Smrt jí sluší (1992)

V devadesátým druhým jsem z tohoto filmu byl nadšený. Nevěřícně jsem koukal na dokonalý triky, originální zápletku, skvělý herecký výkony. Dnes to už tak úžasně nevidím, nicméně pořád je to nadprůměrná komedie s humorem, který mám rád.

Babí léto (2001)

Jeden z nejkrásnějších filmů o stáří, co byl natočen. Scénu rozvodového řízení považuju za jednu z nejlepších. Pokaždé mám slzy v očích...

Rodinka (2011) (seriál)

Styl a vtip Fan Vavřincové je v Rodince zřejmý, přesto tento seriál nefunguje zdaleka tak dobře jako stará dobrá rodinka. Jana Štepánková, Hanzlík nebo Kolářová hrají dobře, myslím, že celkem bez problémů navázali na svoje postavy z původního seriálu. Ale něco tomu chybí. Že by to bylo úpornou snahou vyrovnat se původnímu seriálu? Každopádně hodnocení "odpad" mi nepřijde naprosto adekvátní. Takový shit to určitě není. Zajímavé je, že film má lepší hodnocení jak seriál, přestože většina recenzentů poukazovala na to, že tento styl se nehodí do kina, ale jako seriál do televize.

Kůže, kterou nosím (2011)

Filmy Pedra Almodovara mě vždycky vtáhnou, na postavách mi záleží a závěrečná pointa mě pokaždé dostane. Ovšem jeho poslední film se mi bohužel pod kůži nedostal. Poměrně líný, pomalý začátek a pak obrat, rychlé tempo a z mého pohledu hodně zvláštní zápletka, které obyčejně mám hodně rád, ale tady jsem jí nevěřil. Nevěřil jsem, že by doktor Robert s tváří Antonia Banderase vzplanul láskou či vášní k oné dívce. Toto bylo moje slabé místo...

Anděl na zemi (1959)

Romy Schneider s blonďatými vlasy jako anděl zachraňuje svého vyšší mocí jí přiděleného svěřence od životní chyby a přivádí ho do náruče milující letušky opět s tváří Romy Schneider. Toť zhruba děj tohoto poměrně slabého snímku, který by Romy Schneider nejraději netočila, avšak (jak píše NinadeL) musela plnit závazky, které plynuly ze smluv přichystaných jejím otčímem H. Blatzheimem. Pro Romy žijící v této době už s Delonem to byl bezvýznamný film, na jejím výkonu to naštěstí vidět není a svého anděla hraje dětinsky nevinně, prostě tak, jak si anděly představujeme. Kdo by to byl řekl, že za necelé dva roky už bude tato herečka točit s Viscontim, géniem neorealismu.

Kristian (1939)

Nesmrtelná komedie, na kterou se vždycky rád podívám znova a znova. Kouzelná Adina, šedá myška Nataša a muž dvou tváří Oldřich Nový. Tento film má dnes vlastně narozeniny. Měl premiéru 8. září 1939.

Inventura Febia - Otakar Vávra a Lída Baarová (2011) (epizoda)

Lída Baarová mě bohužel v tomto dokumentu zklamala. Vztah s Goeblesem téměř popřela. Na druhou stranu chápu, že nechtěla vytahovat kostlivce ze skříně.

Horoucí srdce (1962)

Božena Němcová Otakara Vávry odpovídá obrazu, který si o této nejslavnější české spisovatelce vytvořily naše babičky. Ano, možná můžeme mluvit až o čítankové verzi jejího života, ale mě osobně to vůbec nevadilo. Otakar Vávra natočil profesionální snímek, který velmi důstojně zpracoval osudová léta spisovatelky. Mimochodem na začátku 60. let nemohl najít lepší představitelku než Jiřinu Švorcovou. Nejenže Němcovou dokonale zahrála, ale současně jí byla neskutečně podobná.

Čapkovy kapsy (2011) (seriál)

Čapkovy Povídky z jedné a druhé kapsy patří ke klenotům české literatury. Proto vždycky přivítám, když se je někdo rozhodne zfilmovat. Navíc v tomto případě velmi zdařile. Nejlíp bych hodnotil zpracování Zmizení herce Bendy, Zločin v chalupě a Zločin na poště. To jsou ty krásné čapkovské konce...

Nezralé maliny (1980) (TV film)

S Lístkem do památníku patří tento televizní film snad mezi to nejlepší, co bylo o stárnouních lidech natočeno. Herecký koncert Oty Sklenčky, Lály Peška a Miloše Nedbala. Dojemné, krásné, hluboké, lidské, pravdivé. ... Mimochodem Nezralé maliny jsou posledním filmem herečky Jiřiny Šejbalové. Myslím, že se s diváky nemohla lépe rozloučit.