Ripley (2024) (seriál)

Pocta Caravaggiovi. Umělecké obrazy kamery nasnímané v černobílém formátu. Co záběr, to zážitek, vlastně jsem víc sledovala obrazy než děj. Když se zapletete s psychopatem stane se život hororem. Film z r. 1999 Talentovaný pan Ripley byl rovněž vynikající, ale seriálová podoba s prostorem pro detailní vykreslení postav je jiný level, pečlivý casting a výkony herců vše jen podtrhují. Adept na všechny ceny.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

μολὼν λαβέ - nevzdáme se ! přijď si pro ně (zbraně) ! Heroická epizoda z dějin, krásně zpracovaná.

Avatar: Legenda o Aangovi (2024) (seriál)

Je to fantazy, čáry máry dobře udělané, ale ten casting dost nevyšel, herecky toporné a dialogy jsou doslovné, naivní. Pubertální mládež to docení víc.

Tokyo Vice - Season 2 (2024) (série)

Rozhodně skvělá krimi z prostředí Japonska a Yakuzy. Dobré obsazení, zápletky, spád.

The New Look (2024) (seriál)

Hodně zajímavé osudy Diora, jeho statečné sestry Catherine a Coco Chanel během II. sv. války. Asi si koupím Miss Dior.

Problém tří těles (2024) (seriál)

Noooo..... četla jsem knihy, viděla čínskou verzi, a po třech dílech zmatení v postavách, změnách v ději, vypuštění podstatného kulturně historického kontextu,  vědecko-filosofického rámce, jsem sezřela, že koukám na úplně jiný seriál, vlastně takový masox z původního díla, které bylo kvalitním dlouze taženým vývarem. Bohužel takovou intelektuální nálož by asi průměrný západní divák nezpracoval, moc náročné. Souhlas Sharlay. Těším se na další čínskou verzi.

Ve vatě (2022) (seriál)

Crazy seriálek k obědu. Pobaví.

Nádherná hra (2024)

Milý film s pěkně propracovanými emočními peripetiemi. Nabídl mi rozšíření obzoru, vůbec jsem o takové iniciativě pro bezdomovce nevěděla.

Časové pásmo bylo změněno