• Pohádka

Když Burian prášil (1940)

PUSU PUSU. :) Asi je lepší mít notýsek prázdný. Super film popisující problematiku lhaní a paměti. Lepší je nelhat kdo si to má ksakru pamatovat.

Anton Špelec, ostrostřelec (1932)

Burianovština opět slavila svůj úspěch, možná lepší film než Přednosta stanice. Film lze opakovaně vidět a po čase stejně baví.

Mravnost nade vše (1937)

Dokonale ztvárněné představitelky ocenivíš pana profesora. Film se dá vidět několikrát.

Sněženky a machři (1982)

Soudruhu učiteli mléko. Vydrž Prťka mě prostě nebere. Omlouvám se,ale film nemusím viděti.

Černí baroni (1992)

Představa napadení zámku s černými barony mne moc baví. Film sice nekopíruje mé představy po přečtení knihy. Ale i tak jde o herecký koncert. Určitě patří do zlatého fondu.

Saturnin (1994)

Poetika a genialita natočeného filmu si nezadá s knihou. Tento film mne vždy dokáže potěšit a uklidnit.

Vrtěti psem (1997)

Nejlepší film zabývající se tématikou politické machinace. Robert de Niro a jeho herecký koncert. Skvělá zápletka trochu krkolomný konec, kdy dle mého názoru film graduje zhruba ve 3,4 ale film patří do top TEN na světě.

Valentin Dobrotivý (1942)

Jednoduchý námět bez peněz do hospody nelez, a k tomu výhra v loterii. Díky hercům a mnou opakovaném za málo peněz muziky dávám 4.

S tebou mě baví svět (1982)

Dovolím si nesouhlasit, že se jedná o komedii století. Jediné co si lidi pamatují je Matýsek se posral, a ten, podle mého názoru laciný vtip s propadnutím. Nemám ten film rád.