• Krátkometrážní

Valerie a týden divů (1970)

Valerie a týden vlhkých snů. Erotická pohádka o uhrančivé nymfyčce, která nebojácně čelí nadrženému příbuzenstvu, rozjuchaně surrealistickému scénáři i vražedně špatnému postsynchronu.

Polojasno (2009)

Dokumentární film o korelaci poklesu porodnosti vzhledem k úbytku čápů v západním světě.

THX 1138 (1971)

George "digitální onanista" Lucas a znásilňování vlastních fosilních filmů pomíjivě nablýskanými počítačovými triky je kapitola sama pro sebe. V režisérské verzi THX jsou ale použity přeci jen trochu citlivěji než v Hvězdných válkách. Děsivě uvěřitelná vize ne-až-tak-vzdálené budoucnosti a našlapané stroje v závěrečné honičce (na rozdíl od digitálních triků) však svou aktuálnost hned tak neztratí.

Equilibrium (2002)

Snížil jsem hodnocení po shlédnutí THX 1138. Spíš jen symbolicky načrtnutá distopická společnost a nedotažené zobrazení povinného užívání drog k potlačení emocí mi v Equlibriu vždycky přišlo jako nejslabší článek v jinak silném řetězu brutální akce a kvalitních hereckých výkonů. Teprve Lucasův film mi ukázal, jak má vypadat děsivě uvěřitelná a přitom ne-až-tak-vzdálená budoucnost.

American Juggalo (2011)

Dobře natočený dokument o tlupě ošklivých smutných klaunů.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Chuck Norris vymyslel celé barevné spektrum (včetně šedé použité k zvýraznění kvalit jeho seriálu na čsfd) ... kromě růžové-tu vymyslel Tom Cruise.

Červený drak (1986)

Naprosto hrozná hudba, amatérská finální přestřelka a bolestně nenaplněná očekávání.

Cyborg 2 - Skleněný stín (1993)

"Jestli chceš jíst s ďáblem, musíš si vzít dlooouhooou lžíci." Tak takhle hláška se stala zlomovým bodem v mém hodnocení. Od tohoto okamžiku mi totiž Cyborg II začal vyhlazovat závity v šedé kůře a povýšil tak z "dalšího špatného filmu" na plnohodnotného člena Zlatého Fondu Fekální Kinematografie.