• Pohádka

Roznese tě na kopytech (2013) (TV film)

Ač nejsem románová čtenářka, na slibovaný bestseller jsem chtěla mrknout. Bohužel ani jako zvuková kulista ke hře Bejeweled 3 nestálo tohle dílo za nic.. Manželská dvojice Dvořák a Boudová byla jediná pěkná věc, na kterou se dalo koukat. A vtip? ten jsem hledala marně.. Nebýt Dvořákova pěkného ...úsměvu, spláchtu to do odpadu.

Sanitka 2 (2013) (seriál)

Nezlobte se na mě, ale je to asi stokrát lepší než Santika 1.

České století (2013) (seriál)

Dílo Kosatíka a Sedláčka se dle mého opravdu povedlo. Po prvním díle jsem měla notné obavy, že nedokáže zaujmout širokou veřejnost, pro kterou je určen. První díl ukázal, jak absurdně vznikl náš stát, a jak byl Masaryk v loji, v když mu D.L. Georg říkal, co si o tom myslí: "ale prosím vás, dal jsem si tu práci a našel si, co v 7. století bylo na území toho vašeho státu. Les a nějaká osada. A nějaký hrad, Wogastisburg. Krásné české jméno, že?" Nakonec to klaplo, ale musel se tomu divit i sám Tatíček. Druhý díl byl pěkný, promyšlený a i když mi ty všechny k**vy a pr**e od generálů vadily, věřím, že tak mluvili, tudíž proč ne. A oné analogii, kdy se nahý Beneš, bezbranný jak malé dítě, seznamuje s Mnichovskou dohodou, bych zatleskala. Třetí díl, na který jsem se nejvíc těšila mě také nejvíc zklamal. Sice ukázal silného, už ne bezbranného Beneše, jenž dokáže poslat Němce do háje, ale ono Moravcovo plánování, kterého se na výbornou Trojan zhostil, bylo takové popletené a možná i málo říkající. Čtvrtý díl, osobně bych ho nazvala párková session, byl po vyprávěcí stránce asi nejlepší, protože z něj šlo pochopit, kde se stala chyba. Nejlepší si tvůrci nechali nakonec, kdy výkon Gottwalda přesáhl všechno. Zabíjení soudruha splnilo všechny kritéria konverzačního dramatu, vykresleny nám byly dokonale charaktery účinkujících a nesmyslnost celé soudružské myšlenky. Seriál má své limity - v polovině případů byl složitý a možná i utahaný, ale dokázal se s tím podle mě vypořádat, protože každý dialog měl nějaký smysl a nějak na závěr vygradoval. Konverzační dramata tohoto typu nemusí být vždy nudné, protože se odehrávají pouze v interiérech (např. konference ve Wansee), jen musí mít člověk zájem poslouchat a trochu u toho přemýšlet.

Kabaret (1972)

To byl prostě... úlet! Vlastně jsem se nedokázala soustředit na nic jiného, než na všudypřítomné a předlouhé řady Lizy, která v té době byla ještě poměrně pěkná ženská.. Vůbec nehrála sympatickou postavu (alespoň podle mého mínění), někdy jsem měla chuť jí dát pěstí, ale stejně si mě trošku získala.. Nicméně nesnáším takovéhle konce a proto nemůžu dát plný počet, možná to jsou i spíš horší 4*, protože prostředí kabaretu se mi vpodstatě hnusí a bisexuální hrátky roztomilého Micheale Yorka se mi vůbec nezamlouvaly. Ale ta atmosféra prostě dýchne.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Když divák zná původní Nebezpečné známosti, nemůže ho děj nijak překvapit. V první scéně, kdy si Sebastian vystřelí ze své psycholožky , jsem se upřímně zasmála a věděla, že mu budu fandit stejně jako kdysi Valmontu Malkovichovi.. Tohle téma je brilantní - dvě nemorální existence si rády hrají, jenže se spálí, protože si zahrávají s ohněm (láskou). A jak je vidět, nedělají to jen dospělí, ale i mladiství, a nedělo se to jen kdysi, ale děje se to pořád, bez ohledu na to, jsou-li oni aktéři z Paříže nebo z New Yorku. Celý film je prostoupen napětím, erotikou a značným dilematem, kdo se vlastně chová dobře a kdo ne.. Našla bych tam spoustu věcí, které se mi nezdály, ale milostná scéna Valmonta s Annette byla tak moc pěkná, že nemůžu hodnotit jinak. Nechci SPOILEROVAT, ale zásadní rozdíl vůči původním "známostem" vidím v tom, že markýza vikomta opravdu milovala, kdežto Kathryn svého "spoluhráče" nikoliv.

Velký Gatsby (2013)

Gatsby je výborná vizuální podívaná, která je přesně dělaná pro velké plátno. Po prvních minutách se mi rozšířily zorničky - běhání písmenek a citací z knihy, skvělá rekonstrukce rozestavěného New Yorku z dvacátých let, a vše gradující v naprosto dokonale zhýralém mejdanu. Byla tam spousta skvělých scén, okamžiků a třeba i písniček (Youg and beautiful), ale sountrack k filmu celkově je jeho slabým místem - i když se DiCaprio a JayZ spolu kamarádí sebevíc, měli mít soudnost a nemíchat černošský rap a elektro, techno, či co to všechno bylo, do prostředí večírků z dob, kdy na parketu kraloval charleston a jazz. I když mě osobně to uši netrhalo (ač hip hop a podobné styly nenávidím), nemůžu se zbavit dojmu, že Luhrmann si netroufl natočit pořádnou odvaz párty ve stylové a dobové hudbě, a potřeboval si vypomoct modernou, aby to oslovilo více diváků. Z hereckých výkonů neurazil žádný, DiCaprio samozřejmě skvělý /čím starší, tím víc mu to i sekne a hraje jako Paganini/, Carey mi přijde roztomilá a překrásná už od An Education a Isla Fisher byla k zulíbání. Jen Maguiremu nepřijdu asi nikdy na chuť, což nemusí být nutně jeho problém... Milé překvapení letošního jara!

Farmář hledá ženu (2010) (pořad)

Velká škoda, že si z těch českých kovbojů nedělá Něrgešová takovou srandu, jako její kolegové na Slovensku.

Mami, ožeň mě (2011) (pořad)

Pokud bych měla parafrázovat Obelixe, musela bych konstatovat, že ti Slováci jsou prostě blázni... nechme ovšem stranou podstatu soutěže, tedy to, že si zoufalí (ať už psychicky či fyzicky) chlapi snaží pomocí svých drahých matek najít nějakou stejně zoufalou slečnu. Podstatou této reality show je její vypravěč, který svým dokonale otrlým a cynickým humorem komentuje dění "na place". Díky tomu víme, že sami tvůrci pořadu si z něj, a vlastně i ze sebe, dělají legraci. Btw - zajímalo by mě, jestli se tam doopravdy někdo někdy s někým ožení, zatím to tak nevypadá...

Po krk v extázi (2004)

Přiznávám, nalákala mě dvojice Craig - Hardy. Zatímco Tom se ve filmu objevil jen sem tam a já si ten jeho padoušský obličej skoro nevychutnala, Craig exceloval celou hodinu a třičtvrtě.. Neviděla jsem chlapa, kterému by padnul oblek líp, než jemu! Nicméně - ve srovnání s jinými počiny, které byly natočeny v podobnou dobu, je Layer Cake trochu horší... má sice výtečný soundtrack, skvělé herce i prostor pro přemýšlení, ale myšlenka byla utopena kdesi .. v extázi. Alespoň, že ten konec měl úroveň..