Doupě vlků (2014)

Při absenci jakýchkoli nároků a očekávání celkem snesitelný. Víc nadsázky,víc gore efektů (jako krev na kameře nebo zpomalený vyražení zubů), hl.hrdinu co nevypadá jako druhořadej buzík ze Stmívání,stylizace á la grindhouse a bylo by z toho,i s tímhle prostým příběhem,parádní vlkodlačí béčko!

Baby Driver (2017)

Barevná zábava v rychlým tempu a sympatickej výběr herců především. Ale finálovej dějovej mišmaš už šel mimo mě, přímočařejší a jednodušší děj a chování postav by možná nebylo na škodu. 3,5*

Jarní úklid s.r.o. (2008)

Zajímavej námět s netradičním povoláním "uklízeček biohazardu" je trochu upozadněnej,našlo by se tam určitě víc prostoru pro tragikomický situace doplňující obyčejnej život hl.hrdinek. Jinak je děj všední malej lidskej,chvilkama i nudnej, příběh, ničím nevybočující z americký nezávislý produkce. Ale holky byly sympatický a uvěřitelný. (zdá se mi to nebo Alan Arkin poslední dobou nehraje nic jinýho než starý,mírně nerudný otce/dědy s hovězíma nápadama?)

Mezi náhrobními kameny (2014)

Kriminálka s dobrou atmosférou, obsahující ingredience, který by temná krimi měla mít, ale poskládaná a vystavěná tak divně,nesourodě a nevěrohodně, stejně jako všechny její postavy. Stejnej dojem jako u Eastwoodovy Krvavý stopy.

Strážce pořádku (2010) (seriál)

Jestli zkřížíš cestu maršálu Raylanu Givensovi, nikdy neopustíš Harlan živej...Novodobej western a poctivej materiál ze starý školy policejních seriálů, kterýmu navíc z bot čouhá sláma a smrdí whiskou a střelným prachem, s originálníma redneck figurkama.Tomu říkám country a tak to mám rád.

Iron Fist (2017) (seriál)

Omfg! Vzdávám to u 4.dílu.Po skvělým Daredevilovi jsem nedoufal,ale přesto se těšil na další možnou komiksovou hitparádu ze stáje Marvelu,ale tohle jednoduše neustojím. Každej díl mám pocit,že sleduju novej Dallas nebo podobnou ukecanou píčovinu,pže 90% z každýho dílu tvoří tlachání v kanceláři ohledně majetku a zákulisní intriky,čas od času nám hlavní hrdina (mimochodem pubertální naivní mamlas,kterej není schopnej udržet nervy na uzdě,takže mu horkotěžko věříte,že trávil posledních 10 let v Himalájích mentálním i fyzickým tréninkem u mnichů válečníků) poví,že je válečník Iron fist z Kuun'lunu abychom jakože nezapomněli na co se díváme,ale ve světle dění okolo a jeho slaboučkýho charakteru to působí spíš komicky, takže si ho v tý léčebně měli možná nechat..Sem tam se objeví,na seriál jehož hlavním tahounem má bejt kung-fu,slabá bojová scéna a to je zlý.Možná tomu dám ještě šanci ze sympatií k tématice a postavě,ale scénáristicky to má tak zoufale našlápnuto,že pochybuju.

Oldboy (2013)

Asi jako když se američanka navlíkne do kimona,prostě to není vono. A nemyslím jen vizuál..Z takovýho materiálu šlo tím kladívkem vytřískat mnohem víc a dost možná by to bývalo mohlo v některých směrech předčít i originál.

Mrtvý bod (2015) (seriál)

S01 (****) Přitažlivej námět,i přes pár kiksů to šlape,slabší díly střídaj silný/ S02 ( zatím ***). Odhalení není takovej šlágr, organizace nepůsobí důvěryhodně,spíš jako radikální Greenpeace.

Deadpool (2016)

Jeden z největších masérů komiksovýho univerza konečně dostal vlastní film (ano,je jen jeho!) a v rámci žánru se povedl na výbornou. Kostra příběhu je prostá, spíš komiksovej kraťas,krvavá romance s pár flashbackama než komplexní "superhrdinskej" film. Ale to je ve finále dobře,protože tenhle formát nabízí dostatek prostoru pro unikátní Deadpoolův charakter a striktní černej humor, kterej jak scénáristi tak herecky Ryan vystihli dokonale. Dvojka je jasná jakože po tření rohu jednorožce vystříkne duhovej ejakulát. Shoop shoop ba-doop,shoop ba-doop,shoop ba-doop ba-doop ba-doop./4,5*

Raubíř Ralf (2012)

Lepší 3*. Celkově dobrej nápad,sympatickej hrdina,milej příběh,pár vtipnejch herních odkazů, ale očekávání bylo větší. Orientace z velký části do jednoho přeslazenýho herního prostředí je málo..jakože hodně málo.