Země (1930)

Bohužel jsem film viděl jen s maďarskými mezititulky takžejsem nevěděl co "říkají" ale na druhou stranu jsem si tento němý skvost vychutnal s živým klavírním doprovodem pana Filipa Topola kterému bych chtěl tímto moc poděkovat protože mému zažitku z tohoto filmu dal úplně jiný rozměr.

Nanuk - člověk primitivní (1922)

Pro mě nesmírně zajímavý a potavý dokument který dokáže i přes svou délku oslovit a pobavit diváka.

Geriho hra (1997)

Geniální, skvělý, vtipný a milý krátký animák. Potěší každého diváka bez ohledu na věk a pohlaví. O trochu víc potěší ale nás čechy protože je od českého režiséra. Můžem být na něj právem hrdí protože dokázal vytvořit vyjímečné animované dílko které se hned tak neztratí a které bude svým námětem bavit další a další diváky a doufejme že nikdy nebude zapomenuto že otcem tohohle je náš krajan. P.S. výborné zobrazení schizofrenie jednoho staříka :))

Kladivo na čarodějnice (1969)

Depresivní a naprosto "zlý"film o tom co dokáže lidská nenávist a nesmyslné předsudky a pomluvy. Atmosféra je tak neuvěřitelná že by se dala krájet. Postavy jsou vylíčeny skoro hodně živě, skoro bych věřil že jsou reálné... To se zas Vávrovi něco povedlo (pozor nemyslel sem to ako ironii) Víc není třeba říkat. To se musí vidět...

Adelheid (1969)

Takřka komorní snímek s minimem herců a minimalní změnou prostředí. Vše je postaveno na dialozích a konáních postav. Pan Čepek je opravdu jedinečný a v jedné ze svých nejlepších rolí.

Holubice (1960)

Překrásný a dojemný baladický snímek kde je kladen důraz nikoluv na dialogy ale na pocity, vizualitu, lidskost, pocitovost.. . Lyričnost je ještě podtržena výbornou kamerou, nádhernou hudbou a skvělými hereckými výkony, hlavně toho chlapce. Takovou náheru dokáže opravdu jen Vláčil...

Třináctka (2003)

Na jedné straně věrný ale na druhé straně bohužel kýčovitý "teenager" film. Není to ale ůplně ten teenager film jak je všichni známe. Hraje si na moralitní syrově drama ale nějak se mu to nedaří (nebo spíš režisérce). Docela to zachraňují herečky protože ty hrají skvěle a ty zfetované očí hlavní představitelky jsou celkem věrné. No a tak bych mohl pokračovat pořád dál. Ke každému mínus v tomto filmu se najde jedno plus. No možná ale těch mínusů trochu převažuje. Celkově za 3

Lost Highway (1997)

No na začátku se tváří jako normální ale hned zjistite že není. Prostě Lynch no. Pořád jsem se jen pro sebe ptal: co znamená tohle a kdo je tamto a proč se stalo tamto a jak to souvisí s tím a jak se tam vzal tamten a co je ksakru zas tohle.....atd. Místo toho aby Lynch vložil nějakou nápovědu nebo vodítko tak to dělá ještě těžším a záměrně háže divákům klacky pod nohy. To mi trochu připomíná našeho učitele z matematiky. Popsal tabuli, zeptal se jesi tomu všichni rozumí, ze třídy se ozvalo NE NEROZUMÍME TOMU a on : " výborně tak si to zkomplikujeme" a napsal 3x těžší příklad. Celkový pocit z filmu když odhlédnu od toho že jsem ho nepochopil je skvělý a jasně pětihvězdičkový. Ve všech ohledech vyjímečný a jeden z nejlepších lynchových kousků. + ke všemu skvělý soundtrack

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Tak za prvé: seriál jsem neviděl takže jsem nevěděl do čeho jdu Za druhé: v kolonce režisér je jméno David Lynch a všichni víme co tenhle pošuk dovede. Prvních 10 minut jsem se orientoval a připadalo mi to i docela jednoduché (na Lynche). Tak si tak řikám že to je v pohodě a aspoň něco od něj pochopím. HMM tohle mi bohužel dopřáno nebylo. Lynch to opět rozjede na plný pecky a nenechá diváka ani na chvíli vydechnout. Z té náhlé vlny bizarností a surrealisticky nesmyslních obrazů a postav se mi zatočila hlava a až do konce tak zůstala. Ale na druhé straně jsem vděčný za to že jsem to tajemné městečko Twin Peak poznal. Tamní tajemné lidi a tamní tajemný život.... Sice to není film pro všechny ale vřele doporučuji. Přál bych si vidět reakci masového publika kdyby se Twin Peaks někdy objevil v 20 00 na Nově. Každopádně doporučuju shlédnout až po seriálu(což jsem já neudělal) protože to lépe pochopíte.

Jackass: Film (2002)

Nemůžu souhlasit s většinou zde. Ten film je opravdu zábavný. Vím že se jedná občas o trapné legrácky ale já jsem se u sledování vždycky bavil a vždycky bavit budu. Tento tým je opravdu skvělý. Ale pozor: TOHLE DOMA NEZKOUŠEJTE !!!!