Super Mario Bros. ve filmu (2023)

Super grafika ve svižný a hyperakční adaptaci jedný z nejikoničtějších her 90.let. Tvůrci tam nacpali z gamesky asi všechno,co mohli a příběh asi taky nešel zpracovat moc jinak nebo líp. Přes všechny superlativy a nostalgii mi z toho vychází lepší průměr. 3,5*

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Povedená pocta původním Krotitelům,parádně bezprostřední příběh i citlivě dávkovaná nostalgie. Sympatická hl.dětská hrdinka Grace McKenna,který skvěle sekunduje hláškující Kim (tohle duo táhne celej film). Finále malinko uspěchaný,návratu starý party mohli scénáristi připravit živnou půdu trochu líp (a možná jim dát i víc prostoru). Potěšil mě návrat disco démona Gozera a dvou jeho strážců. Snad bude (minimálně) stejně vydařený i pokračování.

Blíženec (2019)

Návrat do minulosti v paskvilu devadesátkovýho scénáře(kdy se Čína potkala s Hollywoodem)a CG. Před 25 lety s Van Dammem možná,ale v současnosti? V závěrečným happyendu s napraveným Fresh Princem už scházela jen vzlétajicí holubice Johna Woo 🕊.

Transformers: Probuzení monster (2023)

Kouzlo prvních transformerů mizí v kosmu jak Unicron. Nejvíc cool byl Bumblebeeho finálovej nástup a závěrečný titulky. Změna cílový skupiny k mladšímu publiku mi nevadí,naopak (retro sólovka Bumblebeeho,coby mladšího brášky Transformerů byla moc fajn). Ale tady se to zkrátka moc nepovedlo a nemělo potřebnej vibe, ačkoli scénář nebyl vůbec špatnej.. 2,5*

Trollové (2016)

Spousta trolů tady straší růžovým peklem a duhovou apokalypsou na LSD (i já se toho bál a shlídnul jsem je spíš náhodou) ,ale vůbec. Trollové jsou překvapivě zábavnej animák se sympatickým vizuálem a nadsázkou,nikoli jen pro děti. Minimálně první polovina je fakt prdel.Ke konci tomu trochu dochází barvy,což je způsobený zbytečně dlouhou stopáží.. 3,5* 🌈.

Zběsilé tlapky: Legenda o Hankovi (2022)

Oh my dog.Bohužel průměrnej animák s hodně nevyužitým potenciálem (samurajská tématika slibovala mnohem větší zábavu a vtipnější scénář). Hlavní psí hrdina byl asi nejmíň zajímavá postava z celýho filmu.. 2,5*

65 (2023)

Taková sci-fi povídka natažená do hodiny a půl. Prostředí fajn,v oblasti animal survivoru bych přitvrdil. A ty dinosauři bych vyměnil za originálnější vesmírný potvory.. 2,5*

Zkouška umění (2022)

Co si budem,dokument koukatelnej a celkem objektivní,ale nijak vyjímečnej. V jádru nic víc než sestřih z průběhu přijímacích zkoušek jaký se konají každej rok, určitě se stejným vzorkem individuí a "umělců". Otázky o roli umění,který si dokument údajně pokládá jsou zcela náhodným výsledkem jednotlivých situací a dialogů. Oproti jiným vejškám zajímavej jen tím,že pouze na výtvarný školy se hlásí krom zlomku lidí s talentem i ti největší exoti (dokument o přijímačkach na ČVUT by asi tolik netáhl). Zejména na Fakultu tzv.Nových médií, útulku pro pózery a pošuky,která s uměním nemá nic společnýho, stejně jako dvě bizarní egocentrický buchty,co jí vedou (dialogy mezi babkama ze školní vrátnice o pečivu měly kvalitativně asi stejnou hodnotu,jako cokoli co vypustily z pusy ty dvě národní umělkyně). Kvůli faktu,že je i tak tragikomická a absolutně zbytečná fakulta pro labilní mutanty financovaná státem,mi ve výsledku ani tahle část nepřišla moc vtipná (jinak je tahle sorta performerů,transgenderů a transformerů,co si lepí izolepu na genitálie,natáčej se při tom na VHSku a říkaj tomu árt celkem k popukání).

Flashdance (1983)

She's a maniac,maniac on the floor! ..in a world made of steel, made of stone. Yeah

Thor: Láska jako hrom (2022)

Ne taková svěží rána kladivem jako Ragnarok,ale pořád slušnej rock 'n' roll. Z boha hromu se sice ve Waititiho režii stává už trochu karikatura a komedie bylo místy až moc, ale co.. Tenhle nadhled a komiksová hravost mi k Thorovi sedí. Finále s Odinson jugends bylo fajn. 3,5*