Měsíční meč a nefritový lev (1977)

Vrať mi nefritového lva! Cože?Aha,chceš vrátit nefritového lva,rozumím ti...duchaplný dialogy ke kung-fu filmům zkrátka patří.Na svý léta slušný souboje(zejména ta parta s umělýma pugetama,ze kterých šel kouř,ostny a nakonec i vybuchovaly..ve spojení s hudbou a dívčím fightem na závěr scény byla asi nejzábavnéjší část).V množství vedlejších postav jsem se moc neorientoval,motivace většiny z nich mi unikala,občas odněkud vyskočil někdo,kdo tam do tý doby nefiguroval a s někým bojoval neznámo proč,ale kdo by se zlobil..

Památkáři (2014)

Víc než slibnej a hlavně zajímavej námět,ale ve výsledku od všeho nic moc. Málo humoru,nadsázky,emocí.Přitom to vůbec není špatnej film,jen se v něm moc neděje a divák si z něj moc neodnese.Víc by se mi na tohle téma zamlouvala ryzí komedie z války s tímhle hereckým ansámblem,komediální poloha by sem seděla mnohem víc.Co Památkářům nelze upřít jsou kostýmy a Georgeův upřímnej vztah k tématu a filmařině.2,5*

Temné stíny (2012)

Podivně vystavěnej příběh,ani nudnej ani zábavnej.Vlastně se mi to líbilo a nelíbilo zároveň.Nevědět,asi v tom Tima ani nepoznám.Něco jako wannabe Burton.2,75*

Pod vodou (2020)

Kristen jako novodobá Ripleyová?Proč ne.Další Alien se samozřejmě nekoná,i když možná mohl..Atmosféra hlubokýho oceánu rozhodně neni špatná,stopáž je optimální,takže se děj nevleče a směřuje k cíli přímo.3,5*

Predátor (1987)

Kultovní sci-fi béčko z 90' let a film,kterej můžu snad kdykoli a kdekoli.Když zazní"Long Tall Sally"od Little Richarda ve scéně vrtulníku nasáklýho testosteronem,vyloudí se mi na tváři dětinsky radostnej úsměv,protože právě TADY to všechno začíná.Parádní volba herců/ranařů ze starý školy,prostředí neprostupný džungle jako stvořený pro lov,atmosféra,zvuky(!) a Silvestriho geniálně monumentální hudební podkresy(pro mě doposud asi nejlibovější filmovej soundtrack),to všechno povyšuje béčkovej námět do první ligy. A především predátor sám,lovec lebek z vesmíru,legendární monstrum z rukou legendárního maskéra Stana Winstona,zůstane v mým srdíčku nejoriginálnější emzák filmovýho univerza navždy.Taky první(akční) film,na jehož konci jsem jako malej brečel, když Arnie odlítá v dál za zvuku podmanivý vojenský trumpety.TOP.

Aquaman (2018)

Jednoznačně nejzábavnější DCčko a nejlepší kostýmy od Flashe Gordona!

Tiché místo (2018)

Začnu plusy..Krasinskiho civilní režie,výběr lokací,sympatická (a skutečná) herečka Emily Blunt, minimalismus, atmosféra a porod s monstrem za zády. Mínusem je, že k většině situací, včetně tragický v úvodu,nemuselo vůbec dojít a občas působily samoúčelně (kdo sakra přibil ten hřebík do schodu zespod? atd.). Ve finále bylo krizovejch zvratů trochu moc (prasklý potrubí a potopa na jedný straně,děcka tonoucí v sile na druhý..mezi tím vším John,kterej si proto zapomene vzít brokovnici,která by mu možná zachránila život a dostali by se z toho,kdo ví..). I přes několik logických lapsů je to ale bezesporu velice dobře natočenej horror/thriller s emzákama a skvěle budovanou atmosférou. 3,5*

Smrt ve tmě (2016)

Film mě zastihnul v tv a nepřipravenýho,navíc s ne úplně ideálním nastavením na thriller a shlídnul jsem ho spíš proto,že to zrovna dávali a s ohledem na dobrý recenze,který jsem kdysi četl a zajímavej námět.Takže jsem v reálným čase nebyl s to ho dostatečně docenit a užít si ho jaxepatří.S odstupem ale musim uznat,že je to thriller se vším všudy--režie,napětí a jakejsi pro mě 90'kovej feeling (způsobenej asi prostředím liduprázdnýho Detroitu,veteránem,syrovostí, i coverem filmu).

Odborníci na domy v korunách stromů (2013) (pořad)

Peter Nelson je tatík jak vystřiženej z nějakýho průměrnýho americkýho sitcomu a jeho přehrávání a nadšení mě irituje,ale domky tvoří jeho tým parádní.Sice je to pořád o tom samým,ale tahle stromová kultura mě baví.

Predátor: Evoluce (2018)

Black zřejmě ani po x letech nerozchodil, že ho v jedničce sundal hned v úvodu a rozhodl se tímhle kouskem Predátorovi revanšovat. Závěr mělo bejt asi jedno velký wow, ale zůstalo spíš u jednoho velkýho WTF. Jediný plus je nápad s novým negroidním überpredátorem, jinak nic.