Pok-sun nesmí přežít (2023)

Akční scény vizuálně působivý (úvodní scéna s jakuzákem byla nejvíc stylová, v taverně jakbysmet). Námět o matce zabijačce byl fajn, ale linka s dcerou hrála v příběhu úplně bezvýznamnou roli (bez ní by to na vývoj nemělo vliv, ba dokonce absence týhle linky by filmu možná i prospěla, kvůli stopáži i mateřským kecům). Takovýmu familiérnímu spojení by víc seděla čistě černohumorná akční komedie (stejně krvavá samozřejmě), kde by se linky matka-dcera alespoň nějak víc prolínaly.

Hudson Hawk (1991)

Ztřeštěná komedie s pár dobrýma nápadama, ale jako celek funguje asi jako Da Vinciho vrtulník. Film, kterej zabaví spíš z nostalgie a bez Bruce by to byla nuda a * dolů. Chápu ty, který baví stejně jako ty, kdo ho zatracují. 2,5*

Šílená noc (2022)

Die hard, Santa Claus. Vcelku zábavná vánoční rodinná vybíjená. Eliminace záporáků za doprovodu hudby jak vystřižený z vánočních komedií neměla chybu, David Harbour v roli zpruzelýho Clause jakbysmet 🎅. Letos na mě poprvé dýchlo kouzlo Vánoc. 3,5* (P.S. : jakožto zdejší expert na vánoční cukroví uděluji zdejším expertům Psytchořovi a Livingdědovi živočišné uhlí.. 💩).

Fender Bender (2016)

Celkem zajímavej komorní nízkorozpočtovej home invasion "slasher" z maloměsta, s hodně stylovým killerem a originální zápletkou (to spolu se syntetickou hudbou evokuje starý 90' thrillery). První půlka je fajnově pomalá a atmosferická. Finální konfrontace s řidičem už scénáristicky slabší, chybí tomu drive. Vyvážil to cynickej a lehce znepokojivej konec..

Strašidelné Vánoce (1988)

Podivná fantaskní variace Vánoční koledy, která by bez Billa Murraye byla mnohem hůř stravitelná. Potenciál lehce strašidelný vánoční duchařský komedie jakou jsem od Scrooged čekal je ale nevyužitej. 2,5*

Pes (2022)

Závěrem sic předvídatelná, ale díky několika epizodkám během cesty (hotel,pěstitel marihuany,etc..) sympatická i trochu netradiční psí road movie. Rozhodně ne komedie, ale ani drama, kde by se prvoplánově hrálo na city. Prostě film o jedný cestě, která se klidně mohla uskutečnit. Tatum hraje celkem uvěřitelnýho týpka, kterej je tak trochu idiot, nikoli ideál z plakátu strýčka Sama. 3,5*

Paddington 2 (2017)

Knižní předlohu neznám, ale filmová adaptace je parádní a asi nemohla dopadnout líp. Kouzelnej a vtipnej příběh s vřelým humorem a milým méďou. Taky bez debat životní hereckej výkon perverzního milovníka ebenových prostitutek s křivácky nevinným úsměvem Hugha "slizouna" Granta (ano, nemám ho rád, ten konec v base si zasloužil).

Želvy Ninja: Mutantí chaos (2023)

První Ninja želví movie, kterej skutečně naplňuje důležitý (a v ostatních verzích často opomíjený) slovíčko "Teenage" v názvu legendární party (což je ve výsledku plus i mínus zároveň). Animace je progresivní a divoká stylizace nemusí sednout každýmu (chvílema to byl skutečně mutantí chaos). Mně se nakonec líbila, byť chvíli jsem si zvykal. Příběh je krásně infantilní a crazy a k týhle verzi naprosto sedí. Soundtrack byl supiš (i když absence titulní oldschoolový vypalovačky TMNT zamrzela!). Ačkoli jsem ve výsledku celkem spokojenej (a případný pokračování uvítám, nadšení je z tvůrců cítit hodně), na verzi, která by vzkřísila ducha původních gumových želv (a ninjů) a byla cool, ale i oldschool zároveň, pořád čekám. 3,5* 🐢

G. I. Joe: Snake Eyes (2021)

Cca první třetinu to skoro vypadalo, že to nakonec možná nebude tak zlý. Zbytek už byla scénáristická bezradnost proložená akcí, kdy bylo už úplně jedno kdo, co, proti komu a proč. Asi proto, že origin. Ale narychlo vykvašenej, bez nějakýho vývoje jak bych u originu očekával (Snake získá svý skilly bez jakýhokoli tréninku, asi jen tím, že chvíli žije ve vesnici ninjů, kteří mimochodem rozhodně nevynikají ve špionáži a ukrývání staletých relikvií s nadpřirozenou mocí..). Ještě že tam dostaly cameo holky z Cobry a z G.I.Joe, když už je film z G.I.Joe univerza.. Přitom lokace, kostýmy i figury tam byly celkem fajn, jen tristně zazděný hloupým scénářem.

Rakeťák (2022)

Po technický stránce super a ještě dál. Příběh bych, dle charakteru Buzze Rakeťáka jak ho známe z Toy story, čekal ale mnohem ulítlejší, nějaký čistý vesmírný dobrodrůžo. Ta startovací linka byla v jádru celkem smutná a i přes odlehčující momenty se to táhlo celým filmem. 3,75* 🚀