Farma (2012) (pořad) odpad!

Asi nejhorší česká reality show tohoto roku. Možná i za posledních pár let. Kravina na entou.

Základka (2012) (seriál) odpad!

Další z dnešních českých seriálů, který nestojí za nic. Kvalita děje na nule, humor na nule, všechno na nule...Netřeba dál komentovat.

Seto no hanajome (2008)

OVA jede v úplně stejném duchu jako seriál a to mě náramně potěšilo! :-) I zde se najdou scény, které jsou dost šílené a vtipné. Prostě OVA nezklamala a mohli by udělat další! Stejně jako u seriálu nemám na vybranou a dávám 5*. Nejlepší je 1/2 v prvním díle a 2/2 ve druhém. :-)

Seto no hanajome (2007) (seriál)

Abych pravdu řekl, neočekával jsem od toho ze začátku moc. Myslel jsem, že to bude takový to anime, které není nijak vyjímečný, ale ani nenaštve. Jak já se mýlil! :-) No to byla groteska od prvního dílu jak prase! Lidé, kteří nesnáší nereálnosti, tak těm to nedoporučuju. :D Zasmál jsem se hodněkrát a byl jsem ze seriálu totálně uvolněný. Některé vtipné scény byly prostě boží a zasměju se jim pokaždé, když je uvidím. Šílené anime se sympatickými postavami (ten spolužák, co vypadá jak opice, no comment xD). Obvykle v jiných anime, kde je romantika, tak dost fandím, aby byli spolu, ale zde mi to bylo tak trochu jedno, protože humor a šílenost děje tu romantiku zakryla. Nejdřív jsem myslel, že to bude mít ode mě 4* (jelikož některé scény byly dost absurdní i na mě xD), ale to bych měl černé svědomí, takže 5*. :-)

Černá Venuše (2010)

Nejdřív pro začátek napíšu to, že mě překvapuje zdejší hodnocení. Že to není ani v červený zóně, tak to jen nad tím kroutím hlavou. Příběh je podle skutečné události. Děj se točí kolem africké ženy Saartie Baartmanové, která musela snášet odpornosti lidí. Ten, kdo si myslí, že svět byl dřív lepší, by si měl pustit tento film. Drama ukazuje do detailů činy Evropanů, které ubližují hlavní hrdince. Člověk by si řekl, že některé scény byly příliš dlouhé (jako například různá představení), ale jsou dlouhé proto, aby ukázaly utrpení ženy a tak uctily její památku. Už i ten dodatek na konci filmu je toho důkazem. Lidé by se měli nad tímto filmem pořádně zamyslet. V lidech tato krutost byla, je a bude.

Vlkodlak (2007) odpad!

Co tohle ku**a bylo?! Tenhle horor byl vážně horor, ale bohužel ne takový, jaký bych si přál. Vydržel jsem jen pár minut a poté to rychle projel na konec, který překonal začátek svou neskutečnou de*encí.

Kjó, koi o hadžimemasu (2010) odpad!

Ach jo. Poté, co jsem zkoukl Tenshi Nanka ja Nai, jsem předpokládal, že to bude něco podobného. Proč ne? Dokonce bude i dorama, takže jsem si myslel, že by to mohlo stát za to. Ale né, tohle anime mi dalo přes hubu a povědělo mi, ať nejsem příště tak naivní. Nejdřív o struktuře děje obou epizod: Místo toho, aby udělali z tohodle seriál, tak si líní tvůrci řekli, že tam jednoduše zasadí jen klíčové scény a všichni budou spokojení. Výsledkem je směs, ve které se divák, který nečetl mangu, neorientuje a když se sotva v něčem už zorientuje, objeví se něco dalšího. Kdyby šlo jen o tohle, nedával bych tomu nejnižší hodnocení, protože by to nebylo spravedlivé vůči samotnému příběhu, který tahle OVA tak zprasila. Ale...i příběh mě právě moc nezaujal. Teda spíš střepy příběhu. Školní playboy, Tsubaki Kyouta, který mi nebyl vůbec sympatický a jeho protějšek, Hibino Tsubaki, která mě vůbec nezaujala. Tedy rozhodně ne v anime. Možná, že kdybych četl mangu, tak bych tomu nějakou tu hvězdu dal (i když pochybuji, že bych tomu dal dobré hodnocení kvůli hlavní mužské postavě), ale nyní nemám jinou možnost než dát odpad.

Tenši nanka dža nai (1994)

Příjemné a oddychové. Prostě epizoda na pohodu. Hlavní ženská postava je mi sympatická. Taková hodná, naivní a dobrosrdečná holka. Stejně jako u Hiyokoi je škoda, že to je pouze jen jeden díl a tvůrci neudělali seriál. Možná si ale někdy přečtu mangu. :-)

Pokoj č. 10 (2006) (seriál)

Obsahuje dobré téma, humor a akci. Podivné předměty, které se nedají zničit a každý má svou schopnost (klíč odemyká kdekoliv, propiska usmaží, skleněné oko léčí a ničí, hřeben zastavuje čas apod.). Zase jednou jsem narazil na kvalitní americký seriál. Divák se snaží zjistit stejně jako hlavní hrdina všechno ohledně předmětů. Odkud se vzali? Kam mizí lidé a věci v pokoji? Když jsem to sledoval, tak jsem byl pro 5*. Poslední díl, přesněji závěr, mě zklamal. To hlavní nebylo vysvětleno a jakoby někdo hodil 7. epizodu do pokoje, zamkl a nechal zmizet, ba i ukončil její existenci. Prostě tomu kousek chyběl. Takže nakonec 4*.

Nazo no kanodžo X - Nazo no Natsu Matsuri (2012) (epizoda)

V podstatě nic extra a docela zbytečné (né že by tam fakt něco opět zvláštního od Urabe nebylo, ale na mě to nezapůsobilo moc). Tuhle epizodu měli spíš přeřadit do série a nevydávat zvlášť. Pouze 2*.