To se mi snad zdá (2023)

Nízkorozpočtový, ale poctivý film s originálním scénářem a zpracováním.

Dobrý doktor (2017) (seriál)

Zatím Sheldon v nemocnici baví. Od 4. série to ide dolu kopcom, natahované, ideologizované, vztahové potíže, co dramaticky řeší, jsou povětšinou banality. Neuměli skončit v nejlepším.

Už jsi byla na měsíci? (2015)

Zápletka červenoknihovnová, zpracování dobré v duchu klasické italské komedie.

Bod obnovy (2023)

Vizuál skvělý, scénář s dobrým nápadem, ale až toporné herecké výkony. Jednu navíc za snahu vybočit ze zahnívajícího domácího rybníčku, na režijní prvotinu vlastně excelentní výkon. Exteriéry s viaduktem a kostelem, cestou na Řehnice byly točené v Krnsku, dobře znám.

Ztratili jsme Stalina (2017)

Ono se to tváří jako parodie, ale vlastně je to dost realistické, takhle to asi proběhlo....

Fargo - Season 5 (2023) (série)

5 za 5. Mistrovský opus. Scénář, akurátní herecké výkony, precizní režie. Problematika domácího násilí na téměř středověkém Středozápadě rezonuje s aktuálními kauzami na domácím poli. Dramatičnost postupně narůstá, od 6. dílu jsme museli jet non stop.

Moudrost traumatu (2021)

Gabor Maté je top terapeut a umí zprostředkovat náročná témata empaticky, srozumitelně, bez senzací. Líbila se mi i osobní linka se sebereflexí a výrok jeho ženy o jejich  "terapeutickém manželství". Ve Francii téma dlouhodobě rozvíjí francouzský neuropsychiatr, psychoanalytik a spisovatel Boris Cyrulnik, profesor univerzity v Toulonu a autor mnoha publikací. Trauma není konečná stanice. Trauma není diagnóza, kterou nelze léčit. Oba osud poznamenal děsivou osobní traumatizující zkušeností v útlém dětství.