Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Sice to není špatná podívaná (naopak), ale pár věcí prostě nesnesu: a) Kdyby na imperiální vojáky stačilo pár zakrslých plyšákoidních bytostí s kameny, provazy, luky a klacky, sotva by kdy vznilo nějaké impérium. b) Nelíbilo se mi jak Dart Vader najednou přešel zase na stranu dobra c) Ten happy end byl na můj vkus až moc happy.

Skinheads (1993)

Náckové pařící na techno a vypadající dost vysmaženě mě docela pobavili, ale jinak film rozhodně není žádná komedie. Hlavní hrdina se promění z flákače a zhulence na nácka po tom, co vidí kterak jeden nácek vyřešil imigranta obtěžujícího spolucestující v autobuse. Některé scénky náckovského bratření a zápasení vypadají velice homosexuálně, takže aby to autoři vyrovnali, objeví se ve filmu erotické scény hlavního hrdiny s jeho afroitalskou přítelkyní. Bitek ve filmu moc není, je spíše o proměně hlavního hrdiny a změně jeho vztahů s okolím a to pak vede k nehappyendovému konci.

100 Tears (2007)

Zas taková nuda to nebyla a vrah nemá mačetu, ale sekáček. Film samotný je docela sledovatelný (zvláště pro milovníky slasherů) a pokud červená patří mezi Vaše oblíbené barvy, jistě nebudete zklamaní. Některé scénky (hlavně ty, které obsahují hudbu - např. chytání trpaslíka, duo vraždění klauna a dcerky) se mi celkem líbily, ale finále mě dost zklamalo, protože mi jaksi úplně nedocvaklo co se vlastně stalo s jedním z novinářů. Ale zas samotný konec s hit and run scénkou byl docela slušný. Některé věci mi trochu připoměly jiné slashery. Např to jak vrah nakláněl hlavu na stranu mi trochu připomělo Michaela Myerse, zvuky u jedné scény a to, že vrah měl oblíbený sečný nástroj mi zas připomělo Jasona Vorheese a vyšinutá (byť poněkud nekompletní) rodina, kde jeden je klaun mi zas trochu připoměla filmy Roba Zombieho.... ale možná prostě jen hledám aluze tam, kde nejsou.

Botched (2007)

Skvělá gore komedie plná zábavných postav s výbornýma hláškama a dějových zvratů, která rozhodně nenudí.

Antropofág (1980)

Výborná atmosféra podporovaná hodně povedenou hudbou. Skvělý nápad s nevidomou hrdinkou, která kanibala cítí a varuje ostatní, na svou dobu hodně gore (a řekl bych, že některé věci budou moc i na nemálo současných diváků) a navíc je uspokojivě vysvětleno jak se kanibal stal kanibalem a to pomocí jedné sice krátké, ale výstižné scénky.

Treevenge (2008)

Nádherná ukázka jak se dá stlačit celý příběh do necelých 17ti minut a ještě tam vecpat typické hororvé scény (nepříliš sterilně provedená amputace končetiny, krev kapající odkudsi shora) a odkazy na známé horory. Taky herecké výkony jsou opravdu na úrovni (hlavně pošahaný prodavač stromků).

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Výborný film, který byl inspirací pro scénky nebo postavy v mých dalších oblíbených filmech. Minimálně dvou.

Tresty smrti (1995)

Dokument o různých trestech smrti, ve kterém je ke každému způsobu nějaká ta historická zajímavost a často i záběr popravy. Na svou dobu nic nového pod sluncem. Pokud se zajímáte o tresty smrti, možná tam naleznete něco zajímavého (ale asi ne víc než na netu nebo v knihách) a pár asi autentických záběrů. Dokument má za cíl přesvědčit diváka o tom, že tresty smrti nemají v civilizované společnosti místo a je tedy poněkud jednostranný.

Paranormal Activity (2007)

Moje pocity z P.A. jsou poněkud rozporuplné. Je to bezesporu povedený film, má dobrou atmosféru a hodně se mi líbil konec, který mi přišel dost kritický k policii. Na druhou stranu takto točených filmů už bylo docela dost a co mi vadilo asi nejvíc, je skutečnost že jsem se nedověděl co a proč hlavní hrdinku pronásledovalo. Další věc, co mě nutí dát méně hvězdiček, je povyk, který filmu předcházel a který je podle mě absolutně bezdůvodný, protože i když film sám o sobě není tak špatný, není to nic převratného z čeho bych se posadil na..... židli.

Chabelo y Pepito contra los monstruos (1973)

Docela zábavný mexický film na téma dětští hrdinové vs. hororové postavy. Teď už jsem sice moc starý na to, abych ho plně ocenil, ale i tak se mi příběh, hudba a hlavně krásná melodická španělština hodně líbily. Pravda efekty a masky nejsou nikterak skvostné, ale holt Mexiko není Hollywood a sedmdesátá léta už jsou taky nějaký ten pátek zpátky. Příjemný odpočinkový film, na který se můžete bez obav dívat i s dětmi (pokud jim nebude líto zabité gorily), aby se seznámily s nejznámějšími postavami hororových filmů.