Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Temný, ale překrásný film. Tim Burton opět nezklamal. :-) Svoje kostlivce tam zasadil ve velkolepé parádě. Romantiku ze záhrobí "živý" člověk jentak ve filmech nevidí. :-) Velmi, velmi, velmi povedený film.

Anastázie (1997)

Jeden z mála muzikálních filmu, který se mi hodně líbil. Tenhle animovaný film si mě dost získal. :-) Líbilo se mi tam snad všechno - děj, postavy, akce, vtipnost,.... Velmi pěkné zpracování na základě několika skutečných faktů. :-)

Bota jménem Melichar (1983)

Tak tomuhle já říkám česká klasika. :-) Skvělý vtipný film, který mě baví už od dětství a nikdy mě neomrzí. Postavy jsou tu vybrány dobře. :-) Jen škoda, že takové filmy dnes už čeští tvůrci nedělají.

Most do země Terabithia (2007)

Velmi pěkné zpracování podle knihy Katherine Patersonové. Film, v němž fantazie není reálná, ale je to pouze představivost dvou dětí - to dělá z tohoto filmu zvláštní atmosféru, která člověka pohltí. Příběh s velmi dojemným smutným koncem, který se dotkne spoustu lidí. Velmi kvalitní film. :-)

Smlouva s ďáblem (2000)

Film mě velmi příjemně překvapil. Původně jsem čekal průměrnou komedii, ale film se mi postupně vyšplhal o dvě hvězdy výše, tedy na plný počet. :-) Velmi zábavný a vtipný film, který naráží i na několik věcí (např. vypatlaný sportovec či lovestory s velice citlivým mužem :-D). Hlavní postava je dost sympatická, kterou Brendan Fraser uměl zahrát skvěle. Film se mi velmi ďábelsky líbil. :-)

Milionový závod (2001)

Vtipný, zábavný, neskutečně dobrý...vždy mě tenhle film pobaví. :-) Dobré je, jak se všechny postavy na konci filmu sejdou v podstatě ve stejný čas. Dost nápaditý film s příhodami postav (nejlepší je příhoda s Museum Barbie :-D). U mě to splnilo všechna očekávání. :-)

Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

Jeden z mých nejoblíbenějších dobrodružných filmů. :-) Tenhle film mi hodně přirostl k srdci svým dobrodružným dějem, sympatickými herci, humorem i akčností. Tvůrci udělali hodně dobře, že původní Cestou kolem světa za 80 dní se pouze inspirovali a vytvořili v podstatě nový děj, který podle mě není vůbec špatný, ale naopak v několika ohledech i lepší, než původní verze (krapet výstřední Fogg, bojovný Passepartout, hlavní ženská postava, která tu má konečně pořádný charakter). Bych si to neodpustil, kdybych dal méně, jak plný počet. :-)

Ospalá díra (1999)

Velmi napínavý snímek od Tima Burtona. Krásná atmosféra, děj i záhady vražd. Do filmu jsem se pohltil téměř okamžitě. Johnny Depp i Chriistina Ricci jsou tu velmi sympatičtí herci a velmi jsem jim fandil, aby masakr bezhlavého jezce přežili. :-) Johhny Depp je tu vynikající stejně jako i v jiných filmech a opět nezklamal. Jednoznačně 5 hvězd. :-)

Zuřící proměna (2002) (TV film) odpad!

Tak tenhle film mě zklamal na plný čáře. Vypl jsem ho dřív (někde u úchylných scén), než tam nastala ta zuřicí proměna. Věřím, že kdybych film musel zkouknout celý, stala by se zuřicí proměna i u mě. :-D

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Příjemný film. Není nudný, občas nějaký ten vtip a dobrodružný je dost (k mýmu štěstí :-) ), ale neoslnilo mě to extra. Takový lepší průměr (60%) si ale zaslouží. :-)