Trestanec (2017)

Jeden z nejlepších filmů, které jsem v loni viděla. Neočekáváně a právem. Vězeňské prostředí a jeho vlastní pravidla jsou vděčné téma, když ho nikdo nepokazí, tak je na co se těšit. Nenudila jsem se ani minutu, navíc Waldau je pro mě pořád méně známý herec a tak mě velmi velmi mile v tak velké roli překvapil.

Sněhulák (2017)

Z nějakého důvodu měli filmaři omezený čas na natáčení a tím pádem prý museli děj osekat a dle mého ho osekali nešikovně a řádně. Některé detaily o Sněhulákovi mi tam chyběly od začátku a to je podle mě škoda. Kamera, herci, občas i atmosféra občas hodně fajn, začátek hodně dobrý a nabuzující, postupem času atmosféra spíše pokulhává a nudí. Charlotte Gainsbourg už má svá nejlepší léta zřejmě za sebou, hodila by se spíše na roli vyžilé staré ježibaby,než na roli osudové ženy Harryho Hola. Nej nej nej na tom všem byla příroda a zimní světlo. Kdybych nečetla knihu, možná bych se na film ani neměla chuť dodívat. Smůla no, ale nejsem si jistá pro koho.

Prodloužený víkend (2013)

Takový vcelku pohodový film k nedělnímu odpoledni. Téma slibuje zajímavou podívanou a herci zvučných jmen také. Jenomže já si nemohu pomoct,ale Kate Winslet mi tady prostě vadí a její výkon mě otravuje po celý film. I dobrému herci prostě občas něco nevěřím. Jinak by to bylo pěkné, romantické, pokoukání, kdy si divák do poslední chvíle není jistý konce.

Fargo - Season 3 (2017) (série)

YES, YES, YES, PROSTĚ THE BEST. kAŽDÁ SÉRIE MÁ NĚCO DO SEBE A KAŽDÁ JE NĚČÍM JÍNÁ A I TA TŘETÍ NEPOKULHÁVÁ PO TĚCH DVOU PŘEDEŠLÝCH.ŽERU.

Královna z Katwe (2016)

Někdy prostě zapnete Tv, něco při tom děláte a jedním okem sledujete film.....postupně mi docházelo,že to zřejmě bude podle skutečných událostí a bylo. Tekly slzy, přišel doják,ale nejen pro to co sledujete,ale i proto jak semy tady vlastně máme. Film se mi líbil ať už netradičním příběhem, hereckým projevem, hudbou a prostředím,ale nevtíravým způsobem jak říct, co všechno může znamenat rodina a základy v ní. Tikulky beru jako bonus. :)

Městečko Fortitude (2015) (seriál)

Po té atmosféře a prostředí se mi prostě stýská.....

42 (2013)

Ač je Indiana Jones spolu Jokerem( Ledger) má nejoblíbenější filmová postava, tak jeden čas jsem měla pocit,že Harry Ford to hraní fláká a vystačí si s přiblblým výrazem a s jedním ústním koutkem nahoru. Jenomže na stará kolela se začal zase snažit nebo možná vybírat role ve kterých se vážně našel. Sportovní dramata a zvlášť ty podle skutečných události žeru a že to bylo minimálně dobré a místy i skvělé s radostí píšu asi takovým stylem, jakým Ford poslední dobou létá, ale bavímě to :))

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Depp to zahrál opravdu hrozivě, psychopat, člověk bez emocí,hnusák, rýpal, který vyvolává dusno a děsí. Ale jinak nuda, šeď a depka...

Zlato (2016)

Dobře se na to kouká, někdy film nemá ten klasický drajv,ale vyváží to herci,kteří prostě umí a že Metthew umí, dokazuje už dlouho. Baví mě i svými tělěsnými proměnami, které každé z těch rolí patří. Další herecký chameleon. Navíc ten příběh je vážně zajímavý od začátku až do konce, ale někdy za půlkou vám bude vrtat hlavou, jak to všechno dopadne.