Laputa: Nebeský zámek (1986)

Laputa je nádherné místo, a celý příběh je skvostný. H. Mijazaki si dal práci, jak s výbornou kamerou, tak i se skvělým scénářem. Prostě nádherné postavy, okouzlující prostředí, zajímavý děj, a ke všemu to všechno do sebe krásně zapadá. Nebeský zámek je ten typ pohádky, který upoutá snad veškerou věkovou generaci.

Naušika z Větrného údolí (1984)

Japonské animáky mají své kouzlo, a já jim vždycky dám z nějakého důvodu přednost. Naušika je dost velká scifárna, ale má své kouzlo a působivý příběh. Akorát se mi zdála tahle animovaná pohádka dost hektická až chaotická a některé příšery ve mě vzbuzovaly dost neobvyklou frustraci. 7/10

Pomáhat a chránit (2011)

The Guard byl pro mě velkým překvapením a určitě také nadprůměrným. B. Gleeson byl parádní a ta jeho prostořekost celému filmu přidala pořádný nad - náboj. Určitě jsem se dobře bavila, a také musím poznamenat, že krimi tady bylo taky dost zřetelné, takže tím pádem i dost napínavé a tahle kombinace se jen tak nevidí =) 7/10

Svět podle Mallory (2010)

Význačná K. Stewart opět nezklamala. Ta holka si může vzít na sebe cokoliv a stejně bude vypadat přirozeně žensky =) Jinak je tohle drama zajímavé, protože nepřívětivý osud hlavních postav, které spojuje smutný příběh, je do očí bijící a drásající. Je zřejmé, že jejich znatelné problémy mohou diváka zasáhnout. Já jen s tím zásahem byla trochu pozadu, takže mírný pokles z mého pohledu byl nastolen. 6/10

Území mrazu (2013)

Trošičku zklamání z The Frozen Ground. Ani mi tak nevadí, že byly karty rozdány hned ze startu, ale spíš to sálo dlouhé točení na jednu stranu mě trochu unavovalo. Takový ten styl nevýrazného filmu, ač by mohl být pravým opakem mnohem víc křiklavý a pozoruhodný. Hvězdu navíc za inspiraci skutečným příběhem.

Bezpečný přístav (2013)

Kdybych nevěděla, že je předloha od N. Sparkse, myslela bych si, že je to moderní remake na Sleeping with the Enemy, protože až na nepatrné rozdíly je to podle mě téměř totožné. Jinak tenhle snímek špatný není, možná by nemusel být tak dlouhý, ale řekla bych slušný průměr.

Plivu na váš hrob 2 (2013)

Brutalita, brutalita, brutalita. A do toho je to nechutné a zvrácené, a mnohem víc neadekvátnější, než Grave číslo jedna. Každopádně účel byl splněn, a já jen doufám, že se nebude točit trojka =)

V zemi Jane Austenové (2013)

Z počátku jsem moc nadšená nebyla. Vypadalo to na klasickou a nudnou romantiku, historického profilu. Ovšem za polovinou zjistíte, že je to docela vtipná a slušivá Jane Austen. A ten konec mě dostal asi nejvíc. Dejte tomu šanci =) Příjemné. Mimochodem JJ Feild měl být panem Darcym už od prvopočátku původního románu Pýchy a předsudku =)

Válka nevěst (2009)

Střelené komedie mi nevadí, a nevadí mi ani kýčovité romantické komedie, ale vadí mi trapné, hysterické a povrchní filmy. A takový zrovna Bride wars je. Kravina.

Zábavný park (2009)

Adventureland je příběh o dospívajících teenagerech, kteří se tak nějak hledají, a snaží se připravit na další krok v jejich budoucnosti. J. Eisenberg je šikula, a když se na něho podívám, úplně si dokážu představit kluka, který je zmaten nejen sám sebou ale i neprojevenou láskou.Tímhle obdobím si prošel skoro každý z nás, a já se v těchhle dětech úplně viděla. A samozřejmě i K. Stewart je herečka s velkým H..i když, jak napsala krásně kleopatra, ona ať hraje v jakémkoliv filmu, nebo ať má jakoukoliv roli, pořád hraje jednu a tutéž ustálenou osobu =) ale v její přirozenosti je něco tak důvěryhodného, že mi to ani nevadí. 7/10