Francouzská revoluce (1989) (TV film)

Herci, hudba, kostými, značný historický detail (aj keď nepresnosti sa nájdu) . Celkovo však super! Takéto kvalitné kúsky sa v TV nevidia často. 90%

Parfém: Příběh vraha (2006)

Forma perfektná - kamera, strih, hudba... wow. Atmosféra - spočiatku geniálna. Druhá polka - naivita, nechcene komické scénky a záver už len potvrdzuje zmiešané pocity. Knihu som nečítal. 75%

Faunův labyrint (2006)

Silne nadhodnotená záležitosť. Dva filmy v jednom, kde jeden vôbec nepotrebuje druhý. Pekná forma. 65%.

Vlajky našich otců (2006)

Nezvládnuté spájanie retrospektívy a prítomnosti, jedna vizuálne podarená sekvencia vyloďovania na ostrove, nezvládnuté postavy, len príbeh o vlajke a jej nosičoch takto podaný na dlhý film nestačí, miestami veľmi nudné. 60%.

Dinotopie (2002) (seriál)

Dinosaurík s otvoreným dáždnikom v ruke sa prihovára chlapovi, čo ide okolo po schodoch... ... ...

Krvavý diamant (2006)

Neviem tomu dať menej ako 4*, pretože natočené je to skvele, ale viac ako 4 to tiež nie sú. Prvá polka - perfektná. Nechýba napätie, kruté vzájomné masakrovanie sa afrických obyvateľov, mrazivé momenty a jedna výborná akčná scénka - útek z bojujúceho mesta (hoci kričiaca samoúčelnosťou, prichádza práve včas, aby uspokojila aj akciechtivého diváka, ktorý má v pamäti pôsobivý trailer s explóziami). Škoda, že film v druhej polke a ku koncu, obzvlášť potom, čo sa z pľacu vytratí novinárka Maddy (prekrásna Jennifer Connelly) stráca tempo a Zwick sa motá okolo spoločnej cesty DiCapria a Hounsoua za diamantom dosť dlho a miestami nudne. Navyše scenár sa nevie rozhodnúť či je Danny Archer (DiCaprio) ozaj hajzel alebo nie. Asi v snahe vyhnúť sa nereálnej premene sebeckého vypočítavého egoistu v niečo lepšie,..ok, pekné. Ale to by sa celý film od začiatku musel tváriť oveľa vážnejšie. Pretože pri takomto nesúrodom mixe serióznej drámy a dobrodružnejšieho popcornu potom záveru chýbajú poriadne emócie - radšej riadna slzopudná scénka s chorálikom hrajúcim v pozadí ako snaha o drsnejšie ukončenie niečoho viac ako obyčajného popcornu,... keď sa počas filmu tak miešajú momenty snažiace sa o viac ako popcorn s momentami stupídnymi, ako sa na popcorn patrí. Herecky najlepší DiCaprio (ako som už zvyknutý), na Connellku sa veeľmi dobre pozerá a hrať tiež vie. Hounsou, berúc do úvahy scenár rozhodne nič nekazí. 75%.

Království nebeské (2005)

Kinoverzia za 4*, rozšírená verzia za 5*. Lebo Scott a jeho vizuál, a ...hudba,... a Eva Green a ..epickosť, ktorú skutočne epicky dokáže zobrazovať nie až tak veľa režisérov. Takže preto. ;-) Filmárčina, pri ktorej sa tiskne slza do oka filmového nadšenca (a k tomu aj filmového študenta) a to aj keď sa zdanlivo nič dojímavé nedeje :D

Rytíři nebes (2006)

Rozkošný pátos, prdkajúce lietadielka švihajúce vzduchom sem a tam za zvukov hrdinskej hudby, nevinne vypadajúca žienka z francúzskeho vidieku zachránená lietadielkom odparkovaným 20 metrov od chalúpky... no nemilujte to :) Takmer ma dostali, ale ..s rozvahou 60%. ...ešte raz to ovšem pozriem...

Skrytá identita (2006)

Nenudil som sa aj to napätie tam bolo,...ale inak,.. pre mňa bez emócií. A vyzdvihovaný trailerový strih ma miestami iritoval, strhával na seba prílišnú pozornosť.

Mise (1986)

Nádherný film, silný zážitok a veľké emócie. Tak veľa povedaného tak málo slovami. Hudba geniálna, herci skvelí, kamera tiež.