Pom Poko (1994)

Kouzelný anime. První hodina je pom-parádní, statečný mývalové trénující v bootcampu techniku proměny na předměty či lidi (která je kromě nich vlastní jen liškám a okrajově kočkám) na následný sabotážní akce proti lidem, který těžkou technikou ukrajujou jejich domovinu a následná praxe na bojišti jsou nej. Kromě proměn při tom zdatně používaj i svý elastický šourky (prvek,kterej do animáče můžou dát jen japonci),což jsou jedny z nejvtipnějších scén filmu. Ke konci už se to trochu táhne a tak o půl hodiny kratší stopáž by určitě nevadila,přesto je to jedno z nejoriginálnějších a nejsympatičtějších anime,co jsem zatím viděl. Nádherná hudba,všudypřítomný mývalí popěvky, humor, parádní animace a suprovej původní dabing (bábi Oroku,Šókiči a jeho línej kámoš).

Tokijští kmotři (2003)

Krásný drámo. Bezdomovci ve složení homosexuál,alkoholik,týnejdžerka a jedno požehnaný odložený batole, který tohle zpočátku dysfunkční homeless trio spojí v netradiční náhradní rodinku,která má prožít divoký a drsný vánoční dobrodružství za doprovodu "božích" zásahů (žádný náhody,vy gaidžini). Anime,který rozhodně nesedne každýmu,s animací,která je i přes místní rozpaky technicky dokonalá. Snad jen hudba nebyla nic moc. 4,5*

Ame agaru (1999)

Komorní příjemnej příběh s jednoduchou zápletkou a sympatickou hudbou jak z filmů pro pamětníky. Taková epizoda ze života samuraje bez pána. A je po dešti..

Cukr-blog (2014)

Žádný Svobodný zednáři, ale Svobodný cukráři za vším stojí! Po formální stránce pěkně natočenej,ale po obsahový tak nechutně fanaticky zaujatej dokument,až se mi z toho zvedla hladina cukru v krvi. V podstatě to vypadá,že kdyby Hitler nesladil,nebylo by ani 2.světový války. A kdyby paní Culková namísto diabetu onemocněla herpesem,nehodnotili bychom dokument o cukru, nýbrž o prostituci,škodlivosti polygamie a nedostatku kondomů v zemích třetího světa. Pár světlejších momentů tam bylo, ale nic objevnýho. Sebestřednej artovej dokument pro pár alternativních jedinců,kteří nad ním podebatují nad šálkem ajurvédský kávy za vzájemnýho vískání svých hipísáckých hřív (protože láska), ale ne pro širší veřejnost, který by měl být určen, když už ta osvěta.

Martin a Venuše (2012)

Dlouho jsem neviděl žádnej českej film,potažmo romantickou komedii,tak mi to na naše poměry přišlo celkem koukatelný (taky jsem v sobě měl 3 decky vína a jbmnt náladu). Začátek slušnej,ke konci už trochu nezájem,ale dokoukal jsem. Z našich končin lezou určitě mnohem horší filmy. A ty děcka tam náhodou byli vtipný.

Potulný samuraj Kenšin: Kjóto v plamenech (2014)

Přesně takhle má vypadat filmová adaptace mangy/anime! Akce,kamera,kostýmy,herci,lokace na jedničku.Japonci dokazujou,že uměj natočit i prozápadní komiksovej blockbuster. Tuším,že celá tahle trilogie bude bomba.

Mulan (2009)

Hua Mulan není špatnej historickej biják, přesto je výslednej dojem trochu rozháranej. Prakticky celej film jsem se nemohl přenýst přes fakt,že hl.roli ženský vydávající se za chlapa svěřili malý drobný Zhao Wei,která tak samozřejmě nejen že nevypadá,ale ani se tak kvůli roli moc nechová ba ani v mluvě se nesnaží změnit hlas (jakkoli by to asi působilo hloupě,bylo by to trochu uvěřitelnější) ,takže její wa-gina zůstane téměř do konce neprozrazena. První polovina je uspěchaná,vstup do armády,kariérní postup atd. Zachraňuje to až cca 3.třetina včetně závěru ,kdy začne být vývoj zajímavější,emotivnější. 3,5*.

Soudkyně Barbara (2015) (pořad)

Konečně autentickej seriál ze soudního prostředí, nabízející skutečný (a po čertech napínavý) případy, žádný nesmysly typu Matlock nebo Perry Mason,který nám léta podsouvali kapitalisti z USA. Soudkyně Barbara je skutečná Žena za soudním pultem! A ať mi safraporte nikdo netvrdí, že ty přelíčení jsou zinscenovaný!

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Japonci si z toho museli cvrknout do fundoši, protože PR je v podstatě zfilmovaný megalomanský anime o megarobotech proti megavobludám. Z 90% je tenhle film zásluhou CG,takže je celkem jedno,jestli to natočil Del Toro nebo Fanda Novák, protože točit vlastně nebylo moc co. A o trikový orgie tu jde především,o nic jinýho. Scénář by napsal kdejakej školní otaku během pauzy na oběd. Od začátku jsem si říkal,že by se mi to přeci mělo líbit,ale krom bitvy v Hongkongu mě to nijak nebralo.Zlatý transformeři. (Podezřívám Guillerma,že jen využil svýho jména,aby získal prostředky na natočení narozeninovýho dárku pro svý děti)

Agresivní virus (2014) (seriál)

Parádní pilot,první cca 4 díly šířící se zhouby mají hodně slušnou horrorovou atmosféru,kde mysteriózní prvky s tajemným monstrózním upírem v kápi a starej upírobijec Setrakyian celkem patřičně doplňujou do tý doby hlavní dějovou linku,potud jsem se těšil na atmosferickej horror. Cca kolem pátýho dílu se to transformuje do čistě bladeovský roviny. To by nebylo až tak špatný,jen jsem čekal něco trochu jinýho (víc nákazy,míň pohádky). Nicméně zformování domobranýho týmu není zlý,postavy jsou fajn,bitky s nakaženýma taky. Postupem se původně navozená atmosféra ale vytrácí. Nicméně je první série dobrá,4* klidně zatnu do hlavy strigoie /Druhá série je už typická seriálová kaše,do který se přilejvá mlíko v podobě zbytečnejch offtopic postav a zbytečnýho děje,aby se série natáhla (lesbická láska+trojka s Fetem,Eldritch a jeho malá bejbylove co nebude sedět v koutě,senzibilní upíří děcka,máti malýho Zacka,militantní paní radní a zájmový skupiny, praupíři, praupíří upíří lovec upírů,bláblá), několik dílů jsem sledoval jen ze setrvačnosti,s nezájmem o další rozmixovanej děj a začínající alergií na laktózu. Reputaci trochu napravili až 3 poslední díly,který aspoň celkem šlapali. S02 slabší 3*. Pokud by zůstalo u boje skupinky lidí (včetně mexickýho vato Guse) v karanténní zóně s upíří nákazou a prastarým zlem v podobě Mistra,byl bych spokojenej. A skončil první serií.