil večer. Před jedním filmem, na který jsem se moc těšil, dávali trailer na kluky. Ta jedna minuta mi tehdy tak zkazila náladu, že jsem byl ještě několik hodin úplně mimo. V jednu chvíli jsem dokonce chtěl z kina s řevem utéci. Nicméně protože jsem nebyl sám, musel jsem to nějak přemoci. Tehdy dávali Hodiny, což je dnes jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Ale k tomuto postoji jsem musel dospět až po druhém shlédnutí, kdy už jsem nebyl pod vlivem kluků, co to pořád chtěj. Podle mne tedy tento "film" nepatří jinam, než do odpadu.

Animatrix: Detektivní příběh (2003)

Pro mne jedna z nejlepších povídek animatrixu. Watanabe opět prokázal svůj cit pro atmosféru a natočil krásnou noir detektivku z prostředí matrixu.

Fahrenheit 9/11 (2004)

S jednou hvězdičkou jsem docela vstřícný. Pokud něco nesnáším tak je to politická demagogie a populismus. Ostatně toho si užiji dosti v našich luzích a hájích. Michael Moore nedělá nic jiného, než že zcela účelově manipuluje s fakty. Aby bylo jasno: Bushe také zrovna nemusím. Ale to rozhodně neznamená, že můžu schvalovat to co Moore předvádí v tomto díle. Má samozřejmě právo zastávat jakýkoliv politický postoj, ale pokud se bude trochu více držet faktů, tak to bude rozhodně lepší pro všechny.

Motocyklové deníky (2004)

Dvě hvězdičky. Ani o paprsek víc. Pokud si budu chtít pustit road movie s Bernalem sáhnu raději po Mexické jízdě. Když dostanu chuť na film, který mi řekne jací jsou světoví revolucionáři fajn chlapíci, pustím si večer na ČT2 starý filmový týdeník. To je aspoň větší sranda.

Blafuj jako Beckham (2002)

Film, který mne jako celek příliš nezaujal (až na to, že jsem ho viděl v Karlových Varech na festivalu, kde ho osobně uváděla tehdy ještě nepříliš známá Keira Knightley). Zkrátka průměrná romantická komedie s několika vtipnými scénami. Ale zase musím uznat, že se jim velmi povedly scény z fotbalových utkání a fakt to vypadá, že se herecké představitelky hlavních rolí umí trefit do míče. To je jistě zásluha Garyho Linekera (britské fotbalové legendy), který se na filmu podílel jako poradce. Tím samozřejmě nechci nijak podceňovat skutečné fotbalové umění hereček.

Korida lásky (1976)

Tak tohle se musí zažít. Byl jsem na tom v kině a až do konce nás tam vydrželo snad 10%. Jistě, pokud bych to hodnotil jako nějaký experiment, možná bych mohl trochu přidat, ale bohužel se mi po většinu filmu dělalo nevolno (nebylo to tedy až tak hrozné, jako když se dívám na film Stevena Seagala). To tedy není dobrý předpoklad pro vysoké body. Možná chvíli ještě zapřemýšlím a něco uberu. Ať už to byla scéna s vajíčkem (hádejte co s ním dělali), nebo závěrečná scéna s ... No o tom se raději rozepisovat nebudu. Ale jako filmová zkušenost to jistě bylo zajímavé.

Falešná bankovka (2002)

Kde se vzala, tu se vzala - falešná tisícovka. Tisíc tomanů je ovšem pro mnohého Íránce značná suma, a tak každý, k němuž falešná bankovka doputuje, se snaží co nejrychleji se jí zbavit. Pochopitelně tak, aby nebyl sám ošizen. Jedná se vlastně o sled mnoha miniepizod, kde v každé této epizodě vystupuje jako hlavní postava nešťastný držitel falešné bankovky. Vynalézavost jednotlivých aktérů je opravdu velmi vtipně natočena, ale zhruba po hodině už film přeci jenom začne trochu nudit.

Playtime (1967)

Tak tady fakt nevím. Dá se to vůbec hodnotit? Viděl jsem to jen jednou a to je asi málo. Každý divák, který se na to dívá vidí úplně jiný film. Odehrává se v něm spousta minipříběhů, kterých si většinou na první shlédnutí ani nevšimnete. Někdy se největší drama odehrává někde v rohu obrazovky, přičemž kamera je zaměřena na místo, kde se děje zase něco jiného, neméně důležitého. Tati byl buď génius nebo blázen.

Patriot (1998) odpad!

Na Seagala dobrý

Pokémon (1997) (seriál) odpad!

Anime - miluju.... Pokémony - nesnesu. Jak mi to mohli udělat. V Čechách je anime jako šafránu. A když se sem už něco konečně dostane, tak to musí být zrovna taková blbost. Naprosto o ničem. Přitom je tolik z čeho vybírat. A to i kdybychom se omezili čistě na žánr dětské anime. Ať žije Son Goku!!