Dobrá Voda (1982) (seriál)

Nikdy jsem neměl tenhle seriál rád a asi se to nezmění. Petr Haničinec je výborný herec, ale možná právě proto, jak dobře roli sehrál, ten seriál opravdu nemusím. Poctivý, pracovitý, zásadový, inteligentní vedoucí, ale pracovat s někým takovým, tak vydržím v práci maximálně týden.

Rozmarné léto (1967)

Výborní herci, dobrý režisér, zajímavá předloha... Ale výsledek jen velká nuda. Až to budou v TV zase po snad tisící vysílat, opět se zkusím podívat, třeba mě to konečně chytne, ale bojím se, že to dopadne jako naposledy a po hodině to přepnu...

Jako jed (1985)

Nejslabší film se Zdeňkem Svěrákem, co jsem kdy viděl. Nemůžu říct, že by to bylo vyloženě špatné, ale těch světlých okamžiků jsem ve filmu moc nenašel. Za komedii to rozhodně považovat nelze. Možná spíše za drama. Drama stárnoucího muže, který se bláznivě, bezhlavě zamiluje.

Wipeout - Souboj národů (2011) (pořad) odpad!

Neuvěřitelná blbost. Nikdy jsem moc nemusel Hry bez hranic, ale proti Wipeout to byl skvost. No, možná mě trochu ovlivnilo i to, že jsem viděl díl, kdy za nás závodily opravdu neuvěřitelná kopyta. Taky by mě zajímalo, který tukan vybíral ty naše soutěžící. Zatímco za jiné země tam závodili olympijští vítězové, mistři světa, nebo aspoň šikovní lidé, tak za nás tam byli Martin Trnavský, Tomáš Kraus a nějaký mě naprosto neznámý Slovák Švajda. Měl jsem pocit, že tahle trojice by nedokázala ani zatlouct hřebík i kdyby měla u sebe automatickou zatloukačku hřebíků. A k moderátorce se raději ani nebudu vyjadřovat, nechci být vulgární.

Proč bychom se netopili (2009) (seriál)

Neuvěřitelné, jak se dá sprasit tak nádherné téma, tak nádherná knížka! Pan Nikolaev by zasloužil pěkně nakopat do... Však vy víte kam. Dobří herci, dobré téma, tak kde se sakra stala chyba? Jak může zkušený režisér udělat takové neuvěřitelné boty, jako třeba naprosto nepříjemně a nepřirozeně mluvící Moravačka? Moravský přízvuk je krásný, v jiné situaci a jiném podání to zní roztomile, ale díl, kdy promluvila, jsem málem ani nedokoukal. Ku.va, proč to nedali natočit nějakému režisérovi, který má k vodě trochu vztah? Nikolaev a vodácké prostředí = Košťál a fotbal. Nebo Hušák a manažerství. Prostě dokonale se odpuzující protiklady. Hlavně že si na to ČT dělala reklamu snad 2 roky dopředu! Zklamání desetiletí.

V náručí ďábla (2009) (seriál) odpad!

Neuvěřitelné... 10 minut jsem se na to vydržel dívat, pořád jsem si myslel, že je to nějaká venezuelská telenovela (i podle naprosto šílené hudby to tak vypadalo) a pak se objevili na ulici a byly tam auta s nápisem NYPD... Abych nebyl nespravedlivý, dokoukal jsem jeden díl do konce. A musím říct, že větší sra.ka je snad jenom Tisíc a jedna noc. Zpátky s cenzurou, vysílání tohohle je zločin!

Vy nám taky, šéfe! (2008)

Slabší kousek, ale dokoukat se to dalo. Více humoru by neuškodilo, na to, že je film označován jako komedie, ho tam bylo trochu málo. Dvě hvězdičky dávám hlavně za slušné výkony Jana Zadražila a snad nikdy nezklamavší Ivy Janžurové. I když při pohledu na rádobyherečku Dominiku Kadlčkovou jsem měl nutkání sáhnout málem po odpadu...