Létající dýky (1993)

Starý kung-fu fláky mám rád,ale tohle byl moc velkej úlet! Potíž filmu tkví v tom,že se z 80% jedná o "komedii" a čínskej humor v takovým množství už je esence trapnosti a po zemi smíchy se u něj válej jen slintající dítka od 3 do 9 let(který si ještě neuměj zavázat tkaničky)..a číňani.Téměř každej čínskej kung-fu flákanec obsahuje stopový množství humoru,ale často se jedná spíš o humor nechtěnej a právě proto jsou tak vtipný.Ale tady,TADY to byl bohužel záměr.Proti Létajícím dýkám je Kouzelná školka komediální estráda par excellence a Michal Nesvadba stand-up komik roku.První třetinu jsem se ještě bavil,hlavně u postav a jejich přezdívek(u padoucha jménem Nesmrtelná smrt a jeho Smrtonosný party nejvíc),ale pak už mě to stálo hodně sebezapírání a 2x jsem i přetáčel,to infantilní přehrávání a stupidní dialogy jsem už nedával..Na tohle je třeba mít 2 promile v krvi,náladu a dobrej den.

Arahan jangpung daejakjeon (2004)

Svižná akční fantasy komedie se sympatickýma figurkama a všudypřítomnou č'chi.Spóustou č'chi! S lehce korejsky přimhouřenýma očima a akceptací asijskýho smyslu pro humor jsem se dobře bavil.

Brotherhood of Blades (2014)

Solidní historická akční krimi,jejíž story by seděla i do současný policejní kriminálky(císařský zabijáci/policie x kriminálníci x korupce x úklady x vraždy x úplatky).Trpí ale tak trochu televizní produkcí,kde kostýmy a tváře herců převyšujou choreografii a jejich bojový skilly.Škoda,v rukou schopnějšího režiséra,syrovější přízemnější akcí a produkcí Tygra a draka to mohla bejt pecka.

Manyeo (2018)

Manyeo lze objektivně zhodnotit asi až jako komplet(jestli někdy budou pokračování),protože dojem z tohohle "pilotu" je hodně nevyrovnanej. Da-mi Kim byla fajn,její přerod z vesnický pipky v extraordinérní zabijačku chvíli taky,akce celkem ušla,wow efekt z jejího rafinovanýho plánu se u mě ale nedostavil.Navíc mě iritovalo,jak se záporáci za každou cenu tvářili a chovali cool a psycho,ústřední vypadal jak k-pop model,každej druhej měl žvejkačku a žvejkal by i s přeraženou čelistí.A ty zdlouhavý drsňácký dialogy..ty dialogy.Ke shlídnutí případnýho pokračování mě to asi nenavnadilo..Slabší 3*.

Kimssi pyoryugi (2009)

Nejhezčí asijskej (ne)romantickej film,co jsem zatím viděl. On,životní ztroskotanec a trosečník (ne)dobrovolně žijící na ostrůvku odříznutým od civilizace(přitom kousek od ní),na kterým najde svobodu,schopnost vyprodukovat vlastní nudle,smysl a důvod (pře)žít.Ona,ukrývajíc se dobrovolně před světem ve svým bytě a ve svý bublině(bublinkový lóži)najde svobodu,smysl a v podstatě i důvod žít,díky němu.Náhoda(a zkouška sirén)svedla tyhle dva osamělce dohromady v hodně netradiční lovestory...#xoxo

Lucky Day (2019)

Sympatická rodinná gangsterka s francouzským akcentem,parádnim výběrem herců (Bracey a Dobrev jsou pro mě pár roku,Cryspin Glover největší badass) a doslova trefným vzkazem umělecký scéně(!) od Tarantinova exparťáka Rogera Avaryho.Jestli mě tenhle film něco naučil,tak to,že "když se maj lidi rádi,je ještě nějaká šance"..tvrdí Sanchez.Voilá.

White Snake (2019)

Efekty často na hranici kýče,střídmější barevnost by neškodila.Příběh malinko překombinovanej a ne úplně pro dětskýho diváka,aspoň ne toho západního.Ale když dojde na akci,jsou to orgie ve stylu japonských anime.Rozhodně jeden z těch lepších čínských CG animáčů..

Sněžný kluk (2019)

Animace jako vždy superůžo perfektní za 5*,asijská lokalizace jako bonus.Ale příběh trochu lacině hraje na city s celkem zbytečnou otcovskou offtopic linkou.Mohlo to bejt obyčejný dětský dobrodružství bez houslových sólíček u Buddhy..proč do všeho cpou rodinnou tragédii? 3,5*

Purpurový vrch (2015)

Vizuálně Del Torovsky hezkej gotickej horrůrek s předvídatelným dějem a trochu tragickým (ve smyslu hloupým)finále (ten bodne tu a ta zas toho a všichni dohromady krvácejí moc..),kterýmu by prospěla kratší stopáž.

Raubíř Ralf a internet (2018)

Jednička byla príma retro,RR a internety je parádní satira s kupou narážek a nápadů.."To mě v medu vyválej" jestli si to nezaslouží 4*.