Ochránci (2017)

A já se ptám,kde byl Vladimir Vladimirovič když ho Moskva potřebovala?! Serioznaya sovětskaya chuyovina a hodně tragickej pokus o vlastní supertýmovku(ve který chyběl už jen Mrazík). Ivánku,kamaráde,takhle Нет..

Devadesátky (2018)

Americký nezávislý léto,skejtování,parta,kecy o ničem,fuckování,dospívání a hlavně pocity(a skejtovaní).Hillovi se povedlo vystihnout nostalgickou atmosféru devadesátek jak málokomu(ani se nechce věřit,že rok vzniku filmu je 2018 a ne 98). Od hadrů,hudby,týpků neherců(který jakoby přenesl časem)až po vizuál,barvy a materiál,na kterej točil.V necelý hodině a půl nechá diváka proplout mid90's a prožít je se všema radostma,starostma a frustracema.Všechno přirozeně,syrově a nenuceně.Newbie Sunny Suljič je malej talent nezávislýho filmu.Oldschool žije tady. #fuckshit 🤟

Need for Speed (2014) odpad!

Mein Damen und Herren, Bontonfilm präsentiert KOBRA 11-USA: Der FiLM mit Diesel! Und Aaron Paul als amerikänische Semir Gerkhan (und Mustang als BMW...).Wunderbar Autos ficken die grossen Serpentinen!

Commando Ninja (2018)

"Jen Commando ninja může zabít Commando ninja!" Nelze se vyhnout srovnání s Kung Fury,který bylo ale víc profi a humor tam byl převážně cílenej (CN je často vtipný spíš amatérismem tvůrců,neherců),ale každej podobnej pokus se cení,důležitý je nadšení. CN je parodie mixující hned několik 90' akčních fláků,nejvíc se mi ale (kromě tréninku)líbila ta závěrečná futuristická a potitulkovej bonus(!) "Co bude,BUDE!" 3,5*.

Aladin (2019)

CG pohádková limonáda pro děti od 12-ti let níž. Dvě a půl hodiny líbivých obrázků podle šablony,kde doláče čouhaj z každý scény,ale ukazatel zábavy se celou stopáž drží v jedný stejný průměrný linii,protože se sází jen na vizuál,tanečky a tralala-la pasáže. Největší problém je absence humoru (takovýho toho vtipnýho,u kterýho se fakt zasmějete,co má většina dnešních animáčů),ten jedinej to mohl zachránit.Až si bude Ritchie příště zas leštit lampu,kéž by si přál natočit zábavnej film..

OUTsideři (2014)

Původní filmovou předlohu jsem neviděl,ale ať už je jakákoli,Outsideři jí tímhle remakem ostudu určitě neudělaj.Citlivý komediální drama o lidech,který nesou na bedrech víc,než si kdo dokáže představit (však vím o čem mluvím)a jejich behaviorálně terapeutický pouti za svým místem na světě. Herecký trio je moc fajn,zejména kluci odváděj se svýma poruchama výkon hodnej potlesku (u mě hlavně Patel,z jejich počátečních konfliktů jsem chvílema uchcával)a sympatická malá Zoe jim obstojně sekunduje.

Fakulta (1998)

Nevadil by mi béčkově lacinej scénář,naopak telecí space invasion filmy s podobnou tématikou z let před Fakultou můžu.Ale ta forma byla nevyužitá a nudná,nadsázka žádná,hlášky nikde stejně jako napětí a trochu gore(přitom prostředí fakulty,banda studentů versus parazit v učitelskym sboru,emzák z vesmíru,to je námět na hit,Roberte!).Ale tohle nemá koule.Nevim kde v tom kdo spatřuje Rodriguezův rukopis(snad jen v obsazení Samičky Hayekový..).Rozhodně bych ale dal(po Planetě Terror) señoru Rodriguezovi šanci na reparát v podobě remaku.

Extinction (2018)

Komorní tv scifi především pro fanoušky scifi.Působilo to spíš jako zfilmovaná povídka z nějakýho sborníku a v nějaký sf seriálový sérii by mě to asi zaujalo víc. Až do odhalení v závěrečný 1/2 hodině nic vyjímečnýho,u mě se wow efekt nedostavil ani po něm,ale aspoň to leccos osvětlilo,no..(latexovej žabí vzhled "emzáků" byl navíc trochu samoúčelnej,kdyby vypadaly jinak,divák by pojal podezření mnohem dřív a našlo by se toho víc,50 let nestárnoucí populace atd..).Zajímavý,ale celkově slabší scífko.

Pacific Rim: Povstání (2018)

Charakter design robotů a monster perfektní/vizuál super,ale scénář ještě infantilnější než jednotka.K monster žánru to v podstatě patří,ale u mě to nvm proč nefunguje,s PR sérií se míjim na vzdálenost ocasu kaijua kategorie 5. Všudypřítomnej teenage prvek v podobě ambiciózních hereckých snaživek už mě taky sere(v trojce poletěj do trhliny batolata v synchronizovaných jägerplínách,ne?).

Matroš (2015)

Moderní variace na krimi komedie/drama z 90'tek,kde se parta,v tomhle případě geeků z nejbrhůdu,musí popasovat s balíkem drog,kterej se jim souhrou okolností dostane do rukou(do batohu).Příběhová linka nic moc novýho,jen situovaná do současnosti,s bitcoinama,negro kecama ve stylu Spikea Lee a závěrečným poselstvím.Herci jsou sympatický,civilní,devadesátkovej rap jakbysmet(pokud jste na něm vyrůstali,ze soundtracku si ale do trenek necvrknete,cokoli ze zlatý éry by se sem hodilo).Podle recenzí jsem čekal trochu víc dope film,kterej si rád pustim znovu.V tomhle případě snad jen kvůli původnímu znění(v češtině slang nevyzní tak,jak by měl..). #lepší 3*