• Pohádka

Ďábel nosí Pradu (2006)

Jako komedie ano, jako drama nikoliv. Ona Meryl není ani krásná, ani výjimečná, prostě stárnoucí herečka - no ale nebýt jí, tak je to poloviční, možná o ničem, má prostě a jednoduše neuvěřitelný šarm a charizma, stejně jako její filmová postava. Ač nesnáším americké slátaniny typu "jak chudá, ošklivá ke štěstí a manželovi přišla" , tak tohle bylo ještě snesitelné a v rámci možností.

Dobrý ročník (2006)

Po dlouhé době film, který mě pobavil, poučil, nadchnul i rozněžnil. Vyzdvihla bych především humor, který z díla sršil po celou jeho délku - kočkování Francouzů a Britů je z pohledu třetí osoby neuvěřitelně zábavné, stejně jako starý bláznivý francouzský děda. No a když vám Scott poskytne jako hlavního hrdinu Crowa, místem pobytu je architektonický skvost obklopený krásnou přírodou a vínem.... tak je to ideální. Jedinou výtku mám k romantické pasáži - jaký blázen (blbec) by se vzdal práce, domova a bůhví čeho všeho kvůli holce, kterou zná pár dní??

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Naprosto chápu, že 300 vzbuzuje takové rozporuplné reakce. Ono to na jedné straně pošimrá oko diváka, který si libuje v bojových scénách a na straně druhé vyděsí toho, kdo čekal historický exkurz do slunečného antického světa. Já zůstala na půl cesty - uvítala pěkného hlavního hrdinu, ocenila excentrické výtvarné pojetí, ale pořád nějak zůstala při zemi, protože dějová linka byla na takové dílo velmi slabá a jeden či dva momenty to nevytrhnout. Spíše 3,5, ale po opětovném shlédnutí třeba usoudím jinak.

Smrtonosná past 3 (1995)

Moje nejoblíbenější past - bavily mě hádanky, které musel Bruce řešit.. alespoň trochu změna oproti stále stejnému střílení, podřezávání, vybuchování, atd.......

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Jeden z mála hororů, které jsem viděla, tudíž nemám moc s čím porovnávat. Občas jsem se lekla, no ale kvůli strachu nemám potřebu koukat po večerech na televizi.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Nikdy jsem tomu filmu nepřišla na chuť a některé scény mi přišly spíš otřesné než vtipné... Jenže po čtrnácti denní citaci různých pasáží od mých kolegů jsem Dědictví vzala na milost a našla v něm ten humor, který mi unikal.. Ale čeho je moc, toho je příliš - proto opětovné shlédnutí odkládám zase na x let do budoucna...

Andělé a démoni (2009)

Dan Brown.. ano, v jeho stínu zůstávají i taková jména jako Erben, Kubín, Němcová a dokonce i bratři Grimmové, přestože na to byli dva! Díváme-li se na Anděle a démony jako na pohádku pro slaboduché dospělé, není tu co vytýkat - prosté to bylo, smysl to nedávalo a báchorka to je taky. Abych ovšem jen nekritizovala - byly tu i pěkné momenty, které dokázaly na chvíli upoutat mé oko, např. miniexkurze po římských památkách (za to ale nemůžou tvůrci filmu, ty tam stály už před nimi), pěkné černé Alfy a zlotřilý Ewan. Oproti Šifře ještě dobré, ale jak se říká - "mezi slepými jednookým králem"...

Mělký hrob (1994)

Přátelství je velmi zvláštní vztah a bezpochyby může skončit stejně rychle, jako začalo. No a pokud v něm ještě figurují dva muži a jedna žena (o hromadě peněz nemluvě), je o napětí a zvraty postaráno, právě jak nám skvěle demonstruje tento film. Prostě a jednoduše Angličané mají na dramaticko-kriminalisticky laděná díla buňky už od renesance a Mělký hrob je důkazem přeživšího britského cynismu a pschologického dramatu. Herci v čele s McGregorem byli výborní a závěrečná scéna mi dopřála to potěšení, abych měla vyražený dech a ústa dokořán. O hvězdičku méně snad jen kvůli několika nelogičnostem, ty se mi ale třeba časem osvětlí a hodnocení změním.

Dracula (1992)

Kdyby byl každý upír jako Gary Oldman, chtěla bych být kousnutá hned! Ačkoliv bych nečekala, že bych mohla být filmem s podobnou tématikou nadchnuta, tak musím překvapivě konstatovat, že jsem byla herecky i výtvarně zasažena a můj pohled na hraběte se dost změnil.. Navíc je to celé protknuto jemnou nitkou jakési takési historie, což je záruka pro moji pozornost.

Precious (2009)

I ta nejhorší kocovina je nic oproti tomuto.. Zahrané beze sporu dobře, ale tak nějak hůř koukatelné, nevím, prostě té tragédie a hnusu na mě bylo moc.