Malý obchod hrůz (1960)

Tak u této hororové komedie jsem se celkem dobře bavila. Je vidět, že masožravá rostlina je nejen výborným tématem pro film, ale i praktickou pomůckou při odstraňování „následků“ po nehodách popřípadě poslouží jako ochrana před zloději. Nehledě na to, jaké pak má krásné květy! Myslím, že hodně lidí by si tuto rostlinku rádo pořídilo domů (na nepohodlné sousedy, členy rodiny, šéfy a kolegy z práce…) :-) V tomto snímku se v malé roličce objevil masochista Nicholson. Patrně si už zde připravoval půdu, tedy svůj šílený výraz pro o dvacet let mladší Osvícení. POZNÁMKA: V roce 1982 Stephen King vydává ve vlastním nakladatelství první kapitolu Rostliny. Následují ještě další tři kapitoly. V roce 1986 je Malý obchod hrůz znovu zfilmován a je hlavním důvodem, proč nevychází čtvrtý díl. King měl pocit, že jsou příběhy příliš podobné, a nechtěl být obviněn z toho, že kopíruje nápady někoho jiného.

Mlčení jehňátek (1991)

Vím to naprosto přesně! :-) Knížku jsem četla na dovolené. Bylo to v roce 1996, 1997 nebo tak nějak. Nevím, jak jsem se k ní doslala, ale četla jsem ji bez přestání dva dny. Nešla jsem ani k vodě, byla zavřená v pokoji a četla a četla a četla. A když na mě máma promluvila, lekla jsem se tak že jsem jí tou knížkou málem praštila a málem jsem se počůrala :-) Byla jsem naprosto unešena a o tom, že existuje nějaký film jsem neměla ani páru. Asi po půl roce jsem na něho konečně narazila a hltala každou vteřinu a říkala si teď přijde to, teď to...Je pravda, že sice hodně věcí nepřišlo, ale i tak se Mlčení jehňátek stalo na dlouhou dobu mým nejoblíbenějším filmem. A Jodie Foster a Anthony Hopkins mými oblíbenými herci. A to i kdyby v ničem jiném už nikdy nehráli. A vždy, když ten film budou dávat, budu ho hltat znova a znova. A knížka? I když jsem ji četla vlastně jen jednou, pořád zůstává moji nejoblíbenější. A jakási nostalgie, která na mě dolehla při psaní tohoto komentáře, mě nutí, abych ji opět oprášila a připomněla si i ty momenty, které ve filmu chybí. Jenže do knihovny mi přibyl Kmotr, tak se o její prvenstí trochu obávám...asi nechám Dona Corleona ještě chvíli u ledu :-) Jeden ze 101 hororů, které musíte vidět, než umřete i Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete