Nezlomný (2014)

Připadá mi, že zase všichni musí jít s davem a říct, jak to ta Angelina nezvládla a jak by to bylo lepší v rukou jiného režiséra a jaké to bylo obyčejné a blablabla a všichni v tom budou pokračovat... Já už fakt ničemu asi nerozumím, protože je to ten typ filmu, na který musíte pořád myslet a je vám vlastně líto, že už skončil. Sympaťák hlavní hrdina, silný, silný, strašně silný příběh, příběh, jaký vás prostě vtáhne do děje a jenom zíráte s otevřenou pusou celou dobu. Tohle jsou pro mě emoce. Vsadím se, že kdyby to natočil Spielberg úplně stejně, všichni by to hodnotili jako špičku. Ne jedna slza mi ukápla. A ten pocit, vždycky když běžel... Jakoby člověk běžel s ním. Taky jsem si přála běžet.

Padesát odstínů šedi (2015) odpad!

Četla jsem začátek knihy a nechala jsem toho. Nedošla jsem do těch "správných" pasáží, do těch, díky kterým se kousek stal údajně tak populární. Rozhodla jsem se, že ano... Půjdu na tu půlnoční premiéru s tím, že si užiju slepičí, dámský večer s kamarádkou. Ale buhvíproč jsem vlastně čekala, že se budu bavit... Čím bych začala? Hlavní hrdinku, samozřejmě nesmělou a cudnou, jsem neměla ráda už v knize. Slečna, protlačované dítě bez kouska talentu, která její postavu ztvárnila, můj odpor snad ještě umocnila, když se pokoušela hekat a předstírat rozkoš, jak jen ji Grey maličko polechtal. Nějak jsem čekala, že film bude aspoň trochu umělecky pojatý, drsný, něčím zvláštní a pokud ne, tak alespoň zábavný... Nic. Nuda, nuda a zase jenom nuda. Ani ne řadová romanťárna, spíš podřadná romanťárna. Jakoby byly za sebou v jednom kousku naskládány obyčejné milostné scény ze všech možných filmů, scény, které vás většinou zdržují. Doufejme, že Dornan bude jako Kubiš lepší.

Válečný kůň (2011)

Klišé? Jaká klišé? Naopak! Je jediný svého druhu...

Jak si zasloužit princeznu (1994)

Na filmu je nejkrásnější Verunčina písnička, tak krásná, že jsou skoro všechny tři hvězdy hlavně pro ni.

Divoši (2012)

Prostředí skvělý, nápad dobrej, ale špatně provedenej bohužel. Upocená blbost hrající si na něco, co to vůbec není.

Úhel pohledu (2008)

Až na živýho hrdinnýho prezidenta na konci, patetický telefonát tatínka od rodiny a všech těch závěrečných klišé, jak se to všechno pěkně vyřešilo a vlastně to dobře dopadlo, skvělej film. Nenudila jsem se ani vteřinku, akčňárna podle mýho gusta.

Škola života (2009)

Škola života v podstatě kombinuje všechno, co mám ve filmech ráda. Atmosféru Anglie 60. let, pozvolné plynutí děje, přičemž se ovšem ani chviličku nenudíte, ironické či úsměvné scény na pozadí vážného, ale ne zas až tak moc vážného příběhu. Čím dál tím víc mám v oblibě britské filmy, a Škola života je jedním z mnoha důkazů o tom, že Britové tohle prostě umí.

Království (2007)

No jasně, super nápad, pojďme natočit film, který si strašně upoceným způsobem hraje na co nejdrsnější a zároveň v jistém smyslu nejvěrnější ukázku reality a ve skutečnosti je to normální akčňák! Upřímně řečeno jsem se vytočila už ve chvíli, kdy letěla do Saúdské Arábie s partou mužů ta ženština, se kterou by se tam nemazlili, nebavili, no prostě tohle by ABSOLUTNĚ nepřipadalo v úvahu!!! Myslím, že scénáristé toho o skutečné Saúdské Arábii moc neví.

Zmizení (2013)

Neuvěřitelný KRIMINÁLNÍ film! Čekala jsem něco docela jiného, něco podstatně akčnějšího a méně reálného... Po dlouhé době, možná poprvé, jsem viděla americký film, který měl předně detektivní ráz. Dokázalo mě z toho pěkně zamrazit, měla jsem nervy až do konce, do naprosto perfektního konce mimochodem! Musím akorát podotknout, že mě osobně napadlo hned, kdo to měl vlastně na svědomí...

Milý Johne (2010)

Jako není to úplně blbý, jde prostě o romantickou slátaninu pro ženský a pokud se s tím smíříte, baví vás to. Ale teda jediné, s čím se nesmířím já, je Channing Tatum... Nutno uznat, že na tuhle roli se hodí a těžko si představit někoho jinýho, každopádně toho člověka nemůžu vystát a nepomůžu si. Je tedy pravda, že ona je to značně nesympatická role, a já osobně Johna nesnáším skoro po celou dobu filmu, hlavně ten způsob, jak se chová k tátíkovi, takže opravdu - lepší adept než Channing mě koneckonců nenapadá. UPDATE 23. 11. 2019: Po pár letech jsem se na Milý Johne po přečtení knihy podívala znova. Kniha mě zklamala, protože přes více než polovinu děje se řeší pouze milostný vztah Johna a Savannah, a na "zvraty" už nezbývá moc času, film se mi napodruhé vcelku zalíbil, měním ze tří hvězdiček na čtyři. Musím říct, že je mnohem lepší než kniha. Vztahu je věnováno ve filmu stejně prostoru jako ostatním částem příběhu - Johnovy mise, vztah s otcem... Nevím, kde jsem před lety vzala, že John se chová k tátovi jako idiot, naopak je jejich vztah poměrně pěkně vystižený. Navzdory tomu, že Channinga Tatuma nemám ráda a ve většině rolí se mi nelíbí, tohle zahrál opravdu hezky, role mu sedla snad nejvíc ze všech. To je asi jediné, na čem se shodnu se svým sedmnáctiletým já :) I postava Johna je mi nakonec příjemná, je za ohromného klaďáka. Nejde úplně o tuctovou romanťárnu.