Nazo no kanodžo X (2012) (seriál)

Ze začátku to vypadalo velmi dobře. Urabe vypadala skutečně záhadně a mě se hlavou honily myšlenky o tom, co může následovat v dalších epizodách. Zrovna sliny mi nepřipadaly jako nejlepší nápad, ale to jsem moc nehrotil a věnoval se atmosféře, která tam byla opravdu mysteriózní. Akira sice nebyl nijak extra, ale ani mi nevadil. Prostě takový obyčejný kluk, který toužil mít holku a dělat s ní věci, které jsou ve vztazích normální. Což normální s ní neměl že :D. Postava Urabe byla vytvořena skvěle (i s dabingem). Z počátku to byly 4*. Jak šly ale epizody, tak se to snížilo na 3*. Nic mě tam už nepřekvapovalo, Urabe už nebyla tak záhadná a stalo se z toho anime, které není ničím vyjímečným, aby si to zasloužilo víc jak 3*.

Hiyokoi (2010)

Tak tahle ova mě dost potěšila! :-) Když jsem to sledoval, tak jsem si vzpomněl na časy, kdy jsem sledoval Kimi ni Todoke. Je to podobné. Ona hodně stydlivá, on populární. Ke všemu obrácený Lovely Complex :D. Jedinou nevýhodou bylo, že to byl právě jen jeden díl. Proto jsem se tehdy i rozhodoval mezi 4* a 5*. Nakonec jsem se přiklonil k 5*. Což jsem nakonec dobře učinil, jelikož mě epizoda (=1. kapitola) nalákala na čtení mangy, která stále vychází. Listopad 2014: Vyšla poslední kapitola mangy (61). Stejně jako u dvoudílné mangy Kimi ni Koishite Ii Desu ka. doufám, že udělají v budoucnu anime. :-)

Good Morning Call (2001)

Tahle ova má nevýhodu v tom, že je krátká. Kdyby z toho udělali seriál, hodně by to Good Morning Call pomohlo. Děj je vcelku pohodový a vtipný. Na druhou stranu ale je právě jen krátký (na začátku seznámení hlavní holky a kluka a poté je časový skok dopředu). Kdyby to bylo rozvinuté, dal bych možná i lepší hodnocení. Takhle pouze slabší 3*.

Nagareboši Lens (2012)

To bylo tak sladké až mi bolely zuby. Třpytky mi div nevylítly z obrazovky :D. Kluk má zde samé klady (no prostě vysněný kluk) a hlavní holka zde nemá nijak moc velký charakter. Děj byl jednoduchý a dalo se dobře předpovídat, co se stane v dalším okamžiku.

Detektiv Conan (1996) (seriál)

Skvělá odreagovačka. Něco takového jsem právě potřeboval. Tento seriál nabízí spoustu detektivky, humoru a akce. Detektivky mám moc rád, obzvlášť ty netradiční. Na těch prvních dílech je poznat, že jsou prostě starší. Už podle kresby a hudby, ale to mi vůbec nevadí, ba hudba se mi i líbí :-) Seriál neustále vychází...doufám že se dožiju posledního dílu. xD

Suzumija Haruhi no šóšicu (2010)

Po velmi dobrém a zajímavém seriálu by mě nenapadlo, že film mě tak velmi příjemně překvapí. Zalíbil se mi natolik, že u mě překonal i samotný seriál. :-) Ve filmu nechybí napětí, humor i psychologický vývoj postav. Velmi dobré zpracování alternativního světa. Nejdřív jsem si pomyslel, že 162 minut je hodně a že se budu chvílema nudit. Nastal úplný opak. Ubíhalo to velmi rychle a ani na chvíli jsem se nenudil. Po tomto zážitku se mi celkově dějství Suzumiya Haruhi zalíbilo o hodně více a doufám, že v budoucnosti bude pokračování. Po skončení filmu pro mě jednoznačně za 5 hvězd.

Kimi ni todoke (2010)

Krásný hraný japonský film, který je podle mangy a anime Kimi ni Todoke. U mě naštěstí splnil má očekávání, ba i ke konci nad očekávání. :-) Tvůrci se v podstatě drží celé dějové linie první série anime. Jsou tam samozřejmě změny a spousta věcí byla vynechána, ale to jim vůbec nemám za zlé, vzhledem k tomu, že celá série byla stlačena do dvouhodinového filmu. Nemohu to porovnat s mangou, protože jsem jí nečetl, ale pokud vím, tak anime se věrně drží obsahu mangy. Postavy mi připadají opravdu takové, jako v anime (oproti Lovely Complex Live Action, kde min. polovina postav mě docela zklamala, protože nebyly charakterově totožné jako v anime verzi). Ale co mě překvapilo, tak konec. Tvůrci konec poupravili a vložili do něj v podstatě to hlavní ze druhé série, za což jsem velmi rád. :-) Nemohu tomu vůbec nic vytknout. I skvělá písnička na konci. :-) Vtipný, dojemný, romantický film s vydařeným koncem...takže pro mě jednoznačně 5 hvězd. :-)

Karin (2005) (seriál)

Skvělé, upíří, romantické a vtipné anime, které stojí za shlédnutí. :-) Tohle bylo jedno z prvních anime seriálů, které jsem viděl a jsem za to rád. Možná díky tomuhle jsem se stal Otaku :-). Postavy jsou mi sympatické (Lovec je nejvtipnější :D), obsahuje dobré pointy a ke konci je to dokonce i akční. :-) Také to ukazuje různé problémy jako třeba nezaměstnanost či obtěžování. Jen škoda, že neudělali další sérii. Opravdu škoda!

Star Trek: Enterprise (2001) (seriál)

Podle mě nejlepší ze všech seriálů Star Trek. Stylově mi to připomíná Hvězdnou bránu, což preferuju. :-) Má to právě i humor, který zvedá hodnocení na 5 hvězd. Opět jako u SGA vytýkám počet epizod - mohli jich udělat více. :-)

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Sestra SG-1, která se nad moje očekávání velmi povedla. :-) S SG-1 se to navzájem i doplňuje v několika věcech. Tvůrci opět předvedli nové nápady, nového nepřítele i technologie, které stojí velmi za to. Jen škoda, že to má jen 5 sérií a ne 10 jak SG-1. :-)