Kung Fury (2015)

"Než jsem stačil stisknout spoušť,zasáhl mě blesk a uštkla kobra". Kung Fury je až na pár momentů víc fanfilmem milovníka videoher než dokola omílaná pocta béčkovým flákům z 80-90's,protože je to v podstatě zfilmovaná arkádová bojovka (krom klišé s überdrsným poldou s odznakem místo srdce a všudypřítomnýho kung-fu pyžma je ve filmu víc podobností s devadesátkovýma gameskama). Pasáže s laser-raptorem,vikingskýma kočkama a Thorem byli malinko přepičený a populistický (podle hesla čím víc ujetý,tím víc cool a rychlejc hit). Ale co už,pořád je to stylová ultimátní retrořezanice,s pěknou vizuální stránkou,efektama,synťákovou hudbou a to fanoušek všeho gýče musí ku(ng-fu)rva cenit. (pozn.: softsexuální scéna byla jako kde? průměrně jedna na akčňák x šáhnutí na bicák se nepočítá,Davide).

Tuláci (1979)

Kdo není v gangu jako by nebyl. Nepříliš profláklý,ale na léta svýho vzniku parádní dobový drámo s několika vážně originálníma figurama, monstrózní běloch Terror za Vyholence se svojí malinkou mužatkou Pee-Wee,sympatickej bouchač Perry za Tuláky (scénu,když se poprvý objeví se sirkou v hubě,procedí "Leave the kid alone" a vypráská holý lebky miluju), jiu-jitsu Wongovci ("Don't fuck with the Wongs!"),který ale dostali po čertech málo prostoru nebo agresivní mlčenliví irský prcci Ducky boys (atmosféra,vždycky když se tihle malí psychopatický zmrdi objevili měla až horrorovej nádech). Za mě dobrý, protože "I'm the type of guy who will never settle down..i'm the wanderer ,yeah the wanderer (https://www.youtube.com/watch?v=hVzU--Qp5fE) .Wanderers rulez.

Divoké ulice (1984)

And justice for y'all motherfuckers! Rocková paní pomsta Linda Blair s kuší a vytrvalou trvalou,trestá rape svý hluchoněmý sweet sestřičky bandou idiotsky vysmátejch pure evil pankáčů. Ustřelený vohozy, crazy mládež, nahý frndy, komediální (porno)herectví, rockový vypalovačky, pure 90's v tom nejlepším i nejhorším smyslu slova. Co chtít víc? Snad jen vidět to na VHSce s rychlodabingem..

Chladný jako led (1991)

Jou,čekit. Ice po skončení svýho vymazlenýho rapovýho koncíku sedne se svejma fellaz na bajks a frčí si to krajinou, ale co čert nechtěl, jednomu černýmu bratrovi se mašina porouchá a problém iz in da house. Nezbejvá než zakempit v místním vidlákově, nasadit brejle vod Gotijéra, nagelovat neposlušný vanilkový háro a povohlídnout se po nějakejch místních kočinách. Vysokoškolačka Kathy, která Iceovi hnedle padla do voka dělá vobštrukce, ale to by nebyl rebel Ice, aby ji svým městským štýlem a funky šarmem nevokouzlil, nesvez na mašině a do kalhotek se týhle roštěnce nedostal (a nenačechral taky peří jejímu boyfrendovi, místním hejtrům, nezarepoval si v místním cooltůráku a nezachránil jejího brášku v dramatický závěrečný akční scéně). To je Cool as Ice v (ledový) kostce. Popkultovní romanťárna od scénaristů z Bravíčka. Iceovo absolutní neherectví, ultrakomická frajeřina a ustřelený funky vohozy skvěle kontrastujou s jeho protějškem, sympatickou Kristin Minter (kdo tvrdí, že to mezi něma nejiskřilo je gej a ještě k tomu teplej). Čekuj to.

Černý přízrak (1986)

Komicky hovězí sci-fi béčko,ze kterýho klidně mohl být devadesátkovej kult, ale zabil ho nadmíru stupidní děj,slabá akce a dialogy na úrovni domácího porna. Mám pro tyhle léta a žánr slabost,takže mi to hodnocení trochu rve srdíčko,ale víc si tohle prostě nezaslouží. I přes všechnu tu blbost a nedotaženost to ale má svý kouzlo a v podstatě jsem se v rámci filmový retrospektívy u týhle reklamy na Interceptor i bavil.

Jak se dostat na vysokou (1989)

Překvapivě milá a inteligentní komedie,se spoustou sympatickejch figurek a naprosto pohodovým dějem, ačkoli se točí jen kolem peripetií spojených s přijímačkama na vysokou. Až mi bylo skoro líto,že to tak najednou skončilo,musim svlíct větrovku,rolák a manšestráky a jít spát,protože "Love changes, changes everything ,love makes you fly..."(Climie Fisher).

Podivná věda (1985)

V osmdesátýmpátým to musel bejt hit a vlhkej sen všech patnáctiletejch kluků (bodejť ne,Kelly LeBrock je zatraceně sexy ve všech disco modelech,který ve filmu vystřídá). Celý to táhne mladej Hall,jeho sidekicka(s debilním úsměvem a vykleštěným českým dabingem) měl hrát někdo jinej. Čekal jsem jen víc vtipu a míň weird science na takovej námět (pro devadesátky jako stvořenej!) Celkově trochu (u)střelená týnejdž párty.

Chata v horách (2012)

Hoďte do mixéru pár horrorovejch vhsek z devadesátek,pár teenage vyvražďovaček ze současnosti + jednoho unicorna,přidejte deštníček a brčko a koktejl pojmenujte Chata v horách. Buď vám ten pelmel bude chutnat,protože je to nový,avantgardní a cool nebo si příště radši dáte archivní Evil dead ročník 87.Na každej pád je to originální,těžící především z nečekanýho.To je ale ve finále dohnaný absoutně ad absurdum (*aaa) a v závěru už chyběl snad jen vestřevec vyhřeznuvší z bříška Sigourney Ripleyový.Pro jednoho geniální kousek,pro jinýho absurdní píčovina. Obojí pochopitelné,hodnocení odpovídající.

Frank z džungle (2010) (seriál)

Frank je trochu loco muchacho, ale jeho výlety za zvířátkama (ve vytahaným triku, trenýrkách a crocskách),doprovázený španěláckým remcáním a sekýrováním kameramanů, vždycky pobaví.

Zombie apokalypsa (2012) (TV film)

Je to za dveřma,to je ložený. Naštěstí jsou ve Spojených státech tzv. "připravení" (skupinky pitomců,co střílej na tykve, ve sklepě syslej vojenskej materjál a žvanec a koukaj na Walking dead víc než je zdrávo). Anti-zombie milice, vošklivej středoškolskej učitel s kuší, blbá blondýna,co se tváří drsně ("..i moje malá dcerka ví,že zombie zabijete střelou do hlavy"), militantní táta Griffin a profesor z kačera Harvarda tě zaručeně přesvědčí, že amíci jsou gumy se spoustou volnýho času. Za tu vylízanost by to zasloužilo odpad, na druhou stranu, je to chvílema vážně úsměvný a ti chudáčci za to nemůžou.