Slez ze stromu (2001)

Hodně zvláštní a ulítlá komedie z pera slavného scenaristy Kaufmana. Abych pravdu řekl tak tohle bych od něj v životě nečekal. Trojice lidí (z nichž jeden je mrtvý) vyprávý svůj příběh plný chlupů, nechutností a "lidských" opic. Občas vtipné, občas nepochopitelné, obšas trapné. Celkově průměrná komedie, ale co do vyjímečnosti a originality je docela na výši.... Skvělý herecký výkon ale předvádí Rhys Ifans kterého všichni dobře známe jako praštěného spolubydlícího z filmu Notting hill

Pavouk (2002)

No po pravdě jsem od toho čekal víc. Zvláštní zamotaná "pavučina". No ale ztráta času to nebyla určitě. Vychází to na 2 hvězdičky...plus jako vždy skvělý Ralph Fiennes. Zde mi opět dokázal že dokáže zahrát skvěle jakoukoliv roli. Za Ralpha ještě jedna hvězdička navíc.

Sedm statečných (1960)

Nejlepší film svého žánru. To bez debat. Skvěle vykreslené postavy, vynikající scénář, působivé a nezapomenutelné scény. Důstojný a vyjímečný remake kurosawových 7 samurajů..

Americký samuraj (1992)

No jako malej jsem to celkem žral i když ty scény v aréně byly dost brutální.... Ale jinak o ničem

Telefonní budka (2002)

Vynikající thriller se skvělým a originálním námětem. Jen mi tam trochu vadí to "hollywoodské" zpracování. Proto "jen" 4 hvězdičky. Kdyby to dostal do ruky nějaký zkušený nehollywoodský režisér, určitě by z toho udělal nezapomenutelný film. Ale nechci shazovat Schumachera, protože jeho tvorbu až zas tak neznám. Nevím jak si vedl u ostatních filmů ale vím že tady si vedl skvěle... A Colin Farrell? Jeho výkon má zkrátka šťávu!!!

Fantom Paříže (2001)

Tak tento film jsem viděl asi před 5 lety a vím že se mi vůbec nelíbil a hrozně jsem se nudil. Nevim, třeba by to teď dopadlo jinak kdybych ho viděl. Ale zatím zůstanu u mého prvního pocitu.

Třináct rozhovorů o tomtéž (2001)

Zvláštní propletenec lidí kteří nevědomky spojí své osudy. Film mě donutil přemýšlet.... Život je tak pomíjivý a osud si dělá co chce a nikdy nemůžeme vědět co na nás čeká za nejbližším rohem

Život - stavba povolena (1997)

Je vidět že v Německu umí skvělé filmy i někdo jiný než Tykwer. I když ten se zde podílel na scénáři...Celkově je to pohodový film který vám zpříjemní čas a ještě se i docela pobavíte protože černým humorem je tento snímek přímo prolezlý.

Žert (1968)

O malichernosti jednice který se nevědomky a neúmyslně dostane do sporu s komunistickou stranou které je sám členem. Svůj boj prohrává a je označen za nepřítele republiky, vyloučen ze strany a z fakulty a poslán do pracovního tábora. Film ukazuje velikost a všudypřítomnost komunistických "chapadel" která dosáhla uplně všude a do každého člověka. Samozřejmě nechybí i trochu humoru který se ale docela ztrácí v kontextu celkového významu a dopadu filmu, ale pro oživení určitě stačí. Další skvělý Jirešův trezorový film, který ukazuje tehdejší dobu se stylem jemu vlastním...

Oggy a škodíci (1998) (seriál)

Podle mě teda mnohem lepší než tom a jerry. Mnohem víc ujetější a zábavnější. Tohle prostě žeru a dokážu se u toho smát od rána do večera :))))