Pomsta mrtvého muže (2013)

Famózní temná akční romance. Včetně závěrečný přestřelky, která sice po předchozích událostech působila jak z jinýho filmu,ale čert to vem..byla to jízda.

Lovec nestvůr (2010)

Evropskej Constantine není zas tak zlej,ale adaptaci komiksový předlohy bych si představoval jinak. Akci chybí dynamika,napětí i příběh jsou srovnatelný se seriálama typu Buffy apod. a herectví Brandona Routha je na úrovni žehlícího prkna z Intersparu (ke všemu má hlas jak zpěvák Boyzone,proslovy á la Marlowe působili spíš komicky než drsně). Ovšem humorný vložky byly fajn,především díky Dylanovu nemrtvýmu sidekickovi (zombie terapie,zombie fast food).

Sibiřská škola (2013)

"Někdo si život užívá,jiný ne. My s ním bojujeme". Působivý krimi drama z poměrně neznámýho prostředí urkských "čestných zločinců",něco jako Tenkrát na Sibiři (Podněstří nezní tak dobře). O komunitě urkský mafie se bohužel divák až tolik nedozví (prakticky jen z mouder dědy Kuzjy, ty taky patřej k nejpůsobivějším momentům ve filmu). Mládí a kriminální dospívání hl.postav má spád,mezičlánky s Kolymou coby vojákem jsou taky fér,v závěru už je příběh trochu vykonstruovanej a mohl být mnohem silnější než byl (neškodily by i starší,životem protřelejší herci,Gagarin s fousama vypadal jak transsexuální prostitut). Výborná je kamera a výběr lokací (účast Malkoviche a Stormarea coby starých recidív taky potěšila). Na italskou produkci určitě nadprůměrnej snímek.

Boj sněžného pluhu s mafií (2014)

Zpočátku celkem nevýraznej příběh o pomstě. Chladnej,bez emocí,zajímavej jen zasněženou krajinou a hl.hrdinou co jezdí na sněžným pluhu. Cca v druhý půlce se,po příchodu srbů na scénu,přehoupne do regulerní severský černý komedie (absolutně zpečetěno koncem). Díky tomu dojem nakonec celkem pozitivní, 3,5*.

Černé ovce (2006)

"Bééé" je v tomhle případě spíš citoslovce pláče. Kvalitativně jsou Černý vovce nějakých 20 a víc let zpátky a atmosférou připomínají starý horrory z devadesátých (i zmiňovaný Bad taste,kterýžto ačkoliv jsou kult,co do trapnosti jsou téměř srovnatelný a dneska už bych asi hodnotil jinak). Bohužel film postrádá humor tolik potřebnej pro horrorovou komedii,jediný vtipný jsou ovčí herečky (jak živý tak gumový),který odváděj současně i nejlepší herecký výkony. A takovej to byl slibnej námět,bé-é-é.

Izolace (2006)

Vydařenej malej slasher s humorem černým jak noc s nabroušenou mačetou.Tohle umí britové na výbornou. Ačkoliv si některý gore scény nezadaj se "seriózníma" horrorama,je to z velký části parodie (i když se tak občas netváří),takže mě to občas nutilo smát se i na místech,kde to možná nebylo příliš vhodný. Ale co už..3,5*

You're Next (2011)

Co začne jako brutální a zdánlivě bezdůvodná invaze tria maskovaných zabijáků na večeři jedný (dysfunkční) rodinky se postupem změní v celkem povedenej,až černohumornej slasher. Z počátku se YN tváří celkem vážně,ale po krůčcích začne na diváka v některých scénkách pomrkávat,že to nakonec až tak vážný nebude (bratrská hádka s kudlou v zádech,první vtipnej pokus o běh pro pomoc..). Později vypluje na povrch i motiv,kterej jakkoli je ohranej,sedí. No a za zvuku pohodový hudby může začít ženská verze Home alone,která mi vyloudila úsměv na rtech. S ohledem na finále jsem tak schopnej zpětně odpustit postavám jejich iracionální jednání ,protože u konce jsem se fakt slušně bavil. *T2: You're Next!

Dark Was the Night (2014)

Zpočátku slibně vyhlížející monster horror - vidlákov,zima,lesy, tajemnej tvor, Kevin Durand v netradiční roli. Pomalu budovaná skromná atmosféra,kde se netlačí na pilu. Ve finále slabý béčko,trapnej konec a monstrum co vypadá jak pomačkanej želví ninja.Goddamit.

Ils (2006)

Pak bude možná pozdě na to chtít se ptát,co ONI, mají si s KÝM hrát? Magnuskovi Bastardy by mohl uvádět Večerníček jako pohádku na dobrou noc. Ils je solidně konstruovanej komorní psychothriller,při němž budou slabší povahy napnutý jak kšandy na Magnuskově pupku. Zážitek by byl určitě mnohem intenzivnější,kdybych dopředu nevěděl kdo (nebo co) za vším tím terrorem stojí a dozvěděl se to až ve finále,ale i přesto to byla (hlavně díky závěru) celkem silná káva.

Ledová smrt III (2010)

Prequel je suverénně nejslabší z celý trilogie,ale naštěstí jsem se na to připravil,takže jsem ho úspěšně dokoukal až do konce. Srovnávat s předchozími dvěma díly nemá cenu,chybí tu sníh,s ním spojená mrazivá atmosféra,napětí,krumpáč (takže vlastně všechno) a mně osobně i Jannicke (tu vystřídala blondýna jejíž jméno jsem už zapomněl a parta ošklivější norský verze S Clubu 7,takže si zasloužili umřít) . Ponurý vlhký lesy ranně podzimního Norska jsou pro tenhle typ filmu ideální,kouzlo rozhodně mají,ale scenérie film nezachrání. Celkem potěšil až úplnej závěr. 2,5*