Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Průměrný seriál. Za to příšerné, nezvladatelné, nesympatické, hysterické a strašně nadabované stvoření Rory bych dal nejraději odpad, ale skvělá Lorelai to zachraňuje aspoň na 50 procent.

První krok (2009) (seriál) odpad!

Neuvěřitelné, co je někdo schopen u nás natočit. Mílovými kroky se blížíme k úrovni Venezuelských telenovel. Strašný scénář, hrozné výkony herců... Poctivě jsem se vydržel dívat na celý jeden díl. Teď lituji ztraceného času.

Hříšný tanec (1987)

Nemám rád romantické filmy, nesnáším hudební filmy, nemusím nějak moc dramata. Ale nemůžu jinak, než dát 4 hvězdičky, ten film má prostě něco do sebe.

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

O nikom nejde tak jednoznačně říct, že je hercem jednoho filmu, jako o Luďkovi Sobotovi. Ale ten film stojí za to. Moc lepších hlášek, než "asi nějakej slušnej oddíl" , "nebudeme se pouštět do žádných větších akcí" a pár dalších se v českých filmech nenajde. A že umělecká hodnota filmu není na nejvyšší úrovni? Komu kromě Douglase to tu vadí?

Ghost Rider (2007) odpad!

Natočit takovou SRAČKU za 110 000 000 dolarů? Neuvěřitelné... Vydržel jsem se dívat asi hodinu, pořád jsem čekal, kdy to začne být aspoň trochu zajímavé, ale nedočkal jsem se. Nicolasi, co mi to děláš?!?!?

Bobule (2008)

Mírně podprůměrná komedie, na kterou se dá dívat. Krásná krajina a ještě krásnější Tereza Voříšková ale zvedají mé hodnocení na 75 procent.

Mission: Impossible (1996)

Odpad jsem nedal jen proto, že existují turecké a venezuelské telenovely a ty jsou ještě horší. Fantastický, takřka dokonalý seriál. A místo aby se stejnými herci natočili skvělý film, nasadí tam parazitujícího šampónka, který z toho udělá one man show.

Zítra vstanu a opařím se čajem (1977)

Nádhera. Jedna z nejlepších sci-fi komedií, co jsem kdy viděl. Kostka, Menšík, Sovák... Koncert dokonalosti. Jako u mnoha starých českých filmů musím dodat, že být to natočeno v anglicky mluvící zemi s patřičnou propagací, stal by se z filmu celosvětový hit. Takový český zdařilý předchůdce neméně skvělého Návratu do budoucnosti.

Dívka na koštěti (1971)

Na koště patří jedině Saxana, Harry Trotl se může jít zahrabat :-).

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Možná je to tím, že v době příchodu Potterománie mi bylo už 25, ale ať dělám co dělám, nějak jsem tomu nikdy nedokázal přijít na chuť. Pochopím, že to může chytit desetileté dítě (případně poslední díl série 20-leté dítě, které s Potterem vyrůstalo), ale mi to všechno přijde jako infantilní pohádka. Bez náznaku humoru. Vcelku slušně zahrané, sem tam dobrý efekt, ale celkově jen nuda, nuda, nuda... Být Arabela natočená o 20 let později a v USA, neštěkl by po Harrym Trottelovi ani pes.