• Pohádka

Lásky jedné plavovlásky (1965)

Omlouvám se film je dobře natočený. Souhlasím scéna v posteli a pár další rozhodně v člověku zanechají pocit, ale film moc nemusím proto 3 hvězdy.

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

Film mám moc rád. Navazuje na parodii jako Adéla ještě nevečeřela tento film mohu vidět dokola a dokola.

Osudy dobrého vojáka Švejka (1954)

Koncert Hrušinského se nepřekonatelně zaryl do mých představ. Rozhodně nikdo, už u mne nevymaže podobu Švejka tak jak je v tomto filmu ztvárněn.

Ostře sledované vlaky (1966)

Film je rozhodně pěkný. Oskarem oceněný film! Bohužel jsem toho názoru, že v dnešní době by na tak vysokou metu nedosáhl, i když kdo ví. Dám 4 hvězdy Musíme si pomáhat jsou dle mého názoru lepší.

Ecce homo Homolka (1969)

Takhle nějak si představuji vznik představitelů a lidí kteří rozhodovali o osudu republiky. Film mě spíše děsí než baví. Stojí za vidění, ale vidět ho dvakrát rozhodně nemusím všem Homolkům se raději vyhnu.

Postřižiny (1980)

Nádherný poetický film. Skvěle ztvárněné postavy. Klobouk dolu před Panem Režisérem.

Mach a Šebestová k tabuli! (1985)

Omlouvám se, ale dle mého názoru tento film neměl nikdy vzniknout. Jedna hvězdička pro herce. Film je kostrbatě našroubovaný vůbec mě nebavil.

Poslušně hlásím (1957)

Trochu horší než první díl ale rozhodně si zaslouží 5 hvězdiček.