Zoo (2015) (seriál)

Výbornej námět,kterej mohl být sice mnohem víc využitej,ale i tak je ZOO koukatelnej seriál. Mysteriózní začátek je celkem slibnej (podivný chování fauny,útoky,teorie o "vzdorný panence" apod.). Čím víc se poodhaluje problém a co za tím vším vězí,jde prvotní tajemno trochu do háje,byl bych radši kdyby se to vyvíjelo jako čistej survival-thriller a za vším stála máti příroda. Cirka v druhý třetině,po zformování týmu a odhalení možný příčiny jdou zvířata trochu do pozadí a jsou spíš takovým křovím,což je špatně. Nejnabitější je pak předposlední dvojdíl,kterej je survivalem jakým měl bejt celej seroš. A poslední díl,předznamenávající možný pokračování,je pak docela z jinýho ranku, takovej "Walking animal", kdy už nebezpečná zvířena všeho druhu běhá ulicema a čeká na kořist. Po závěru by mě dost zajímal další vývoj. Jako celek trochu rozporuplný,dobrý díly střídaj slabý,ale celkovej dojem kladnej.(3-4*). (By mě zajímalo,kdo je ta tajemná mladá samotářská bioložka uvedená v obsahu..celej obsah je úplně mimo)

Popelka (2015) (pořad)

Jedno téma,10 tisíc,2 hodiny. Čas neúprosně běží a soutěžící si musí proklestit cestu džunglí obchoďáku,urvat nejlepší kusy, vystoupit fejs tu fejs svým soupeřkám a obhájit svůj outfit před neúprosným homosexuálním stylistou (s iritujícím hlasovým projevem a výrazem blumy s nemocí štítný žlázy, co zná všechny trendy,protože čte módní magazíny pro holky jako každá správná bukvice). Jako lidi,to neni žáden prdel tohleto. Nemáš styling,nemáš nic!

Godzilla (2014)

Povedenej návrat ke kořenům původní Gojiry, umě kombinující vážnější katastrofickou část s částí soubojovou (z pozdější éry legendárního monstra,kdy měla s každým dalším filmem novýho gumovýho soupeře), narozdíl od ryze americký Emmerichovic dobrodružný pohádky o dinosauroi. Potěšil mě vzhled rádioaktivní ještěrky, kterej vychází z původního modelu (s tlustejma nožkama). Zvuk a hudba na výbornou! Co mě sralo,byla černočerná tma u nočních a stěžejních scén. Že bych byl vysloveně unešenej to ne,na druhou stranu si nedokážu představit, že by to vypadalo jinak. 3-4*.

Miluj souseda svého (2014)

Trochu otřepaný téma přátelství zatrpklýho strejce a malýho kluka,ovšem podaný tak zábavnou a přirozenou formou,že to nemá cenu řešit nebo dokonce snižovat hodnocení úžasnýmu filmu,kterej šlape od začátku do konce. Herecký výkony všech protagonistů jsou parádní,cynickej Bill Murray přesně takovej,jakýho ho máme rádi (frajer i když jen zalejvá trávník během závěrečných titulí). Odpouštím tomu i ten patetickej závěr s chlapcovým projevem,s nímž by mohl z fleku kandidovat do prezidentských voleb a nejspíš by je (v USA) i vyhrál.

Kite (2014)

Jebat vás všechny i do druhýho ucha. Mně se to taky líbilo.Brutální lolitka na ampulích,pomsta,ucházející druholigovej ačňák říznutej cyberpunkem.Choreografie není kdovíjaká,ale zachraňujou to celkem krvavý finiše. Příběh taky ne,ale na film volně inspirovanej ani ne hodinovým anime to bohatě stačí.Celkem povedená je i vizuální stránka,atmosféra špinavých čtvrtí,do toho až komiksově stylizovaný barevný záběry.Co bych filmu vytknul je,že jede ve stejným rytmu jak song občas proloženej refrénem,ale jinak prakticky beze změny až do konce (akce,utíkání,ampule,akce,bez ampule,utíkání,akce,konec). Závěrem budu opět parafrázovat verbala (Everly): pokud k tomu člověk přistoupí jako k řádně krvavým trampotám zdrogované TEENky a přemýšlí u toho čurákem,dá se to celkem úspěšně přežít až do konce.

Turbo Kid (2015)

Teenager Mad Max: Retro Turbo Road. Nízkorozpočtovej sci-fi akčňák,vzpomínka na starý ultralaciný postapo filmy,s přestřelenýma a technicky parádníma gore efektama,popkulturníma odkazama a romantickou poetikou filmů pro teenagery. K tomu parádní disco-melancholickej zvukovejnosič. Tenhle malej brakovej mix kupodivu dobře fungoval a já se dobře bavil. Postavy byly taky f poho,zejména ujetá barbie Apple,ktorá je tak divná, žeby som ju,rovnako ako lacike,aj ja najradšej ojebal (klidně i cez helmu), její bojovej mód v bloodpoolu a nadšený skandování "Zeus" mě pobavilo nejvíc,béčkař a věčnej padouch M.Ironside jako Zeus a maskovanej BMX killer. Kultovka se z toho nestane,ale pár nadšenců do disca a cyklistiky, jako jsem já,se srdíčkem vyhřezlým na pravým místě si to najde. Ostatní motorizovaný hejtři můžou jít explodovat k šípku.

Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny (2013)

Tři různorodý pulpový historky z americkýho vidlákova,s jedním okrajovým pojítkem-zastavárnou (totiž,osoba z každý povídky v zastavárně něco zastaví). První má bejt redneck gangsterka,kde se fakuje,kickujou assy (slovně) a střílí,druhá nenaplněná lovestory, co začíná jako krimi a končí jako menší jatka a třetí odlehčená,komická,s Elvisem,na dobrý trávení. A tak nějak se trochu prolínaj. Stylem vyprávění jsou podobný desítkám jinejch nezávislejch filmů a klíma téměř každý z nich už někde bylo(vyklepaný kriminálníčci,co chystaj přepadení vařiče methu,pátrání po ex,který se zvrhne v lehce šokézní bizarní finále ,komickej a lehce mysteriózní příběh životního ztroskotance,to vše prokládáno hovory majitele zastavárny a jeho černýho kámoše).Tolik ke kritice,historky jsou to ale zábavný,černej humor je tam místy výbornej,herecký výkony parádní. Ale na prdel si z toho nesednu. Vidět to tak před 10 lety v rámci Americkýho nezávislýho léta jako neznámej snímek,byl bych pekelně nadšenej.3,5*.

Pomsta mrtvého muže (2013)

Famózní temná akční romance. Včetně závěrečný přestřelky, která sice po předchozích událostech působila jak z jinýho filmu,ale čert to vem..byla to jízda.

Lovec nestvůr (2010)

Evropskej Constantine není zas tak zlej,ale adaptaci komiksový předlohy bych si představoval jinak. Akci chybí dynamika,napětí i příběh jsou srovnatelný se seriálama typu Buffy apod. a herectví Brandona Routha je na úrovni žehlícího prkna z Intersparu (ke všemu má hlas jak zpěvák Boyzone,proslovy á la Marlowe působili spíš komicky než drsně). Ovšem humorný vložky byly fajn,především díky Dylanovu nemrtvýmu sidekickovi (zombie terapie,zombie fast food).

Sibiřská škola (2013)

"Někdo si život užívá,jiný ne. My s ním bojujeme". Působivý krimi drama z poměrně neznámýho prostředí urkských "čestných zločinců",něco jako Tenkrát na Sibiři (Podněstří nezní tak dobře). O komunitě urkský mafie se bohužel divák až tolik nedozví (prakticky jen z mouder dědy Kuzjy, ty taky patřej k nejpůsobivějším momentům ve filmu). Mládí a kriminální dospívání hl.postav má spád,mezičlánky s Kolymou coby vojákem jsou taky fér,v závěru už je příběh trochu vykonstruovanej a mohl být mnohem silnější než byl (neškodily by i starší,životem protřelejší herci,Gagarin s fousama vypadal jak transsexuální prostitut). Výborná je kamera a výběr lokací (účast Malkoviche a Stormarea coby starých recidív taky potěšila). Na italskou produkci určitě nadprůměrnej snímek.