Znovu zrozen (2016)

Naivně jsem čekal něco jako japonskou verzi Jasona Bourna,ale Re:born je japonsky podivnej akčňák.První půlka se mi líbila,cool a tajemnej Tak Sakaguči s výrazem kitanovskýho jakuzáka,v boho hadrech a prvních combatech s anonymníma zabijákama(ulice a tel.budka nejvíc).Po nesmyslným příchodu jeho 2 sidekicků ale odstartuje dost amatérská repetetivní jízda,bez motivace,souboj v lesích působí jako choreograficky slušnější studentskej film(ale použití rýče a srpů chválim)a hlavní obrejlenej nepřítel byl spíš xmíchu,stejně jako závěr.Ach-jó..

Bistro Ramen (2018)

Malej,lehkej,vcelku příjemnej film o lásce k jídlu a vzpomínkách s ním spojených.A taky o překonávání letitých křivd(i díky jídlu).Akorát trochu soft a lacině hrající na city..(ale dojalo mě to,ne že ne)

Wood Job! (2014)

Naprostá oddechovka s úžasně prdlým,ale funkčním námětem.Takovou story bych si chtěl i prožít.Japonskej horskej venkov je krásný místo,stejně jako jejich tradice a úcta k přírodě.Hl.hrdina byl v komediální rovině fajn,jen do tý romantický mi moc nepasoval.Každopádně,u finální jízdy na kládě jsem si málem cvrknul do fundoši..😂

Nikdo (2021)

Hodně slušnej,až komiksovej mix veteránů z Red,Johna Wicka,Volnýho pádu atd.,kde jedinou přidanou hodnotou a změnou na pozici Punishera je univerzální frustrovanej ex-čistič z FBI (a dalších 3-písmenných organizací)v podání drsnýho taťky Boba Odenkirka.Suma sumárum dobrý,ale nic až tak extraórdinérního jak jsem po všech ohlasech čekal.Především jsem ale čekal mnohem větší nálož černýho humoru,kterej by pana Nobodyho vystřelil o level výš (dočkal jsem se aspoň černýho Rusa)..3,5*.

Šíleně bohatí Asiati (2018)

Ačkoli je mi proti srsti jakákoli,nejen asijská,high society smetánka a její problémy mě nezajímaj(a majetky bych všem znárodnil)je Crazy rich asians nakonec celkem pohodová,civilní,nepodbízivá a v jádru sympatická romantika.Sice krom exotických lokací a herců ničím nevyniká,ale pokud máte žánrově neutrální náladu nebo jste jen unavený z worku(a nejste xenofobní píča jako hrstka komentátorů)dá se tahle lepší telenovela v pohodě shlídnout (kdysi napoprvé v tv jsem film odsoudil jako odpad po 10min a nedokoukal,takže všechny tyhle předpoklady jsou potřeba).Komedie to sice není,ale kdo se opravdu díval,pár mile vtipnejch scén tam určitě našel,protože "Bohatý čínský synáčci si myslej,že jejich mámy Channel i prděj"..no lol.

Mortal Kombat (2021)

Celkem slušný béčko tenhle Mortál kombat novýho tisíciletí.Prostej upgrade původního filmovýho MK,kterej byl svýho času taky roztomile debilní a až později získal trochu kultovní status.Těžko říct,jestli to u nový verze byl záměr nebo amatérismus tvůrců,ale ten scénař byl stejně tak pitomě přímočarej až mě to bavilo.Být fighty po choreografický stránce nápaditější (vysosat ještě víc z fatalit by taky nebylo na škodu),bylo by to s klidem za 4*.

Slepá zuřivost (1989)

Takovej Zatoichi made in U.S.A. Slepej určitě,zuřivej ani trochu.O nějakým herectví se mluvit moc nedá,dialogy 90'kově přiblblý,ale Hauer byl sympatickej.Škoda,že jediná solidnější akce je až v závěru na diskoplace a pak 5-ti minutovka s masterem Sho Kosugim..bejt tam takovejch libovek víc(+ víc krve),byl by to epésní akčňák.

Rodina na baterky (2021)

Svěží,vtipná,ultrasvižná a sympaticky střelená jízda od začátku do konce. K tomu super kombinace CG a cartoon like grafiky💥. U.S.A.nimáče mě nepřestanou fascinovat..

Jurský svět: Zánik říše (2018)

První půlka jela ve starých kolejích,sice nic novýho,ale pořád fajn adventůra s dinosaurama.Ale zbytek a obzvlášť finále na zámku bylo jak z Wallace a Gromita:prokletí Králíkodlaka.Blbej scénář pohřbil dojem z dokonalý CG..

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Zběsilej útěk z východního Berlína s velkou blondýnou s 👠 botou.Za neony,90's soundtrackem,trabanty,žigulíky a místy jasnou komiksovou stylizací se skrývá i celkem solidní špionážně-akční thriller(sem tam se tahle kombinace možná trochu bije,ale co..film má tempo a s přihlédnutím ke komiks.předloze nemá problema)A obvykle charakterní a šikézní Charlize je tady navíc i víc než šukézní.