Ledová smrt II (2008)

Pořád koukatelná,ale o něco slabší než jednička. Ta byla přeci jen serióznější a civilnější,dvojka už se zbytečně snaží kopírovat západní série a v podobě horrorlezce vytvořit norskou verzi Myersů,Vorheesů a dalších überkillerů co umíraj aby zase mohli v dalších 20ti pokračováních vstávat z mrtvých. Rozjezd je celkem fajn,špitál už sice nemá takový kouzlo jako opuštěná horská chata,ale špatnej neni. Komorní atmosféra zůstává,lidí je tam taky pět a půl, pár slušnejch mordů,naháněčky po chodbách,politajti (od norského politi) jako bonus. Zazdilo to asi nejvíc ryze "americký " finále,kdy se Jannicke nebojácně nahonem vydá zpátky na místo činu k závěrečný konfrontaci.

Ledová smrt (2006)

..aneb jak to mělo dopadnout s Vojtou Kokotkem a Jirkou Máslem. Klasický schéma teenagerský vyvražďovačky zasazený do mrazivýho prostředí norských hor. Po všech těch americkejch slasherech působí Fritt vilt jako příjemnej chladivej vánek uprostřed parnýho léta. Fajnový prostředí jak venku tak uvnitř (samotná postkomunistická chata je z celýho filmu asi to nejstrašidelnější),mrazivý temný atmo,dobrá hudba a na horror i herecký výkony (taky norská hatmatilka a řev zní líp než angličtina). Ač tenhle žánr obvykle nevyhledávám,tohle mě bavilo. Veldig godt!

Everly (2014)

Everly působí trochu jako zfilmovaná bizarní divadelní hra. Odehrává se v 1 pokoji (sem tam i na chodbě),kde bývalá prostitutka kosí zástupy nepřátel jako v počítačový hře s tím rozdílem,že hl.hrdinka neprochází levely, ale záporáci a úchyláci, včetně finálního bosse pasáka Taika,chodí za ní. Občas dobrá akce,černej humor a nadsázka (scéna s granátem vhozeným jakuzákům do výtahu či aport byly parádní),ale jako celek to působí trochu pochybně a ač je to originální hit z toho asi nebude,i když snaha by tam byla. Takže jak píše verbal "pokud k tomu člověk přistoupí jako ke kapku ujetým a řádně krvavým trampotám katalogové MILFky a přemýšlí u toho čurákem, dá se to vcelku úspěšně přežít až do konce..". A taky je tam "hafo mrtvejch děvek". 3,5*.

Bengálský tygr (2010)

Připravil jsem se na horrorovou béčkovou pitomost a on se z toho vyklubal celkem sympatickej a koukatelnej,chce se říct až rodinnej, thriller (s horrorem to nemá ani z bla společnýho,vy srabi). Je to taková napínavá naháněčka 2 koček po jednom domě (z nichž jedna má sexy prádelko a prozradím,že tygr to není..). Námět je jednoduchej,ale v rámci zvířátkovýho žánru úplně dostačující + naprosto optimální stopáž. 3,5*.

Grizzly zabiják (2015)

Podle obsazení jsem doufal v opravdu nadupanej naturalistickej survival thriller. Až na finální boj film postrádá dynamiku,napětí nic moc žádný,hereckej veterán Bart the bear je sympaťák a až na závěrečnou digitální úpravu nepůsobil moc hrozivě (alespoň co se na horror patří,trocha těch vytrhanejch chlupů,bahna,soplu u čumáčku a pěny u huby by bylo na místě), na současný možnosti by neškodilo použít víc CG a udělat z něj skutečnou dirty vraždící brutální bestii. A Billy Bob vypadá spíš jak sarkastickej kolemjdoucí houbař Vávra než jako medvědobijec. Vyloženě průser to ale není a podívat se na to dá(i když potenciál to mělo mnohem větší). 2,5*.

Výstřel (1981)

Solidní De Palmovo dobovej krimi-thriller s parádní kamerou a atmosférou,zabitej závěrečnou naivní /-*/ honičkou.

Kundo: Čas pomsty (2014)

Můj ty Kundo šikmovokej, to byl zas jednou parádní historickej akčňí eastern. Přehlednej příběh,sympatická banda banditů,solidní záporák,pěkná výprava a vynikající akce. Čína je mrtvá,ať žije Korea!

John Wick (2014)

Po formální stránce vybroušená akční jednohubka, působící jako remake polistopadový hongkongský produkce.Temná atmosféra,barevnej minimalismus a nekompromisní akce jsou hlavní přednosti J.W.. Akce střídající akci,slepená jakýmstakýms příběhem, je ale ke konci trochu úmorná a přes desítky mrtvol se ve finále vytrácí původní motiv, jakkoli prostinkej je. Osekat to cca o hodinu a vytvořit striktní kraťas o bývalým zabijákovi,kterej mstí smrt svýho pejska a zakončit akcí v klubu,mohl bejt z J.W. kulervoucí hit. Celkově 3,5* (první 1/2 klidně za 5*).

Veterán (2012)

Návrat k badass devadesátkovým titulům,kde hlavnímu hrdinovi,nejlíp veteránoi z Vietnamu,zabijou někoho blízkýho a on se pak vydá na vlastní pěst vypátrat a vlastní pěstí ztrestat zlořáda. Proč ne,není na škodu občas voprášit vhskovej matroš,ba naopak. Potencionálně solidní béčkovej akčňák ale zabil slabej scénář se spoustou hluchejch a zbytečnejch míst,absence skutečnejch záporáků,co za svůj hanebnej (zlo)čin zasloužej přes držku (a ne ,že se objeví 2x za film a jsou vám v podstatě jedno) a absence doprovodný hudby (sračkářská "Bad ass",jakkoli je tématická,se nepočítá). No a finální autobusová honička je úplně mimo,produkci asi zbyli nějaký prachy a bylo potřeba je někde zužitkovat. Poslední kapkou je,že plakát k filmu slibuje baseballovou pálku,která se ve filmu neobjevila ani jednou! Trejo ale svýho skromnýho stárnoucího bouchače s ledvinkou,v najkách a bermudách "hraje" dobře a jeden by mu dal cígo a pár drobáků. Dám mu ještě šanci,Bad asses,coming soon.

Pěsti ze železa 2 (2015)

Oh my god Bobby, ty železný pazoury ti sakra zrezly nebo tě vážně uštknul škorpjón do koulí. Jednička měla svý mouchy,ale byla cejtit nadšením černýho kluka ze slumu,co miluje starou kung-fu produkci. Uštknutí škorpióna je kung-fu-nuda o několik levelů níž. První nekonečnou půlku,kterou jsem pracovně nazval trampoty ze života čínských horníků éry Ho, jsem skoro prospal doufaje,že v tý druhý konečně přijde nějakej kompenzační kung-fu nářez. A vono houby. Slabá akce/choreografie,nezajímavý postavy,shame on you nigga. Ale nehážu pěsti do šrotu,věřím že Bobby najde svoji čchi,natře pracky antikorozním lakem a vrátí se v monumentální trojce napravit si raputaci,aby mohla sága pokračovat,muhah.