Mikrokosmos (1996)

Tohle se nikdy neomrzí. Mohlo by to mít 7 hodin a stejně bych u toho vydržela. Bohužel jsem nikde nedohledala, za jakých okolností dokument vznikl a do jaké míry jsou záběry autentické (čolek v křišťálově čisté vodě, hovnivál a trn). Přišlo mi, že audio je často přidané v post produkci a moc nesedí.

Rukojmí ve tmě (2017) (seriál)

Skupinka teroristů drží 15 rukojmí v nedostavěné stanici metra a požaduje výkupné 4 miliony eur. Seriál moc sází na aktuálnost motivu, ale provedení pokulhává. Postavy zoufale šablonovité, atmosféra nulová, taková ta dánská přidaná hodnota, na kterou jsme zvyklí z jiných seriálů, nikde. Místy mi to připomíná Kriminálku Anděl. Pilotní díl je navíc dost nudný, protože funguje jen jako základní intro a seriál se rozjíždí vpodstatě až od druhého dílu.

Hlouběji než včera (2009)

Muži jsou zvířata i bez tří měsíců v ponorce, tohle je každodenní realita.

The Mash Report (2017) (pořad)

Snaha imitovat Johna Olivera a prokládání politicky nekorektníma skečema. Ve výsledku bohužel hrozně trapný, nevkusný a nehodný veřejnoprávní televize.

Unforgettable (2017)

Typický tuctový thriller bez atmosféry a napětí. Neurazí, nenadchne. Vše zajímavé je v traileru a závěr nepřekvapí.

Pomerančový džus, kyselá realita (2013)

Viděno v rámci festivalu Země na talíři. Dokument ukazuje, jak vzniká pomerančový džus od samého počátku až k rukám spotřebitele. Příklady, jak fungují plantáže, jsou poměrně odstrašující, nicméně dokument se nesnaží uvrhnout vinu na spotřebitele, jako tomu bývá u těchto typů dokumentů, což oceňuji. Spíše nám dává do podvědomí, jak funguje průmysl a na co bysme si měli při nákupu dávat pozor.

Válka osiv (2014)

Viděno v rámci festivalu Země na talíři, myslím, že je dokument ke shlédnutí na youtube. Film se snaží ukázat realitu dnešního zemědělství, jak funguje systém korporací ovládajících téměř celý trh s osivy a jaký to má dopad na běžného farmáře a životní prostředí. Vidíme příklady z Francie a Indie. Pro mě v dokumentu nezaznělo nic moc nového, tématiku mám nakoukanou z jiných dokumentů, které jdou více do hloubky. Pohled dokumentaristy je nezaujatý, ale pro mě příliš jednostranný. Chtěla bych vidět i druhou stranu mince: Komu vlastně dávat za vinu zničení biodiverzity polí? Proč farmáři podporují "zlé" velké korporace a bouří se proti nim jen malý zlomek z nich? Jakou roli v tom hrajou vlády a EU? Lehce se to v dokumentu nakousne, ale více se pozornost soutřeďuje na "nekalé" a "vykořisťující" praktiky korporací.

Fed Up (2014)

Gratuluju, zas někdo přišel na to, že cukr a průmyslově zpracovaný potraviny Američanům nedělaj uplně dobře. Tohle už tu bylo před šesti lety, viz Food Inc. Tady jen uslyšíme, že se od tý doby nic nezměnilo, a poznáme pár dětí, který si myslej, že když si daj místo koly džus a půjdou vyvenčit psa, tak zhubnou, a veřej tomu i jejich rodiče. Proud nation!

Cane Toads: The Conquest (2010)

Vizuálně špičkově zpracované, po obsahové stránce ale velmi prázdné, celou dobu jsem slyšela jen "v Austrálii je příliš hodně ropuch".

Galapágy (2006) (seriál)

Tak tohle ne...vizuálně to sice není špatné (na rok 2006), ale Tilda je největší uspávač hadů a celkově je film podáván jako velmi účinná ukolébavka než jako záživný dokument, které produkuje BBC dnes.